Sayfa 2/9 İlkİlk 1234 ... SonSon
88 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: 2 Senelik Dutasteride Başarı Hikayem

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı uzunsacl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende 10. ayı bitirdim 11 . aya girdim avodartta şakaklarım dahil kelim gözüküyordu şimdi baya bir toparladım şakaklardada %90 oranında gelidiğini görüyorum son günlerde senin dediğiin gibi libidom eski haline gelmeye başladı buda mutlu ediyor ben haftada 3 alıyorum eskiden 2 günde 1 alıyordum ama araştırdığıma göre haftada 3 kullanmak yan etkiyi yüksek oranda azaltırken saç çıkışında sadece %10 luk bir az saç çıkışı sağlıyor zaten çoğu geri geldiği içinde %10 luk dilimi pas geçiyorum tahminime göre uzun saç kullandığım için 13-14. aylarda saçlarım tamamen geri gelmiş olucak. Minoxili anti androjen olmadan kullanmak asıl sorunu 5-6 ay geçiktiriyor zaten insanlar avodarttan korkup saçları varken kullanmadığında saçları dökülünce en ağır etkenleri bile kullanmaya başlıyor bu yüzden geç kalmamak çok önemli
    Libidodan kastın sadece cinsel istek mi? Yoksa ereksiyon şiddeti, kalitesi, veya sabah ereksiyonları konularını da dahil ediyor musun?

İlk aylarda azalma olmuştu sonradan toparladı gibi anladım, doğru mı anlamışım?

Yeni Üye
    Alıntı uzunsacl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende 10. ayı bitirdim 11 . aya girdim avodartta şakaklarım dahil kelim gözüküyordu şimdi baya bir toparladım şakaklardada %90 oranında gelidiğini görüyorum son günlerde senin dediğiin gibi libidom eski haline gelmeye başladı buda mutlu ediyor ben haftada 3 alıyorum eskiden 2 günde 1 alıyordum ama araştırdığıma göre haftada 3 kullanmak yan etkiyi yüksek oranda azaltırken saç çıkışında sadece %10 luk bir az saç çıkışı sağlıyor zaten çoğu geri geldiği içinde %10 luk dilimi pas geçiyorum tahminime göre uzun saç kullandığım için 13-14. aylarda saçlarım tamamen geri gelmiş olucak. Minoxili anti androjen olmadan kullanmak asıl sorunu 5-6 ay geçiktiriyor zaten insanlar avodarttan korkup saçları varken kullanmadığında saçları dökülünce en ağır etkenleri bile kullanmaya başlıyor bu yüzden geç kalmamak çok önemli
    Tebrik ederim hocam umarım istediğin saçlarına kavuşursun.

Yeni Üye
    oral minoxidil olayı tuhafıma gitti onu oral kullanabiliyormuyuz?

Paylaşım için teşekkürler, bir kaç konuda uyarılarımı yineleyeceğim.

Sevgili dostlar oral antiandrojenleri sadece 1 ay kullanıp geri dönülemez şekilde ereksiyon kaybı, odaklanma sorunları, halsizlik, depresyon, cinsel isteksizlik gibi sorunları genç yaşında yaşayan ve çözüm bulamayan yüzlerce insan var çoğu utanıp yazamıyor özel mesajla yardım istiyor ve bir kısmı hiç dile bile getiremiyor...

Özetle oral antiandrojen kullanıp bu sorunların en az 2 sini bir süre sonra hissetmeyen %2-3 yani prospektüsün tam tersi! Saç çıkışı olması bazı kişilerde sorunları görmezden gelmeye sebep oluyor bunu örtme eğilimindeler ama er geç yüzleşiliyor bu aşamadan sonra da ben hata ettim demiyorlar da zira bir çok kişiyle tartışma yaşamış ve antiandrojeni sahiplenmiş oluyorlar bir nevi...

