5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Minoksil ve Jinekomasti

Minoksil ve Jinekomasti

Merhabalar uzun yıllardır saçlarımı minoksil ile koruyorum fakat yıllardır müzdarip olduğum bir konu var. Minoksil kullandiğim dönemlerde göğüslerimde şişkinlik oluyor sanki jinekomasti gibi geliyor bana bunun yanında düşük libidoda yapıyor. Bunların önüne geçmenin bir yolu var mı ? Anti östrojen kullanmak mantıklı mı ?Tedavimde sadece minoksil var bıraktığım için saclarım büyük ölçüde açılmaya başladı.

Yeni Üye
    minoxil jinekomasti yapmaz.Östrojen ve testosteron seviyenizi ölçtürmenizi öneririm.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Minoxidil DHTyi azaltmaz böylece testosteron artışına ve östrojen artışına neden olmaz bu yüzden başka bir sebepten jinekomasti olmuş olma ihtmali yüksek diye düşünmekteyim
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Minoxidil DHTyi azaltmaz böylece testosteron artışına ve östrojen artışına neden olmaz bu yüzden başka bir sebepten jinekomasti olmuş olma ihtmali yüksek diye düşünmekteyim
    hocam posta kutunuzu boşaltabilir misiniz,özel mesaj gönderemiyorum

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı pua Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam posta kutunuzu boşaltabilir misiniz,özel mesaj gönderemiyorum
    Mesajları sildim hocam
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.