5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: 20 yaşında kellik

Yeni Üye

20 yaşında kellik

17-18 yaşında tepe bölgesindeki saçlarım dökülmeye başladı,ben pek anlamıyodum ve önemsemiyodum ailem doktora götürünce minoxil yazıp gönderdi.Çok düzensiz bi şekilde kullandım sonra bıraktım.Aradan bir sene geçti benim dökülme iyice artınca doktora gitmeden internetten minoxil sipariş ettim,iyice döktü ve aşırı kaşındırınca bıraktım ve farklı bi doktora gittim seboreik dermatitin var dedi vitaminle ketoral yazıp gönderdi.Bunlar hiçbi işe yaramadı tekrar gittiğimde konazol ile maxact ich şampuanlarını verdi yine hiçbi işe yaramadı ve bıraktım artık.Saçlarım inanılmaz kaşınmaya ve dökülmeye başladı günlük 300 tele yakın gidiyodu koronadan dolayı doktora da gidemedim.Sonra bi özel hastaneye gittim yağın döktüğünü söyledi bi karışım ve zoretanin verdi (rouccutane muadili ) yanına da frambuazlı sabun verdi 1 ay kullandım dökülmem azaldı ben kontrole gitmedim ve tekrar arttı bi daha gidince yine aynılarını verip yolladı.Saçımı 0 a vurdum 2 hafta önce şu anda dökülme oluyo mu anlamıyorum ama çok açıklık var psikolojim aşırı bozuk yardım edin lütfen

Yeni Üye
    Bir çözüm bulabildin mi hocam yaş 19 bende de durumlar aynı ne yapacağımı şaşırdım artık dut+min veya miracle losyon kullanmayı düşünüyorum

Yeni Üye
    Minoxil bende seboreik yapıyo o yüzden kullanmıyorum,şimdilik zoretanin+biotin kullanıyorum sadece saçı 0 a vurduğumdan anlamıyorum dökülüp dökülmediğini.Devlet hastanesindeki doktorlar suratıma bile bakmıyo,internette de binbir türlü şey yazılmış hangisini uygulayayım karar veremedim,bakalım artık noolucak

SaçımınDoktoru Üyesi
    seboreik gec gecer gecer gene gelir gecer gene gelir en son gecer onun doktuğu saç o tamamen gecince geri gelir.en baslarda ilacın bile etkili olmadığı dokulme olabiliyor ozellikle onler dhtye çok dayanıksız ilaçlar zaten genelde tepede etkili.seboeriği halletmeden deriyi daha tahriş edicek şeler kullanma.once seboreiği çöz.bunla ilgili beslenme programı bile verirlerdi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Peki o hap yaglanmani kesti mi?yan etki gordun mu?kafa bolgende terleme cok olur mu?yaglanma ve terleme sd sebep