Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Spor sac dökülmesi

Yeni Üye

Spor sac dökülmesi

Merhaba arkadaşlar 2 senedir forumdayim galiba, yasim 23 saclarimda suana kadar bir aciklik yok 4 senedir filan dökülüyor babama cok benziyorum v seklinde ince bir saci var sacim az seyreldi tabi ama hic anlasilmiyor.
    benim cizgim dumduz aliede arkasi acik biri yok dogal tedavilerle takiliyorum (yesil cay vb).

Vucut geliştirmeye başladım az arastirdim moralim bozuldu doğal spor yaparak birşey kullanmadan yapan(protein tozu vb.) arkadaşlar varsa yazabilir mi saca bir zararı var mı?

Ek olarak 64 kiloyum günlük 1500 kalori alıyordum artık 3000 alıyorum hedef 73 kilo anlayan arkadaşlar varsa daha önce yasayan cevap yazarsanız çok sevinirim.

Banned
    Kardeşim vücut geliştirme olsun veya cardiyo olsun kan dolaşımını hızlandırdığı için tam tersi saç dökülmesi için tavsiye ediliyor yani ben öyle biliyorum ama spor yapmak hele ki kreatin kullanımı testeteronu arttırıyor bunun da saç dökülmesiyle bağlantısı olduğunu düşünüyorum... Bende net bişey söyliyemicem kardeşim ama sağlık için ben sporumu yapıyorum kel kalsam da devam ederim çünkü kendimi iyi hissediyorum stres atıyorum

Yeni Üye
    Alıntı Fatihözt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim vücut geliştirme olsun veya cardiyo olsun kan dolaşımını hızlandırdığı için tam tersi saç dökülmesi için tavsiye ediliyor yani ben öyle biliyorum ama spor yapmak hele ki kreatin kullanımı testeteronu arttırıyor bunun da saç dökülmesiyle bağlantısı olduğunu düşünüyorum... Bende net bişey söyliyemicem kardeşim ama sağlık için ben sporumu yapıyorum kel kalsam da devam ederim çünkü kendimi iyi hissediyorum stres atıyorum
    Peki spor yapılan günlerde ekstra sac dökülmesi yaşadın mi dostum

SaçımınDoktoru Üyesi Eyyup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeşim merak etme vücut geliştirme sporu kesinlikle saça zarar vermez normalin üzerine çıkmadığın müddet hatta işin hakkını vererek yaparsan ve hayat felsefesine getirirsen saçların eskisindende iyi olur çünkü kaslara iyi gelen besleyen herşey saç içinde faydalı kasların gelişimini bozan herşeyde saçada zararlı o mantıkla kesinlikle için rahat olsun. Ek besinlere gelicik olursak kaliteli ürünlerin dışına çıkma kreatin dışında saçına zarar vericek bir şey yok.
    Güncel tedavim

-cell losyon + peptid
    -Voonka (ginkgo biloba+arjinin+ginseng içerikli ) tablet
    -Doğal defne sabunu
    -haftada 1 defa sarımsaklı zeytinyağı

bende 20 yaşındayım 2,5 yıldır vücut geliştirme yapıyorum kötü etkileyeceğini düşünmüyorum. kreatin kesinlikle kullanma kullanan arkadaşın saçları 3 ayda havaalanına döndü onun dışında tam tersi doğal olarak yaparsan yararına olur.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Fatihözt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kreatin ile saç dökülmesini arttırdığına dair herhangi bir bilimsel kanıt yok bildiğim kadarıyla. Öyle bir sav var, fakat ispatı yok.

Banned
    Kardeşim ben şöyle söyleyeyim yaşım 23 genetik saç dökülmesi yaşıyorum yani sporla bağlantısı olduğunu düşünmüyorum zaten agresif bir dökülmem var şakaklar vertex yavaş yavaş açılmaya başladı zaten saçım ıslakken aynaya bakmam bile istemiyorum ����bu saç işini nasıl çözücez bilmiyorum hayırlısı olsun ��

Banned
    Ağzına sağlık kardeşim spor yapmanın ne gibi bi zararı olabilir ki zaten, saça varsa da feda olsun sağlık herşey den önce geliyor ��

Yeni Üye
    Teşekkürler arakadaşlar moralim düzeldi devam edeyim basladigim ise

SaçımınDoktoru Üyesi bahtsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Testosteron seviyesi artınca dökülme de artıyor. Saç dökülmesindeki problem erkeklik hormonu testosteron'dan, dihidrotestosterondan kaynaklanmıyor mu? Bildiğim kadarıyla ağırlık antrenmanı testosteronun artmasına sebep oluyor dolayısıyla dökülmeye etkisi olmalı.

Sayfa 1/2 12 SonSon