Sayfa 1/5 123 ... SonSon
42 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: devam etmeli miyim?

Yeni Üye

devam etmeli miyim?

hepinize merhaba. daha önce 2 kez başarılı tedavi uygulayıp sonuç elde eden ancak bir zaman sonra sıkılan ve saç ektirmeye karar veren ancak ekim kliniğindeki samimiyetsizlikten sonra vazgeçip 3. ve muhtemelen son tedavisine başlayan bir tarama engelliyim

yaşım dün itibariyle 31 oldu. yaklaşık 3 ay önce minox, azelaik, retinoik ve saw palmettolu tedavime başladım. son 15 gündür de bu güzel forumu takip ediyorum. dolayısıyla tedavime dutas ve miracle losyon eklemiş bulunmaktayım. gelişmeleri zaman zaman sizlere paylaşarak foruma ve aynı sorundan muzdarip birçoklarına katkıda bulunmak istiyorum.

dökülme seviyem neredeyse n7. önceki iki tedavime kıyasla bu kez daha geç sonuç alıyorum gibi. şimdi fotoğrafımı paylaşacağım. bakın bakalım ümit var mı? bunca açıklık kapanır mı? çabalamalı mıyım? yoksa durumdan razı mı olmalıyım bilemedim bu kez.

bu arada önceki tedavilerimde spiro, fin, capasaicin, soya isoflavon, msm, aol, formula snh ve daha pek çok ürün de kullandığımı belirtmek isterim. sadece bu kez oral olarak fin kullanmak istemedim. bir yan etki gördüğümden değil sezgisel olarak...

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  20141025_173944.jpg
Görüntüleme: 449
Büyüklüğü:  222.2 KB (Kilobyte)
ID:	918

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  20141201_202224.jpg
Görüntüleme: 337
Büyüklüğü:  222.9 KB (Kilobyte)
ID:	1224
    2 aylık güncellemedir arkadaşlar. scalp baştan aşağı vellus saçlarla dolu. kimileri saça dönüştü bile. sanırım fotoğraftan anlaşılacaktır. yorumlarınızı bekliyorum.

imza oluşturmaya vakit bulamadım. tedavimi kısaca yazayım; min-dut-isokanazol (sabah) min-dut-azeleik-emu yağı (akşam) miracle losyon standart tresan ile(öğleyin) elseve arginin ve elma sirkesi aklıma estikçe. oral olarak da xpecia tablet x 2 haftada bir dermaroller 0,5 mm
    bazen vaporub vicks, voltaren jel, fito krem...

Eklenti 1392

son olarak yeni favorim şanlı kapsikumlu merhem, acısına dayanabilirseniz :-)

25 ocak güncelleme

Eklenti 1603Eklenti 1604Eklenti 1605

her ne kadar güncellemelerim anlaşılmaz bir şekilde son yazılanlarda görünmese de paylaşmaya devam. çok yavaş olmakla birlikte ilerleme oluyor...
    Konu Miracle tarafından (26.02.2015 Saat 11:44 ) değiştirilmiştir.

Moderatör LahmacuN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dökülmeniz benimkine çok benziyor. Bence tedaviyle birçok kökü şaha kaldırabilirsiniz. Dökülme olan yerler tamamen saçsız değil. Bu da ümitleri yeşertiyor. Ayrıca kırmızılıklar nedir? Retinoik'i fazla mı kaçırıyorsunuz yoksa?
    Tedavim
    1) Avodart(Hergün)
    2) Minoxil (Akşam Hergün)
    3) Nizoral Şampuan(Haftada 4 Defa)

Moderatör NoMore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    spiro kullandığınızı yazmışsınız ne şekilde kullandınız ? krem mi yoksa kendiniz mi yaptınız ?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Isırgan....

Bence devam edin guzel bir potansiyel var ama bunu sizde biliyorsunuz ve uzun sureli tedavi yılgınlığı var sanırım. Ama uyguladığız tedavi ne kadar başarılı ise o yılgınlık keyife dönüşür. Başarılar diliyorum.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi eplerenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ozgur85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Isırgan....
    abi güldürdün ya nw7 de ısırgan pek işe yaramaz tek başına diye düşünüyorum

Moderatör payitaht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ısırgan mı.... şu durumdaki saça çok fazla etki edeceğini bende sanmıyorum,,ancak yan takviye görevini görür

SaçımınDoktoru Üyesi eplerenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ozgur85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Isırgan....
    yoksa bi ısırgan firmasıyla mı anlaştın

Yeni Üye
    ısırganı kavururlar bodrumda, gözlemesi de alâ olur :-) spiroyu önceleri minoxun içine atardım daha sonra alkolle losyon şeklinde kullanmaya başladım. işin açığı o kadar karmaşık tedaviler uyguladım ki bunların içinde hangi etken ne kadar etkili oluyordu bilemiyorum. harnup pekmezi ve soğan suyu bile içtim siz düşünün. ancak kesinlikle bildiğim bir şey var ki rogain foam en etkili minoxtu. şimdilerde zarureten pak daou... lahmacun arkadaşım bingo, retinoik fazla kaçtı, kalem ucuyla tortuları kaldırayım derken derileri de almışım :-) 8 yıl ve 3 yıl önceki tedavilerime ait fotoğraf arşivim mevcuttur. talep olması halinde paylaşabilirim :-)

bu arada biz tedavileri bırakalı literatür hayli genişlemiş, pgd2'ler falan. güncelleme yaptık sayenizde, teşekkürler arkadaşlar...

Moderatör LahmacuN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Artık biz de yavaş yavaş bu işin gurmesi oluyoruz

Geçmiş fotoğrafları merak ediyorum. Dökülmenin seyrini görmüş oluruz. Eklerseniz sevinirim.
    Tedavim
    1) Avodart(Hergün)
    2) Minoxil (Akşam Hergün)
    3) Nizoral Şampuan(Haftada 4 Defa)

Sayfa 1/5 123 ... SonSon