8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Saçta beyaz tabaka

Yeni Üye

Saçta beyaz tabaka

Arkadaşlar saçım uzadigin da saçımda tırnakların arasına dolan beyaz tabaka oluşuyor ya da mevsim geçişlerinde denk geliyor emin değilim önerisi olan var mı

SaçımınDoktoru Üyesi
    Cevoydu sanırım nicki bir akadaşımızda da var bu durum seboreik dermatit olduğunu sanıyorum doktora gittiniz mi?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı sevenup Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cevoydu sanırım nicki bir akadaşımızda da var bu durum seboreik dermatit olduğunu sanıyorum doktora gittiniz mi?
    Ben 20 yildir bir cozum bulamadim.saclar dustan cikanca islakken tirnaklayinca beyaz hamurumsu tabaka ile doluyor ayni.sekilde kafam terliyince de ayni sekilde diyet yaptim olmadi sampuanlar losyonlar bitkisel yaglar probiotikler balik yagi elma.sirkesi v.s neler neler denedim olmadi 3 ayda bir kazitiyorum saclari baska bir yol bulamadim

Yeni Üye
    Hocam 4 yıldır aynı tabakayla ben de uğraşıyordum son olarak seti kullanmaya başladıktan sonra herhangi bir sıkıntı söz konusu olmadı. Hiç kullanmadıysanız saçlarınızı kazıttıktan sonra kullanmaya başlayın. Yüksek ihtimalle bu durumu aşarsınız.

Yeni Üye
    Aynı durum bende de söz konusu hatta konusunu bile açmıştım, kafam kuru iken tarakla kazıyorum pul pul dökülüyor, banyodan sonra tırnaklarımla kazıyorum tırnaklarım arası beyaz tortu ile doluyor. Saçlarıma hiçbir şey sürmüyorum bu arada, buna teşhis de koyamıyorum egzema mı başka bir şey mi anlayamadım. Dökülen saçlarımın ucuda o tortu ile aynı. Bazen kafa derim sarı hal bile alıyor o tortu sarı oluyor havlu ile sert şekilde siliyorum havluya geçiyor tortu ve bir sürü saç.

Yeni Üye
    Aynı şekilde bu anlattıklarınız bende de vardı. Doktora gittiğimde (seboreik dermatit) olduğunu söyledi. Ketoral birde Betnovate Saç Losyonu ecza ürünleri bunlar sizde bi görünün derim.

Yeni Üye
    Dostlarım teşekkür ederim cevaplarınız için umarım bu dertten bir gün kurtuluruz

Yeni Üye
    Alıntı sevenup Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayır bu sebepten gitmedim maalesef