4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Destek tedaviler

SaçımınDoktoru Üyesi

Destek tedaviler

Arkadaşlar merhaba . Ben destek tedaviler ve günlük rutinler hakkındaki araştırmalarıma göre : YEŞİL ÇAY , KABAK ÇEKİRDEĞİ , SCALP MASAJI , BİYOTİN gibi destek ve yanetkisiz tedavilere ulaştım. Forumda benim gibi çok kişi var . Yani dökülme sayımız normal ve saç ön çizgimiz normal olduğu halde ailemizdeki genetik saç kaybından korkup şimdikten önlem almak istiyoruz. Peki sizce şimdikten neler yapılabilir? Ne yaparsak saç köklerimizin sağlığını biraz daha koruyabiliriz?
    Seti, cell vs losyonlar harici tabii ki.
    Yani sizden istediğim günlük rutinlerinizden bahsetmeniz. Mesela her sabah yumurta yemek , bol bol su içmek , ev yoğurdu ve turşu tüketimi vs
    Herkese şimdikten teşekkür ederim.
    Düzensiz yeşil çay
    Günlük 5 mg biyotin
    10 dk Scalp masajı her gün
    Günlük 3-4 avuç kabak çekirdeği

SaçımınDoktoru Üyesi
    Dermaroller

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Bugra3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dermaroller
    hocam çok güzel bir tedavi yöntemi ancak ' saçların böyle şeylere alıştırılmaması gerek ' gibi şeyler söyleniyordu ondan korktum. Ayrıca ben hiçbir losyon kullanmıyorum tek başına olurmu faydası?
    Ben ama kanlanma olarak şakak bölgelerimi falan cimcikliyorum , bildiğiniz ilkokulda kızların bize attıkları cimciklerden Kıpkırmızı oluyor kan topluyor ve damarlarım şişiyor umarım faydalıdır
    Bu uygulamadan ise ilk defa yeni yeni tüycükler görüyorum şakaklarda. Sanırım ömrünü doldurmamış saç tellerine can oluyor bir nebze. Tabi henüz 2 aydır adam akıllı bir tedavi uyguluyorum umarım gelişme sağlarım daha fazla. Zaten amacım bi 7-10 yıl arası götürmesi 30'lu yaşlarımda ya saç ekimi ya da kazıtarak bi model oluşturabilmek. Ama 30 yaşımda bana dert olacağını sanmıyorum
    Yorum için teşekkürler ayrıca Buğra hocam )
    Düzensiz yeşil çay
    Günlük 5 mg biyotin
    10 dk Scalp masajı her gün
    Günlük 3-4 avuç kabak çekirdeği

SaçımınDoktoru Üyesi shadow1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sadece şakak odaklı ilerlemek istersen kesinlikle dermastamp'ı öneririm.çok agresif bi dökülmen yoksa haftada 1 işini görür.