Sayfa 1/7 123 ... SonSon
70 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Saçlarımı Seviyorum

SaçımınDoktoru Üyesi Reincarnated - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Saçlarımı Seviyorum

Selamlar herkese.
    Öncelikle bu siteyi keşfettiğim için kendimi ne kadar şanslı saydığımı söylemek istiyorum. Yaklaşık 2-3 yıldır devam eden bir dökülmem var ve ben gerçekten çok sıkılmıştım aptal web sitelerinin gazetelerin magazin eklerindeki aptalca öneriler gibi öneriler vermesinden. '' x yağı çok iyi geliyor, y'yi yedim saçlarım çıktı, z şampuanı bir harika, vs. vs.'' okumaktan gına gelmişti. Büyük umutlarla ne zaman internette bir şeyler araştırmaya, bulmaya çalışsam '' saç dökülmesi genetikse yapacak bir şey yok, saç ekimi merkezlerine ufaktan bakın'' mesajını veriyordu her aptalca site. Siteyi çok da fazla okuyamadım, takıldığım tek kısım başarı hikayeleri. Beni ilgilendiren kısım bu şimdilik, saçlarımı seviyorum ve ne yapabileceğim hakkında sizlerin öneri ve tavsiyelerine ciddi bir şekilde ihtiyacım var. Dermatoloğa gittim ve kan testi bile yapmadan yolladı beni ''ancak durdurabiliriz mihvalinden bir şeyler söyleyerek. Asıl komik kısımsa gittiğim doktorun kel olması :d söylediklerini hiç umursamadım, 1-2 bitkisel ilaç verdi, bir de şampuan. Evident blue drop verdi, düzensiz bir şekilde halen kullanmaktayım. Haftada 1 veya 2 kez. Panplus kapsül verdi, düzenli olarak 6 ay boyunca her gün 2 defa aldım. Şampuan olarak da Nuvem şampuan verdi. Daha önce saç dökülmesi hakkında pek bir şey araştırmadığım için verdiklerinden çok umutluydum ama bu hastalık, evet benim için bu ciddi bir hastalık, bu kadar basit şeylerle tedavi edilemezdi. Ben fark etsem de, gözle görülecek kadar ciddi bir verim alamadım. Az biraz yeni saç çıkışı oldu ama eski halinden hala çok uzak. Sizlerden isteğim, ben tekrardan bir dermatoloğa gitmek istemiyorum, yaptıkları hiçbir şey yok. Tedaviye nasıl başlamalıyım? Neler almalı, nasıl kullanmalıyım? Bu ilaçların bana masrafı n'olur? Yan etki görür müyüm? Lütfen, uzun uzun bana bunları yazar mısınız? 1hafta önce 18ime girdim, forumda okuduğum kadarıyla erken yaşlarda uygulanan tedaviler için kurtuluş yolu açık. Şu anda saç dökülmem yok, 0. Yastıkta artık hiç saç bulmuyorum, odamdaki parkeler 2günde saç mezarlığına dönmüyor. 0. Fazla uzattım, fotoğraf ekliyorum şimdi. Tavsiyeleriniz ve desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim.
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi CAM00162.jpg‎   CAM00161.jpg‎   CAM00169.jpg‎   CAM00167.jpg‎   CAM00166.jpg‎   CAM00163.jpg‎   CAM00170.jpg‎   CAM00171.jpg‎  
    Konu Reincarnated tarafından (07.12.2014 Saat 22:42 ) değiştirilmiştir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Öncelikle geçmiş olsun kardeşim.Bu konu hakkında siteye girdiğinde karşına çıkan konulardan sol tarafında gördüğün ilk 3 başlık sana yeterli gelecektir.Yaşına ve saçının durumuna bakarak konuşursak finasterid için çok erken onu kullanmanı önermem.Ancak minox-dutas losyon ve sitemizin kurucusu olan miracle rumuzlu abimizn kendi tasarladığı miracle losyon senin işini görecektir İNŞALLAH.
    Tedavi başalangıç:29.09.2014

27.03.2015 avodart
    Miracle losyon:Bir kutu garniere 3 aldactone,1diane,1 dekort (12.2014 ten itibaren ekstra 1 çaykaşığı salisilik asit)(YAKLAŞIK 3 AYDIR KULLANAMIYORUM)
    Min-dut losyon
    herk akşam yatmadan önce keto-azelderm krem
    Haftada 2 kez konazol.

