4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Miracle losyon sonrası Sakal seyrekleşmesi

SaçımınDoktoru Üyesi m4a1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Izmır

Miracle losyon sonrası Sakal seyrekleşmesi

Arkadaşlar merhaba,
    Miracle losyon’da 3. Ayım. Tedavi çok iyi gidiyor ama sakallarımın seyrekleştiğini fark edebiliyorum. Yan kısımlarda büyük miktarda seyrekleşti. Miracle losyon’a bağlamak istemiyorum ama saçma bir şekilde ön taraflar da gürleşti. Sizde dozu azaltmalı mıyım? Yarım paket diane katıyorum. 125ml losyon yapıyorum ve günde 5ml kullanıyorum. Sizce doz yüksek mi? Uyumadan önce kullanıyorum. Dozu 2ye bölsem daha mı iyi olur?
    •2.5mg biyotin ayın 4 günü
    •Günde 5ml allerset damlalı miracle losyon (yarım paket diane)
    •Dermaroller ayda 1 (1mm iğne)
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, sadece kendi düşüncelerimi belirtmekle birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

SaçımınDoktoru Üyesi Violator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4 yıldır kullanıyorum sakallarımda seyrekleşme olmadı.
    -Miracle Losyon (her akşam)
    -Minoxil (her akşam 10 fıs) ( 7. yıl)
    -Proscar 4/1 her akşam (7.ay)

SaçımınDoktoru Üyesi m4a1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Izmır
    Mevsim geçişinden kaynaklandığını fark ettim. Baharın gelişiyle eskisinden daha da gürleşti
    •2.5mg biyotin ayın 4 günü
    •Günde 5ml allerset damlalı miracle losyon (yarım paket diane)
    •Dermaroller ayda 1 (1mm iğne)
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, sadece kendi düşüncelerimi belirtmekle birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Yanlış anlaşılmak istemem fakat durum sadece mevsimlerle alakalı olmayabilir.
    Diane yanlış bilmiyorsam steroid yapısına katılıp androjen inaktivasyonuna sebebiyet veren bir ilaç.
    Topikal kullanılması hiçbir antiandrojenin yanetki yapmayacağını garantilemiyor. Dudasteride + minox topikal kullanımım sadece 1,5 ay sürdü sırasıyla sakal/vücut kılları seyrelmesi cilt yağlanması-/kulak kiri azalması ve beraberinde jinekomasti başladı ve ben sadece minoxidil ile yoluma devam ettim. Sakallar sonra dönem dönem biraz daha inceldi ve bıraktıktan 2,5-3 ay sonra tekrar sertleşmeye başladı. Sakal seyrelmesi ilk belirtilerden ola"bilir". Arkasını takip etmenizi öneririm.