Kimseye kullan ya da kullanma diyebilecek bir yaptırım gücümüz yok ancak şunu söyleyeyim kullanan bunları bilerek kullansın. Bunun başka çaresi yok vb sözlere asla itibar etmeyin yıllarca antiandrojensiz saçlarını koruyan yüzlerce insan var bu erkenleri sabırla belirli süre kullanmadan asla bırakın oral antiandrojeni topikal bile kullanmayın.

Tedavi uygulayanların azımsanmayacak kısmı süreci sabırla yönetme ve sabretme hasletleri açısından zayıf ve doğru yönetemedikleri oysa sabredip doğru gözlem yaparak yetecek güvenli tedavileri yapmayan/yapamayan kişiler kendi eksik/yanlış kişisel gözlem ve tecrübelerini salt gerçek ve doğru gibi lanse edebiliyorlar ancak bu süreçte öğrendiğim en büyük tecrübelerden biri de tedavi ve etkenlerin kişiye özgü olarak çok değişiyor olması. Örnek vermem gerekirse oral finasterid/dutasterid saçlarını daha berbat hale getiren birinde setipiprant müthiş etki yapabiliyor ya da minoxidil kullanıp beklediği etkiyi elde etmemiş kişi de kafein prost etkili oluyor hatta oral finasterid kullanan başka birisinde topikal ru çok daha iyi bir gelişim sağlayabiliyor.

İyi forumlar.
    Konu Miracle tarafından (03.10.2020 Saat 07:54 ) değiştirilmiştir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Tebrik ederim saçları baya gürleştirmişsin yalnız oral minoxil olmasaydı saç durumun nasıl olurdu çok merak ediyorum. Ben eski tedavimi bırakmıştım bir buçuk aydır sadece avodart kullanıyorum.

Alıntı Bugra3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Libidodan kastın sadece cinsel istek mi? Yoksa ereksiyon şiddeti, kalitesi, veya sabah ereksiyonları konularını da dahil ediyor musun?

İlk aylarda azalma olmuştu sonradan toparladı gibi anladım, doğru mı anlamışım?
    cinsel istekten bahsediyorum ama cinsel istek arttıkça zaten ereksiyon şiddetide artiyor , sabah ereksiyonları hergün olmasada birkaç günde bir yaşıyorum temas halinde ise hiç bir sıkıntı olmuyor

Yeni Üye
    Alıntı muraxer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tebrik ederim saçları baya gürleştirmişsin yalnız oral minoxil olmasaydı saç durumun nasıl olurdu çok merak ediyorum. Ben eski tedavimi bırakmıştım bir buçuk aydır sadece avodart kullanıyorum.
    Teşekkür ederim. Oral minoxidili 3.5 aydır kullanıyorum biraz gürleştirme ve koyuluk katsada daha çok erken tam sonuçları almak için. Resimlerin çoğu oral minoxidile başlamadan önce çekildi.

ben 5 ay kullandım saçlarda zayıflık güçsüzlük problemi oldu bıraktım yanerkiler oldukça fazla bu yüzden herkeste aynı sonuçları vermiyor.

Sigara kullanıyor musunuz hocam?

SaçımınDoktoru Üyesi dev97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam başarı müthiş, tebrik ederim. Fakat minoxil'den ötürü sanırım elinizün üstünde parmaklarınızda, alnınızda çok fazla kıl çıkmış.
    Bunlar sizi tedirgin etmiyor mu? Ben de sakal için minoxil kullanıyorum ve aynı kıllanmalar bende de yavaş yavaş başladı.
    Belirtmiş olduğum her görüş, kendi gözlemlerimi ve araştırmalarımı kapsar.
    Kullanmış olduğum teknikler, ilaçlar, uygulamaları kimseye öneri olsun diye sunmuyorum.
    Tek amacım farklı bir bakış açısı sunmak ve kendi tedavi deneyimlerimi aktarmak.

- Günde 1 kez Finasteride 1.25 mg
    - Günde 2 kez sakallara Minox.
    - Günde 1 kez Ru58841 (Serioxydl Losyon ile çözüyorum)
    - 2 haftada 1 Dermastamp 1.5mm-2mm

Sayfa 2/9 İlkİlk 1234 ... SonSon