Sayfa 12/16 İlkİlk ... 21011121314 ... SonSon
160 sonuçtan 111 ile 120 arası

Konu: Saç Dökülmesine Alternatif Bakış

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Verilen ölçü sabah ve akşam tüketilmesi gereken ölçü hocam, evet incirin kurusu da tazesi de oluyor püre yapmanıza gerek yok belli bir partikül büyüklüğnde tüketebilirsiniz bu gıdaları.
    Olay enteresan noktalara gidiyor araştırdıkça şebeke sularına katılan florid ve diş macunlarında kullanılan florürün epifiz bezinin kireçlenmesine (bizdeki kalsifikasyon konusu) dolayısıyla epifiz bezinin melatonin ve DMT salgılayamamasına devamında ve akabinde psikolojik problemlerin gelişmesine ve dünyada kanser oranlarının yarısının dünya nüfusunun 1/5 nin yaşadığı endüstrileşimş toplumlarda görülmesini bu hormonlarının yeterince salgılanamaması sonucunda oluştuğu tezi vs.
    Hitler kamplarda tuttuğu esirlerin suyuna katarmış floridi, böylelikle uyuşuk, halsiz ve hasta olup isyan-kalkışma-itiraz gibi teşebbüslerde bulunmazkarmış. Bu florid çok lanet bir şey.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Beslenme konusunda bir şeyler yapmaya başladım. Bu sabah 2 yaprak kıvırcık, 1 havuç, 2 salatalık, 1 domates, 1 avuç zeytin, yaklaşık 40gr iç kabak çekirdeği ve 2 kibrit kutusu peynirle kahvaltı yaptım. Kuru incir, hurma ve üzerlik otuda doğru miktarda ekleyip mağara adamı kadar doğal beslenmeye çalışacağım.

SaçımınDoktoru Üyesi ultaran38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    epifiz bezi konu itibariyle çok çok önemli üzerlik otundan başka akasyada da epifiz ile salınan DMT mevcuttur. epifizi aktive etmek ve sürekliliğini sağlamak hem bedenen hem de ruhen çok önemli görüyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Üzerlik oylu formüle başladık bakalım. 10 yıl yanlış beslenip içine ettiğim damar sistemimi toparlamak için acele etmeyip alkali beslenme ve üzerlik otlu formülün etkilerine zaman tanımayı düşünüyorum.

Alkali ve antioksidan beslenme ile kanı temizleyip masaj ve dermaroller ile temiz kanı köklere ulaştırma planım var. Buradan umutluyum. Saçları düzeltmek için sadece saçlar için birieyler yapıp gerisini boşvermek olmuyor.

Bu arada cemil hocam mesaj kutunuz dolmuş.

Sağlıklı günler.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de bu sabah tattım ilk defa üzerlik tohumunu, zeytin ve incir formülünü uyguluyordum 3 gündür,üzerlik tohumunun tadını bilmediğim için bir çay kaşığı çiğnemeye çalıştım aman Allah'ım o nasıl bir tad öyle, hayatımda ilk defa böyle zehir çiğniyormuşum gibi bir hisse kapıldım o yüzden yukarda bahsettiğim formülün içerisinde ve çok çok az bir miktar katmak lazım,kararında tüketmeye devam edildiğinde DMT hormonu salgılamaya yardımcı olurken fazla tüketildiğinde halüsinasyon görmeye sebep olabiliyor.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de bu sabah tattım ilk defa üzerlik tohumunu, zeytin ve incir formülünü uyguluyordum 3 gündür,üzerlik tohumunun tadını bilmediğim için bir çay kaşığı çiğnemeye çalıştım aman Allah'ım o nasıl bir tad öyle, hayatımda ilk defa böyle zehir çiğniyormuşum gibi bir hisse kapıldım o yüzden yukarda bahsettiğim formülün içerisinde ve çok çok az bir miktar katmak lazım,kararında tüketmeye devam edildiğinde DMT hormonu salgılamaya yardımcı olurken fazla tüketildiğinde halüsinasyon görmeye sebep olabiliyor.
    ben hurmayı ve inciri yarıp karnıyarık gibi içine koydum, babannem çörek otunu çekip balla yer, bana da tadını beğenmediysen öyle yap dedi ama böyle idare ediyorum

kırmızı pancar buldum, yarısını çiğ çiğ ekmek gibi yedim, onu da kahvaltılarıma eklemeye başlıyorum

teyzeler gibi pazara çıkıp alkali ve antioksidan alışveriş yaptım

SaçımınDoktoru Üyesi
    ayrıca bu epifiz bezi karanlıktada iyi çalışıyormuş, benim perdem güneş alıyordu ve yatak odam tam karanlık olmuyordu, şimdi güneş geçirmeyen perde sipariş ettim

