Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Acil yardım minoxil kalp sıkışması

Yeni Üye

Acil yardım minoxil kalp sıkışması

Arkadaşlar 20 gündür minoxil kullanıyorum. Saçlarım uzun olduğu için normalden 3 4 kat daha fazla kullaniyormusum. Çene altında sol çapraza doğru boynumda son 2 gündür özellikle akşam nabız artışı fazla oluyor . Nefes alırken zorlaniyorum. Yatma pozisyonunda özellikle bölgede nabız artıyor. Ilaci bıraksam gecer mi. Lütfen yardım edin. Çok endişeliyim.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Böyle korkuttuğuna göre bırakın tabi. 20 günde saç namına birşey kazanmış veya kaybetmiş olmazsınız. Daha sonra isterseniz önerilen dozajda tekrar kullanmayı denersiniz.

3-4 kat daha fazla kullanıyormuşum diyorsunuz normal olarak kullandığınız zaman problem oldu mu ?

SaçımınDoktoru Üyesi Violator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aşırı kullanım sonrası bahsettiğin durum ilaç prospektüsünde zaten yazıyor. Sabah 5, akşam 5 fıs olarak kullan.
    -Miracle Losyon (her akşam)
    -Minoxil (her akşam 10 fıs) ( 7. yıl)
    -Proscar 4/1 her akşam (7.ay)

SaçımınDoktoru Üyesi dev97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Minoxili saç derine süreceksin, saç teline değil bunu biliyorsun değil mi? Saçının uzun olması daha fazla minoxil kullanmanı gerektirmez. Sadece uygulaması zor olur.

Uzun saçın derisine uygulama için damlalık kullanabilirsin.
    Belirtmiş olduğum her görüş, kendi gözlemlerimi ve araştırmalarımı kapsar.
    Kullanmış olduğum teknikler, ilaçlar, uygulamaları kimseye öneri olsun diye sunmuyorum.
    Tek amacım farklı bir bakış açısı sunmak ve kendi tedavi deneyimlerimi aktarmak.

- Günde 1 kez Finasteride 1.25 mg
    - Günde 2 kez sakallara Minox.
    - Günde 1 kez Ru58841 (Serioxydl Losyon ile çözüyorum)
    - 2 haftada 1 Dermastamp 1.5mm-2mm

Üye Sanberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    bundanmı korkuyorsun? bırak 2 günde geçer.

SaçımınDoktoru Üyesi raprap1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kardesim bırak geçer ? zaten doktorların önerdiği sprey , doktora gitsen de aynı cevabı alacaksın, yan etki görünce bırakacaksın olup bitecek, tasalanmaya gerek yok
    TEDAVİM

Üzüm Çekirdeği Ekstresi (Procyanidin)
    Darı Tohumu,
    L,Arjinin
    Gingseng

Dermaroller (1mm) haftada 2
    Minoxil Gün aşırı (Aksamları) sadece şakaklar

Biotin hergun 2.500mg

Banned
    Sakin ol istiyorsan bırakmadan önce kullandığın dozajı azalt eğer düzelmezsen birakbilirsin çarpıntı kalıcı değil ilacın etkisi gidince geçer

Yeni Üye
    1.5 gündür günde 1 e düşürdüm. Dün ayrıca xpecia kullanıyordum onu kullandım yine biraz etkiledi. Benim göbek alanında midenin az üstünde şişlik vardı uzun süreli , onun da üstünde 2 mememin ortasının az altında da bu nabız yükselmesiyle paralel şişlik oluştu. Xpecia da sebebiyet vermiş olabilir mi bu ciddi bir şey mıdır.

Minoxil fazla kullandım sebebi de şu. Saç derimin tamamının islanmasina normal dozun az gelmesi. Sadece vertex bölgesine ve alın kullanıyorum şuan. Umarım kötü bir şey olmaz. Hala endişeliyim. Işsiz olduğum için sigortam da yok doktora da gidemiyorum.

Yeni Üye
    Hayır.. ama xpecia kullanmıyordum. Onu tedavime eklemem ile dozu yükseltmem eş zamanlı

Sayfa 1/2 12 SonSon