10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Castor oil / hint yagi

SaçımınDoktoru Üyesi adriano10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Castor oil / hint yagi

Öncelikle söylemem gerekir ki Dogal Tedavi yöntemlerine pek sicak bakmiyorum, mucize yaratmiyorlar tek baslarina, tüm bitkiler mutlaka ilac sanayinin tezgahindan gecmek zorundalar.

Ricinus communis bitkisinin tohumundan elde edilen bir yag, bitkisini Türkiye`de akdeniz taraflarinda görebilirsiniz, cabuk büyüyen bir bitkisi var. Saca faydali oldugu ve yeni sac olusumunu destekledigi yaziyor bazi yabanci forumlarda. Kullananlar haftalik 20 ml. civari süte falan karistirip iciyorlarmis. Topikal olarak kullanimda etkisini gördügünü söyleyenler de var.

Yaglar suda ve ya alkolde cözülmüyorlar diye biliyordum fakat bu yagin yapisinda sülfür var sanirim ve suda cözülüyor.

Duyan ya da bilgisi olan var mi? Türkiye`de kalitelisi ya da hakkiyla üretilmis bir sekli bulunabilir mi ondan emin degilim.

Alıntı adriano10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle söylemem gerekir ki Dogal Tedavi yöntemlerine pek sicak bakmiyorum, mucize yaratmiyorlar tek baslarina, tüm bitkiler mutlaka ilac sanayinin tezgahindan gecmek zorundalar.

Ricinus communis bitkisinin tohumundan elde edilen bir yag, bitkisini Türkiye`de akdeniz taraflarinda görebilirsiniz, cabuk büyüyen bir bitkisi var. Saca faydali oldugu ve yeni sac olusumunu destekledigi yaziyor bazi yabanci forumlarda. Kullananlar haftalik 20 ml. civari süte falan karistirip iciyorlarmis. Topikal olarak kullanimda etkisini gördügünü söyleyenler de var.

Yaglar suda ve ya alkolde cözülmüyorlar diye biliyordum fakat bu yagin yapisinda sülfür var sanirim ve suda cözülüyor.

Duyan ya da bilgisi olan var mi? Türkiye`de kalitelisi ya da hakkiyla üretilmis bir sekli bulunabilir mi ondan emin degilim.
    yaglarin çok büyük bir kısmı direkt scalptan emilir icerdikleri e vitamin ve antioksidanlarin sac köküne ve derisine olumlu etki yapar mesela linoleik asit linoik asit oleik asit vb yağ asitlerinin dht blocker etkisi olduğu belirtilmektedir. Bu arada castor oil katkisinin envai kozmetik üründe olduğunu etiketleri incelediginizde goreceksiniz. Alternatif bitkisel tedaviler zaten kimyasal etkenlerin etki ettigi sekilde etki ederek saç dökülmesinde olumlu sonuç veriyorlar. (Saw pametto yesil cay finas etkisi sirke pgd2 inhibitoru vs..)

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yağların evet bu tür özellikleri biliniyor fakat tek sıkıntıları kullanışsız olmaları.Biz ki minoxilin birkaç saat yağlı görüntüsünden çekiniyoruz üstüne her gün bunları kullanmak, yağlı yağlı dolaşmak çok kullanışsız.

Birkaç gün yapılabilir ama her gün her gün inanın kimse yapmaz bunu.

SaçımınDoktoru Üyesi
    direk pge2 arttıryor.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Satın almıştım ebaydan halen gelmedi bakalım kullanıp sonuçları bildiririm..

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hint yağı hem pgd2 düşürüyor hemde pge2 arttırıyor.
    Ricinoleic asit güçlü bir PTGDS inhibitörüdür. İncelenen 389 bileşen arasında PTGDS'yi inhibe eden 5 en güçlü bitki bileşeni arasında yer alıyordu. Bunun için bir başka büyük artı! Sadece eksojen bir PGE2 agonisti değil PGD2'yi de düşürmelidir.
    http://immortalhair.forumandco.com/t...tgds-inhibitor

SaçımınDoktoru Üyesi Kelcocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    pge2 artınca saç dökülüyor mu anlamadın pge2 artması veya azalması ne demek
    Günlük ilaç hazırlıyorum içeriğim
    1 adet aldactone (100) mg
    1 adet diane35
    ikisini 80 derecelik kolonyada eritiyorum.

Günlük masaj ve dermaroller.

------------------------------------------------

Tedavi düzenim :
    1 gün aldactone+diane35 losyonu
    1 gün minox
    dönüşümlü kullanıyorum.
    ---------

setipiprantı sadece yaz aylarında kullanıyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi ultaran38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kelcocuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pge2 artınca saç dökülüyor mu anlamadın pge2 artması veya azalması ne demek
    hayır saç dökmez. pgd2 aksine pge2 artması saç dökülmesine karşı çok olumlu birşey.

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaglarin çok büyük bir kısmı direkt scalptan emilir icerdikleri e vitamin ve antioksidanlarin sac köküne ve derisine olumlu etki yapar mesela linoleik asit linoik asit oleik asit vb yağ asitlerinin dht blocker etkisi olduğu belirtilmektedir. Bu arada castor oil katkisinin envai kozmetik üründe olduğunu etiketleri incelediginizde goreceksiniz. Alternatif bitkisel tedaviler zaten kimyasal etkenlerin etki ettigi sekilde etki ederek saç dökülmesinde olumlu sonuç veriyorlar. (Saw pametto yesil cay finas etkisi sirke pgd2 inhibitoru vs..)
    defne yagı ıcınde laurıc asıd oleıc asıd ve lınoelık asıt var onlar defne sabunu kullanıyorum dokulme azaldı acaba o yag ıcındekı asıtler kok tarafından emıldıgı ıcınmı?

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    oral hint yaginin dermaroller sonrasi topikal pge2 kullanimindan daha iyi buyume uyarici oldugunu soyleyen bir adam var, ismi derek idi sanirsam. ru58841-nizoral-zix-oral hint yagindan cok umutluyum, umarim deneyimleme sansim olur size de aktaririm
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.