Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon
57 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Saç Dökülmesine Karşı Kullanılan İlaçların Vazgeçilmezi Üç Bitki

Alıntı Ozgur85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yalnız bir de köpeklerde aynı bizim gibi, sadece finas alındığında prostat bezleri küçülmüş..
    Aslında demek istediğim tam bu değildi şöyle ki aromataz enzimi testoyu östrojene çeviriyor ve bunun eksikliğinde azalan östrojen prostat bezi üzerindeki etkisi kaybolmuş. Zaten östrojen bir çok türevi ile androjen reseptörü antagonisti. Şu durumda östrojen azlığı azalan dht ye rağmen prostatta büyüme ile kendini göstermiş. Tekrar belirtmem gerekirse yine köpeklerde tüm mekanizma bizim gibi olmayabilir yani side by side olarak ele alırsak östrojen affinitesi organ ve dokularda insanlardaki ile aynı olmayabilir buna diğer tüm hormonlar da dahil. Tabi ki bu arada söylediklerim sadece yorumumdur.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi forumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Laser Hair re Growth Treatment with More Power Than Any Hair Regrowth Combs | eBay

Piyasa fiyatının çok çok altında. Kesinlikle tavsiye ederim.
    Bu lazer akne tedavisinde de başarıyla kullanılıyor. Ama bu satılan modellerin gücü yetersiz bana kalırsa şöyle etkili bir şey evde yapmamız mümkün değil mi? Bir ara el yapımı modelleri incelemiştim ama kullanılan lazerlerin Türkiye'de temini çok zordu.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında demek istediğim tam bu değildi şöyle ki aromataz enzimi testoyu östrojene çeviriyor ve bunun eksikliğinde azalan östrojen prostat bezi üzerindeki etkisi kaybolmuş. Zaten östrojen bir çok türevi ile androjen reseptörü antagonisti. Şu durumda östrojen azlığı azalan dht ye rağmen prostatta büyüme ile kendini göstermiş. Tekrar belirtmem gerekirse yine köpeklerde tüm mekanizma bizim gibi olmayabilir yani side by side olarak ele alırsak östrojen affinitesi organ ve dokularda insanlardaki ile aynı olmayabilir buna diğer tüm hormonlar da dahil. Tabi ki bu arada söylediklerim sadece yorumumdur.
    Acaba, dutas ya da finasla beraber aromataz inhibitörü alan yabancıların durumları nasıl? Aslında dutasın saçıma olumlu etkisini azaltmayacaksa, fazla östrojenimin azalması için yakı otunu içmek isterdim!
    Isırgan+yakı otu+sirkeli çayla durulama
    (Yakı otu+nane) çayı (Her gün)
    Ketoral+dutasterid+okaliptus yağlı krem (Gün aşırı) (Çok etkili)

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı forumcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu lazer akne tedavisinde de başarıyla kullanılıyor. Ama bu satılan modellerin gücü yetersiz bana kalırsa şöyle etkili bir şey evde yapmamız mümkün değil mi? Bir ara el yapımı modelleri incelemiştim ama kullanılan lazerlerin Türkiye'de temini çok zordu.
    Gücü çok iyi, tam saç dökülmesi için ideal. Önemli olan 2-4 J/cm2 dozunda enerji göndermek ve kırmızı lazer kullanmak. Cihazda bunlar mevcut..

Aknede mavi+kırmızı soğuk lazerin faydası var. Ama sizin dediğiniz sanırım yakıcı, yüksek güçlü lazerle cildin soyulması..

Bu lazer dna hücre duvarı tamiride yapıyor güçlü enzimler ürettiriyor ulaşılabilir olsa gümrük vs sorun olmasa alırdım açıkcası şunuda unutmayın ki androjenlere hafifte olsa müdahale edilmesse tek başına yeterli olamaz.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu lazer dna hücre duvarı tamiride yapıyor güçlü enzimler ürettiriyor ulaşılabilir olsa gümrük vs sorun olmasa alırdım açıkcası şunuda unutmayın ki androjenlere hafifte olsa müdahale edilmesse tek başına yeterli olamaz.
    Gümrük sorunu yok. Adama "Please ship the device by Australian Post and show the value as $40" demek yeterli. Böylece PTT ile geliyor ve gümrüğe takılmıyor..

Evet, doğrudur, lazeri tek başına kullanmıyorum. Ben kullandığım şeylerin bende faydalı olup olmadığını şöyle anlıyorum. Mesela arginin spreyi başıma sıktıktan bir müddet sonra, sıktığım yerlerde saç çıkışı hissi veren kıpırdanmalar oluyor. Bu hissi yaşadığım ön taraflara bakıyorum yeni tüyler çıkmış.

Lazerde, arginin spreyde, ısırganda bu hissi yaşıyorum..

SaçımınDoktoru Üyesi forumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gücü çok iyi, tam saç dökülmesi için ideal. Önemli olan 2-4 J/cm2 dozunda enerji göndermek ve kırmızı lazer kullanmak. Cihazda bunlar mevcut..

Aknede mavi+kırmızı soğuk lazerin faydası var. Ama sizin dediğiniz sanırım yakıcı, yüksek güçlü lazerle cildin soyulması..
    Joule ve nm hesaplamaları bende yapmıştım bir dönem dediğin gibi akne için daha yüksek dalga boyu kullanılıyor. Dermise ancak öyle ulaşılıyor. Güzellik salonlarında kullanılan cihazların daha etkili olduğuna dair bir yazı okumuştum bunun sebebinin de cm2 de daha fazla joule olmasından dolayı deniliyordu. 6 - 7 joule civarı uygun diye hatırlıyorum. Şimdilik dermaroller siparişimi verdim onunla bir süre idare edeceğim ama ilerde laseri kendim de yapabilirim. Yan etkisiz medikal olmayan yöntemler hoşuma gidiyor.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bence hiç kendin yapmakla uğraşma Bu adamın lazerinde tam 54 lazer var ve fiyatı o kadar uygun ki, kendimiz bile bu kadar ucuza yapamayız. Adam lazer diyotlarını toptan ucuza getirtiyor ve kendi ürettiği devreye entegre ediyor..

SaçımınDoktoru Üyesi
    "Meyan kökü" (licorice) bitkisinde DHT oluşumunu önleyici bir bileşen varmış..

SaçımınDoktoru Üyesi
    "Çemen otu" bitkisinde (fenugreek) anti-inflamatuvar ve vasodilatör etki gösteren bazı maddeler varmış. İçinde bir de "arginine" varmış.

Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon