Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
31 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Diane35 ile Aldactone un Hırsutizm de Karşılaştırılması

SaçımınDoktoru Üyesi Tremonti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşler biraz karışmış... spironolactone aldacton içeriği ve antş androjen, dianede isr et. Esradiol ve sip. Asetat var androcurda isr sadece sip. Asetat var. Dianede35 te iki etken güzel çalışır sanılanın aksine sip. Acetat tek başına değil esradiolle birlikte güç kazanır. Androcur tek başına yapolabilir ama ben diane35 kadar etkili olacağını düşünmüyorum.
    Üstad merhaba , kafamı karıstıran bir husus var simdi erkek ve bayanda belli oranda testo ve ostrojen var . Cok asırı dokulmesi ya da normal dokulmesi olan bir erkekte ostrojen seviyesi olması gerekenin cok mu altında ki ? Diane35 in androcur den daha etkili oldugunu yazdınız ve bir yerde de asıl kız Esradiol yazmıştınız. Yani bizdeki sorun diğer vitamin kan vs değilse ostrojen problemi mi ? Sonuç alanlar testoyu düşürürken ostrojen de artısına bağlı olarak mı etki alır ? Cevaplarsanız sevinirim.
    Konu Tremonti tarafından (29.12.2015 Saat 17:07 ) değiştirilmiştir.

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı payitaht Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende merak ettim.....sprey tıkanmasını ve saçta bembeyaz tebeşir tortu olayını halledebilirsem 10 kutuda atarım ben...
    Sprey tikanmasini damlalikli cam sise ile halledebilirsiniz

Alıntı Tremonti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstad merhaba , kafamı karıstıran bir husus var simdi erkek ve bayanda belli oranda testo ve ostrojen var . Cok asırı dokulmesi ya da normal dokulmesi olan bir erkekte ostrojen seviyesi olması gerekenin cok mu altında ki ? Diane35 in androcur den daha etkili oldugunu yazdınız ve bir yerde de asıl kız Esradiol yazmıştınız. Yani bizdeki sorun diğer vitamin kan vs değilse ostrojen problemi mi ? Sonuç alanlar testoyu düşürürken ostrojen de artısına bağlı olarak mı etki alır ? Cevaplarsanız sevinirim.
    Yok mu forumda oral diane kullanan şöyle 1 sene felan

SaçımınDoktoru Üyesi Tremonti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Muzdarip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok mu forumda oral diane kullanan şöyle 1 sene felan
    Muzdarip hocam beni bu düşünceye iten : 1. Si pcos ve hırsutizm hastası bayanlarda androcur ve diane35 ya da spiro ve diane 35 birlikte kullanmaları daha doğrusu dr ların vermesi ( okudugum yazılardan cıkarımım)
    2. Si susan.org da bir bayan androcur kullandığını ve testeronun yanında ostrojen seviyesininde referansın altına düştüğünü bu yüzden kafasında bir yanma hissettiğinden ve andonun saclarına etki etmediğinden bahsetmiş.
    3. Sü estambull nickli arkadasın diane35 ile 5 yıl oncesıne donup andtocurden henüz sonuç alamaması belki sure androcur için henüz kısa olsada.
    Bide diyorum spironun , sonuç veren arkadas vardı 4 ay da sonuç aldı ve jinekomasti yaptı. Yani testo düşerken ostrojen artısı mı etki yaratıyor .
    Ya da androcur sende böyle mi etki yaptı bilemiyorum. Yani ne etki ederse birine olumlu yönde ,sistem testonun düşüp ostrojenin artması mı ? Ya da sadece ilaçların yan etkisi mi bunlar.