4 koldan yürüyorum epifize

Merhaba arkadaşlar,uzun süredir üzerinde araştırma yaptığım ağrı ve enflamosyon mücadelesinde en az bu alandaki ilaçlar kadar etkili fakat yanetkisiz doğal çözümleri derlemeye çalıştım;

1- D vitamini: Değerlerine baktırmak ve günde 2000 mg D3 vitamini takviyesi yapmak,

2-Bromelain: Ananas meyvesinde bulunan protein sindiren enzimlerin bir karışımıdır ve sindirime enflamasyonun giderilmesine yardımcı olan aktif maddeleri içerir,

3-Zencefil: Ağrı ve enflamasyonlarda NSAID’lar kadar etkili olduğu gözlemlenmiş bir bitkidir,

4-Zerdeçal: Enflamasyonun giderilmesinde müthiş bir destek hakkında PGE2 azalttığı düşünülüyor fakat bunu kanser vakalarında mı yapıyor yoksa sağlıklı kişiler kullanıca da aynı etkiyi yapıyor mu orası muamma çünkü kanser vakalarında tümör gelişmesini başlatan PGE2 ve diğer ‘kötü’ eikozanoid’lerin üretimini azaltmaya yardımcı olmasından kaynaklandığı düşünülüyor şeklinde bir tez var,

5-Akgünlük (Boswellia): Eklemlerdeki ağrıyı keserek tedavi edici özelliğinin yanında kıkırdak ve tüm eklem bölgelerinde hayati öneme sahip olan sıvı üretimine katkısı ile kireçlenmeyi önlüyo ve var olan kireçlenmenin tedavisine yardımcı oluyor,

6-Şeytan pençesi: Bel ağrısında ağrı kesici ilaçlardan daha etkili olduğu görülmüş,

7-Sarı Kantaron (St.John’s Wort): Tentürünü birkaç saatte bir 15-20 damla 1 bardak suya damlatarak kullanabilirsiniz,aynı şekilde günde 2-3 kupa kadar çayını içmek te çok faydalı,

8-Gilaburu (Cramp bark – viburnum opulus): Kızılcığa benzeyen bu bitki güçlü bir spazm çözücü. Vücudun bütün kanal sistemlerine inanılmaz derecede etki yapıyor. Tortuları, iltihapları, şişmeleri, urlaşan bölümleri temizliyor,

9-Kaz gagası (Corydalis): Bel ve sırt ağrıları dahil, kronik ağrılara iyi geliyor.

10-Aromaterapi yağları: Lavanta ve nane yağları ile ağrıyan bölgelere masaj yapmak da etkili yöntemler arasında.

Ayrıca D vit takviyesi alırken magnezyum ve K2 takivyesi almayı da unutmamamız gerekiyor,

Bir sonraki araştırma konum HODAN OTU ve YAĞI.
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

Daha önceki birkaç konuda adını zikrettiğim ama detayllı araştırması bugünlere nasip olan bir bitki hodan arkadaşlar, çok heyecan verici bir bitki bu hodan, doğrudan Prostaglandin kaynağı, etkisinden maximum faydalanmak için yağını hem oral hep topikal uygulamak gerekiyor,araştırmaya devam ayrıntılar gelecek....

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zerdeçal cox2 inhibitörü olduğu için pge2 azaltıyor zaten doğada bulunan anti inflamatuar bitkilerin çok büyük bir kısmı pge2 inhibe ediyor boswellia ve sarı kantaron lökotiren inhibitörü konusunu açmıştım bence ısırgan otuda çok güçlü bir anti inflamatuar

Sayfa 12/16 İlkİlk ... 21011121314 ... SonSon