5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: 16 yaşımda saç seyrelmesi

Yeni Üye

16 yaşımda saç seyrelmesi

Merhabalar bundan birkaç ay önce forumda post atmıştım saç seyrelmem hakkımda 13 yaşımdan beri günlük 10-15 tel kadar dökülüyor ve ciddi anlamda seyreliyor son 3 aydır minoxil kullanmaya başladım bundan tam 1 sene öncede 6 ay kadar kullandım ve bırakmıştım tatmin olmayıp geri başladım birkaç gün önce ise saçımı kazıdım ve saçımın üstünde kırmızılıklar gördüm ve bu kırmızılıkların olduğu bölümde diğer bölümlere göre saçımın yoğunluğunun az olduğu dikkatimi çekti

https://hizliresim.com/ROlXXJ

SaçımınDoktoru Üyesi shadow1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o kırmızılıklar inflamasyon.vücudunun içeriden dışarıya yaptığı bi tepki gibi düşün.yaşın da çok geç,rahatlıkla saçını toparlayabilirsin.seti ve cell başlayabilirsin;ileride kafeinle desteklersin

SaçımınDoktoru Üyesi
    güzel kardeşim bi uzat saçlarını öyle de bakalım. ama bence minox kullanamayacak kadar gençsin. yanlış anlaşılmasın ben de 21 yaşındayım çok büyük değilim ama yine de minoxidil kullanmamalısın.
    en yanetkisiz tedavileri araştır ve uygula. ayrıca kan tahlillerine de bak. demir , çinko, b12 eksikliği ciddi bir saç dökülmesi yapabiliyor.
    Düzensiz yeşil çay
    Günlük 5 mg biyotin
    10 dk Scalp masajı her gün
    Günlük 3-4 avuç kabak çekirdeği

Yeni Üye
    Alıntı insaatci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güzel kardeşim bi uzat saçlarını öyle de bakalım. ama bence minox kullanamayacak kadar gençsin. yanlış anlaşılmasın ben de 21 yaşındayım çok büyük değilim ama yine de minoxidil kullanmamalısın.
    en yanetkisiz tedavileri araştır ve uygula. ayrıca kan tahlillerine de bak. demir , çinko, b12 eksikliği ciddi bir saç dökülmesi yapabiliyor.
    1 sene içinde 6 ay aralıkla kan testi yaptırdım herşey normal minoxil kullanımına doktor tedavisiyle başladım corona yüzünden randevularım aksadı ve minoksili bıraktım 2 ay önce ise tekrar başladım

Forumda saçımın uzun halindeyken fotorafları var genel olarak vertex bölgesinde gözle görülür seyrelme , saç kalınlığında incelme var

Yeni Üye
    Alıntı insaatci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alıntı shadow1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o kırmızılıklar inflamasyon.vücudunun içeriden dışarıya yaptığı bi tepki gibi düşün.yaşın da çok geç,rahatlıkla saçını toparlayabilirsin.seti ve cell başlayabilirsin;ileride kafeinle desteklersin
    Öğrenciyim ve aileme yük olmamak için harcamalırımı minoxil dışında ve kitap dışında 0 a indirdim minoxil bile bütçemi yorarken malesef setiye başlamam imkansız