Alıntı Tremonti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Muzdarip hocam beni bu düşünceye iten : 1. Si pcos ve hırsutizm hastası bayanlarda androcur ve diane35 ya da spiro ve diane 35 birlikte kullanmaları daha doğrusu dr ların vermesi ( okudugum yazılardan cıkarımım)
    2. Si susan.org da bir bayan androcur kullandığını ve testeronun yanında ostrojen seviyesininde referansın altına düştüğünü bu yüzden kafasında bir yanma hissettiğinden ve andonun saclarına etki etmediğinden bahsetmiş.
    3. Sü estambull nickli arkadasın diane35 ile 5 yıl oncesıne donup andtocurden henüz sonuç alamaması belki sure androcur için henüz kısa olsada.
    Bide diyorum spironun , sonuç veren arkadas vardı 4 ay da sonuç aldı ve jinekomasti yaptı. Yani testo düşerken ostrojen artısı mı etki yaratıyor .
    Ya da androcur sende böyle mi etki yaptı bilemiyorum. Yani ne etki ederse birine olumlu yönde ,sistem testonun düşüp ostrojenin artması mı ? Ya da sadece ilaçların yan etkisi mi bunlar.
    Bu konuda bende bi makale okumuştum. Aynı hirsutizmli kadınlarda siproteron asetat en güçlü antiandrojen olarak gorulmus. Ama dianedeki olayı hala cozemedim 2 mg sipro estradiol ile kombine olunca demek ki androcurdan daha güçlü oluyor. Ayrıca bende androcur etki etmedi bunu net bi şekilde söyleyebilirim. 3. Aydayim hala kullanıyorum ama. Tam sonuç için en az 6-7 ay bekleyin bence.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bu konuda bende bi makale okumuştum. Aynı hirsutizmli kadınlarda siproteron asetat en güçlü antiandrojen olarak gorulmus. Ama dianedeki olayı hala cozemedim 2 mg sipro estradiol ile kombine olunca demek ki androcurdan daha güçlü oluyor. Ayrıca bende androcur etki etmedi bunu net bi şekilde söyleyebilirim. 3. Aydayim hala kullanıyorum ama. Tam sonuç için en az 6-7 ay bekleyin bence.
    Olurmu hocam androcursuz oyle sac cikarmazssin imkansiz . cikarsan bile dokulmeye baslardi coktannnn. İstersen bi birak bak noluyo bir ayyda
    Yeniden proscar07.01.2015 haftada iki 1/8 destek tedavi sacı canli gosteriyor .
    İki gunde bir aksam minox pakdouru
    12/12/2015Miracle losyon sadece aksam 3kutu diane 2 kutu aldactone 5 gr toz spiro zytrec damla bemix bepanten ampul
    Haftada iki nizoral
    Dermaroller 540 igne 1.00 mm kafam estikce
    Defne sabunu
    Pharmaton 01/02/2016 haftada iki
    Yaki otu nane dutasderide losyon gunde bir
    Hp bioatin 5 mg hergun
    Azelderm ketoral acnelyse ve toz spiro karisimi

SaçımınDoktoru Üyesi
    arkadaşlar, dianenin androcurdan daha güçlü olduğunuda nereden çıkardınız. bilinen en güçlü antiandrojen sipreteron asetattır. dianedede zaten bu var. kadınlarda yapılan çalışmalarda 2mg sipretron asetat 10mg ve hatta 50mg kadar etkili bulunmuş. yüksek dozlar miktarına göre biraz daha etkili ama yan etkileri göz önüne alınınca 2mg etkili ve güvenilir olduğu için dianede 2mg var. dianede estradiol olmasının sebebi sipreteron asetatın kadınlarda menstrual bozukluklara yol açması. estrojen dengesinide bozması. kadınlar için üretilen bütün anti androjenik ilaçlarda estradiol bulunmasının sebebide budur.

SaçımınDoktoru Üyesi
    kardeş ne zamandır androcur kullanıyorsun. gelişmeler nasıl. yan etkileri oldumu. jinekomasti veya göğüs uçlarında ağrı veya hassaslık varmı.

Alıntı blkgl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeş ne zamandır androcur kullanıyorsun. gelişmeler nasıl. yan etkileri oldumu. jinekomasti veya göğüs uçlarında ağrı veya hassaslık varmı.
    Gelişmeler iyi Allaha şükür birine 2-3 ay önce keldim diyince inanmıyor şuan saclar kapandı. Yan etki görüyorum elbette özellikle cinsel anlamda fena bi cokus yaşatıyor insana. Ben ayrıca proscar da kullandığım için daha çok cinsel isteksizlik ve ereksiyon problemi oluyor. Çok değil 2-3 ay sonra birakicam sadece akşamları topikal tedavi ve doğal yoldan destekliyecem.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Gelişmeler iyi Allaha şükür birine 2-3 ay önce keldim diyince inanmıyor şuan saclar kapandı. Yan etki görüyorum elbette özellikle cinsel anlamda fena bi cokus yaşatıyor insana. Ben ayrıca proscar da kullandığım için daha çok cinsel isteksizlik ve ereksiyon problemi oluyor. Çok değil 2-3 ay sonra birakicam sadece akşamları topikal tedavi ve doğal yoldan destekliyecem.
    Valla muzdarip hocam sizin saclara bakınca kullanasım geliyor su lanet ilacları . yav cinselligi etkilemeden ilac yapmak cokmu zor arkadas anlamiyorum herseye care buluyolar saca gelince yok dht bloklama yoktesto bloklama androjen bloklama yokmu bu isin. Bloklamasizi. Oyle bi ilac yapki dhtyle testoyla beraber kardesce yasasinlar
    Yeniden proscar07.01.2015 haftada iki 1/8 destek tedavi sacı canli gosteriyor .
    İki gunde bir aksam minox pakdouru
    12/12/2015Miracle losyon sadece aksam 3kutu diane 2 kutu aldactone 5 gr toz spiro zytrec damla bemix bepanten ampul
    Haftada iki nizoral
    Dermaroller 540 igne 1.00 mm kafam estikce
    Defne sabunu
    Pharmaton 01/02/2016 haftada iki
    Yaki otu nane dutasderide losyon gunde bir
    Hp bioatin 5 mg hergun
    Azelderm ketoral acnelyse ve toz spiro karisimi

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon