Sayfa 2/2 İlkİlk 12
16 sonuçtan 11 ile 16 arası

Konu: Minoxil-Miconazole (Ketoral benzeri) ile Saç Çıkarma

Moderatör
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tam bahsettiğin şekilde çalışan bir glikoprotein ancak tam tersi vücuda androjen ve ostrojenleri bu protein baglanarak tasir. Yani artmasi androjenlerin vucutta biyoyararlanimini artırır ancak ısırgan in bu özelliğini bilmiyordum şu saçta ise yarayan bitkilerin niyr ve nasıl ise yaradiklari bir bir ortaya çıkıyor boylece...
    ben ygs-lys döneminde baya yeşil çay bitkisel çay vs içerdim ısırgan da kullanıoyrdum o sırlardı yanılmıyorsam ve saç dökülmem çok azdı saglıklılardı shbg imiş evet çok blmiyorum şimdi bir baktım serbest testesteronu kullanılmaz hale getiriyormus anladıgım kadarıyla ben topikal olarak kullanıoyrdum tabi ısırgan otunu o yüzden yan etki vs olmadı vücutta anlamadıgım şey yeşil çay arttırıyorsa shbgyi saça nasıl faydası oluyor içinde EGCG varmış bir de -ne oldugu hakkında hiçbir fikrim yok fakat pge vs konusunda geçmişti sanki adı folikül uyarıcı olarak- bu nasıl bir paradoks ve yeşil çayla ısırganın topikal kullanımı birbirini nötrolize etmez mi

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Topikal kullanimda shbg ile ilgili bi degisim olacagini zannetmem topikal kullanimda faydalari muhtemelen 5alfaRedüktaz inhibe etmeleri sayesinde oluyordur ama arastirmak lazim.İsirgan kaynatip saclari isirganla yikamak cok bilinen bi yontem ama bizim burda aktarlarda hep kuru isirgan satiliyor kurusu ne kadar faydali olur ki.Kaynatip banyodam cikmadan bi tas falan bunlardan dokmek faydali olabilir hic yoktan iyidir

Moderatör
    Alıntı Tıbbiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Topikal kullanimda shbg ile ilgili bi degisim olacagini zannetmem topikal kullanimda faydalari muhtemelen 5alfaRedüktaz inhibe etmeleri sayesinde oluyordur ama arastirmak lazim.İsirgan kaynatip saclari isirganla yikamak cok bilinen bi yontem ama bizim burda aktarlarda hep kuru isirgan satiliyor kurusu ne kadar faydali olur ki.Kaynatip banyodam cikmadan bi tas falan bunlardan dokmek faydali olabilir hic yoktan iyidir
    ben 2-3 günde bir kurusunu kaynatır kafamda 1-2 saat bekletir yıkardım çogu kürün aksine ısırgan güzeldir kırılma felan olurdu saçımda ısırgandan önce ısırgan çok iyi geliyor

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu arada resimdeki adam napmiş öyle benim ön taraf bu adamin ilk halinden çok daha iyi ama benim icin boyle bi basari hayal gibi geliyo bu halime ragmen bu adam o saclari muthis toplamis ya.İns benzeri bende de olur

SaçımınDoktoru Üyesi
    azeldrm ile ketoral i karistiktan sonra sacli.deriye suruyoruz ok sonra bir losyon surmek gerekirmi
    ben bu krem isine baslicam valla herkes kullaniyo.amac sadece losyonun emilimi icin degil dimi yani surup yatsak mesela

SaçımınDoktoru Üyesi
    1-2 haftadır ketoral krem uyguluyorum şakaklara ve acayip bir tüylenme oldu. Hiç böylesi olmamıştı, saç olacak mı merak ediyorum.

Herşey ketoral ile yolunda giderken acaba Miconazole'ye bulaşmaya gerek var mı ? Zira Ketoraldan daha güçlü bir etken demiş Miracle.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12