9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Arkadaşlar bunda karar kıldım fikir verin.

Yeni Üye

Arkadaşlar bunda karar kıldım fikir verin.

Arkadaşlar yaşım 21 bu konuda https://www.sacimindoktoru.com/showthread.php?t=5741 saçımın durumunu paylaştım ve sizden yardım istedim mindoxidil losyon olanına alerjim var seboreid dermatit yaptı hiçbirşey kullanmama kararı aldım ama özellikle tepe kısmım bu gidişle 2 yıl bile dayanmadan açılacak hiçbirşey yapmadan da acı sonu görücek ve tamamen hayat sevincim sönecek minoxil içeren köpük formunu kullanmayı ve yanında oral dutasterid kullanmayı düşünüyorum fikirlerinizi alabilir miyim? ileri bir yaşta dökülme başlasa pek umursamam ama bu kadar erken de olması gerçekten üzüyor beni.

Yeni Üye
    Arkadaşlar yok mu bana akıl verecek kafam karisikken yanlış birşey yapmak istemiyorum

Yeni Üye
    Kesinlikle finasterid madde içeren hap alma.Yaşın daha çok genç bunun yerine topikal olarak minoksil kullan derim.Oral alınan her ilaç yan etkilidir ve kalıcı sorunlar yaşatabilir.Başka sorun varsa cevaplayabilirim..

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    konuna birçok güzel bilgilendirici yorum gelmiş aslında, forumu baştan sonra okumanı tavsiye ederim çok vakit almıyor, kimin ne yaşadığını görüp kendin ona göre hareket edersin daha faydalı olur.
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Burak18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle finasterid madde içeren hap alma.Yaşın daha çok genç bunun yerine topikal olarak minoksil kullan derim.Oral alınan her ilaç yan etkilidir ve kalıcı sorunlar yaşatabilir.Başka sorun varsa cevaplayabilirim..
    usta, minox çözümden en uzak etken. saça verilen hasara karşı bir şey yapamaz.
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Yeni Üye
    Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konuna birçok güzel bilgilendirici yorum gelmiş aslında, forumu baştan sonra okumanı tavsiye ederim çok vakit almıyor, kimin ne yaşadığını görüp kendin ona göre hareket edersin daha faydalı olur.
    hocam mesaj kutunuz dolu da buradan yazabilir miyim ? iyi akşamlar hocam bu acnelyse azelderm ve ketoral krem üçlüsü çok fazla olur mu şakaklar için ? olmazsa nasıl kullanmalıyız. Önceden nohuy tanesi kadar ketoral mercimek tanesi kadar azelderm kullanıyordum. Şimdi ne önerirsiniz, acnelyse kremin çok etkili olduğu söyleniyor biraz kafam karıştı...

Yeni Üye
    Forum da çok konu okudum daha önce kullandığım minoxil Forte seboreid yaptı beni hala etkisi geçmedi ondan topikal korkuyorum artık daha kötü yapıyor beni sadece cell ve seti mantıklı geldi ama onlara maddi güç yetmez yoğun bir dökülme yaşıyorum ve gittiğim doktor aslında bana seyrek olarak dutas almamı önerdi ondan size soriyim dedim köpük formun da min seboreid azdırmaz diye düşünüyordum onunda bulunması zor ve pahalı yane bana tek mantıklı yol oral geliyor hepsinin sonunda

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Ghosthai Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Forum da çok konu okudum daha önce kullandığım minoxil Forte seboreid yaptı beni hala etkisi geçmedi ondan topikal korkuyorum artık daha kötü yapıyor beni sadece cell ve seti mantıklı geldi ama onlara maddi güç yetmez yoğun bir dökülme yaşıyorum ve gittiğim doktor aslında bana seyrek olarak dutas almamı önerdi ondan size soriyim dedim köpük formun da min seboreid azdırmaz diye düşünüyordum onunda bulunması zor ve pahalı yane bana tek mantıklı yol oral geliyor hepsinin sonunda
    Daha bir tek minox forte denemişsiniz. Başka hiçbir şey denemeden, bir paragraflık yazı içerisine sığdırabileceğiniz bir düşünce silsilesiyle, oral antiandrojen hele ki oral dutasteridi mantığa oturtmanız, beni şaşırttı açıkcası.

Minox köpük formu bulamıyorsanız, toz minox tedarik edip, alkol oranı daha düşük, ppg siz hazırlayacağınız kendi minox losyonunuz olabilir.
    İlla seti+cell kullanmamız gerekmiyor. Sadece cell veya sadece seti gibi birşey de deneyebilirsiniz. Saç durumunuza baktım. Öyle yakıp yıkacak bir dökülme vs de yok.

Bu saç dırumu için hele ki, oral dutasterid kullanmak, sizin yaş durumundaki, ve muhtemelen henüz ergenliği tam olarak tamamlamamış olabileceğinizi düşünerek, porselen dükkanına fil sokmak gibi olabilir diyebilirim. Fili yağmurdan kaçırmaya çalışırken, içerde çok şey kırıp dökebilirsiniz.

Yeni Üye
    Düşüncen için teşekkür ederim öncellikle şöyle söylim saf olarak tedarik edip seboreid azdirmadan yapabileceğim bı losyon önerin varsa nasıl neyle hazirlayabilirim söyler misin acaba bide saç durumum kısa iken yine tatmin edici ancak uzayınca ince tel bile denmicek bir minyatür hale geliyor ve aşırı seyrek duruyor bu yüzden uzatamiyorum sadece minox kullanmaktan çekinme sebebim ise bir işe yarasa bile dht bloklayamadigim için bu 2 seneden öteye gitmeyecek diye düşünüyorum sadece minox kullanipta kalıcı sonuca ulaşan görmedim hiç eninde sonunda daha kötü oluyorlar hane sadece şakak gitse dediğiniz doğru fazla önemsemem ileride ektiririm der basit şeyler kullanırım ama gerçekten görebiliyorum ciddi önlem almazsam Ekim bile kurtarmaz