10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Total testesteron değerim ve oral aldactone diane35

Total testesteron değerim ve oral aldactone diane35

Arkadaşlar başka yerde de sordum ama kimse cevap vermedi. Hormon testi oldum total testesteron 1,73 cikti . referans araligi 0.39-1.9 benimkisi 1,73
    Aldactone ve Diane 35 oral kullanmaya basladim şuan için hicbir yan etki görmedim 10 gün kadar olmuştur. Topikal olarak miracle losyon ve ketozobal krem kullabiyordum ama onlari sürekli surmek çok zahmetli olduğu için oral devam edicem ayrıca xpecia hapi da kullanmaya basladim bayan olanindan.
    Asil sorum ise : bu doğum kontrol haplarinin bana bi faydasi var mi yoksa zaten testesteronum normal ve kullanmam sac artisi sağlamaz mi ???

referans aralığı 0.39-1.9 ise sonucunuz evet biraz yükseğe yakın ama normal. ben artış sağlamayacağını düşünüyorum ama dolgunluk ve hacim,saç kalitesinde artış olabilir

Bazi sitelerde kadınlarda 0.8 e kadar normal deniyor .bu durumda benimki normal sinirin çok üstünde oluyor. hangisini baz alacagim

İnternette okuduğunuzu baz almayacaksınız tabi ki de internette her çeşit bilgi var hepsi doğru mu? aynı konuda binlerce yorum var şunu yapmak gerekli şunu yapmamak gerekli diye birinin x dediğine öteki y diyor.
    18-50 yaş arası testosteron aralığı erkekte "2.50-8.36". sizin yaptırdığınız kadınlara yönelik olan test ve kadınlardaki aralığı "0.39-1.9" ve sonucunuz 1.73 yüksek değil sınıra yakın

.

.

...... ... .. .. . . .. .
    Konu ece tarafından (14.09.2016 Saat 23:23 ) değiştirilmiştir.

Dheas değerinize bakıldı mı? Değeriniz normal sınırlar içerisinde bu ilaçları doktor kontrolünde mi kullanıyorsunuz?

Hayir kendi kafama gore kullaniyorum. Çünkü biktim artik

Dheas değeri nedir ?

Dheas de kadınlarda saç dökülmesine neden olabilen bir hormon. Endokrin doktoruna saç dökülmesi şikayetiyle gittiğinizde bu hormon testini de isteyebiliyorlar. Eğer hormonlarınızda bir sorun yoksa aldığınız ilaçlar karaciğerinizi yormaz mı? İlaçların herhangi olumlu ya da olumsuz bir etkisini gördünüz mü ?

Endrokonolojiye gidemiyorum randevu alamiyorum. Şuan androcuru bi ay oldu kullanali. Yan etki olarak regl olmadim onu da 1ay boyunca ara vermeden kullanmama bagliyorum. Çünkü kadinlarda 10 gün kullanilmasi gerekiyormus. Karacigerime birkaç ay sonra baktiracagim. Ve killanmalarim azaldi guxel bir etki benim icin