(Ek destekler için önerilere açığım...)

Zaman ayırıp cevap verdiğiniz için öncelikle teşekkür ederim. Siteyi incelemeye devam edeceğim henüz başlardayım. Açıkçası ben artık gözümü kararttım ilk fotoğraftaki halime dönmek için kullanabilirim ne gerekiyorsa. Bir şey sormak istiyorum bu arada, tedaviye başladığım an, saç dökülmesi yaşayacak mıyım? Malum şu anda dökülmem yok, tedavi de bir risk sonuçta.

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Önce bir forumu incele, şimdilik revaçta olan ve başarısı kanıtlanmış miracle losyon ve min+dut karışımı var.

Bir sürü yorum yapılabilir ancak senden daha net fotolar bekliyorum.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

Fotoğrafları ön kamera ile çekince ister istemez kalitesi düşük oluyor. Daha iyi fotoğraflar çekmeye çalışacağım.

Moderatör
    Saçlarınız gayet sağlıklı görünüyor.Anti-Androjen losyon(miracle),dermaroller ve destek tedavilerle koruma altına alabilirsin
    ' Hiç kimse sizin izniniz olmadan, size kendinizi değersiz hissettiremez.
    Eleanor Roosevelt

Moderatör LahmacuN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    18 yaşında burayı keşfettiğin için gerçekten çok şanslısın. Daha net güzel fotoğraflar koyarsan daha objektif yorumlar yaparız. Ama şu aşamada minoxil ve finasterid gibi ilaçlardan uzak dur.
    Saç dökülmesinde adı geçecen doğal ürünleri kullanabilirsin. Yeşil çay, Yakı otu çayı, Isırgan çayı, Siyah kuru üzüm, Kabak çekirdeği bunları hergün tüketebilirsin.
    Onun haricinde saçını yıpratma. Boyadır,föndür,waxtır,jöledir bunları kullanma. Muhtemelen YGS-LYS denen illetle de uğraşıyorsundur. O yüzden kendini strese sokma. Herşey olacağına varır.
    Tedavim
    1) Avodart(Hergün)
    2) Minoxil (Akşam Hergün)
    3) Nizoral Şampuan(Haftada 4 Defa)

Sana tavsiyem minoxa hiç bulaşma.

Alıntı LahmacuN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    18 yaşında burayı keşfettiğin için gerçekten çok şanslısın. Daha net güzel fotoğraflar koyarsan daha objektif yorumlar yaparız. Ama şu aşamada minoxil ve finasterid gibi ilaçlardan uzak dur.
    Saç dökülmesinde adı geçecen doğal ürünleri kullanabilirsin. Yeşil çay, Yakı otu çayı, Isırgan çayı, Siyah kuru üzüm, Kabak çekirdeği bunları hergün tüketebilirsin.
    Onun haricinde saçını yıpratma. Boyadır,föndür,waxtır,jöledir bunları kullanma. Muhtemelen YGS-LYS denen illetle de uğraşıyorsundur. O yüzden kendini strese sokma. Herşey olacağına varır.
    Saçlarımı mümkün olduğunca rahat bırakmaya çalışıyorum, pek sık taramıyorum bile :d wax ve jöleyi hiçbir zaman sevmedim, çok çok nadir kullandım. Bugün gerçekten yoğun bir gün olduğu için vakit bulamadım fotoğraflar için. Yarın eklemeye çalışacağım. YGS - LYS korkulu rüyamız :d pek stresli bir insan değilim, kolay kolay kafaya takmam ama kafaya taktım mı da çozmeden yapamam. Tüketmem gereken besinleri yazmışsınız sağolun bu da merak ettiğim bir konuydu. Yalnız size ve diger arkadaşlara sormak istediğim bir şey var, şu anda saçların iyi durumda demiş bazı arkadaşlar. Fotoğrafları değiştirmeden de konuşmak doğru olmaz ama benim hedefim olan saçları korumak değil yeni saç çıkarmak. Bunun için de en uygun tedavi minoxil ve finasterid değil mi?

Arkadaşlar, fotoğrafları güncelledim. Kusura bakmayın, yarın güncelleyeceğim demiştim ama işler istediğim gibi gitmedi. Yardımınıza ihtiyacım var, ben bile bu kadar açıklık olduğunu düşünmüyordum. Şok oldum. Lütfen yardımcı olun.

Sayfa 1/7 123 ... SonSon