9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Topikal biotin kullanımı

SaçımınDoktoru Üyesi

Topikal biotin kullanımı

Biotinin saç sağlığımız için önemi büyük. Ancak oral kullanımda tüm vücut kıllarını geliştirebiliyor. Bunun için topikal bir yöntem deniyorum. Kuru maya kullanıyorum. Maya biotin bakımından oldukça zengin.

Yüzde 50 oranında protein, B grubu vitaminler, demir, krom, potasyum, magnezyum, fosfor, çinko ve selenyum gibi mineraller içeriyor. Ayrıca proteinleri oluşturan temel yapı taşı olan aminoasit özleri bakımından da çok zengin -Alıntı-

Saç bakımı dışında da bir çok faydası var ama öncelikli sorunumuz saçımız olduğu için bu açıdan ele aldım. Kadınlar arasında kullanımı yaygın. Fayda görenler de çok fazla.
    Bir kaç kaşık kuru mayayı ılık suda eritip saç diplerime uyguluyorum. bir saat hatta bazen daha fazla saçımda bekletip şampuanlıyorum.
    Saçlarıma faydasına gelince, başka bakımlarla dönüşümlü olarak kullandığım için saçımdaki mevcut hacmi sadece mayaya borçluyum diyemem. Denemek isteyen olabilir diye yazdım. Son derece ekonomik ve kolay uygulanabilen bir yöntem bence denemeye değer.
    Sizler topikal olarak kullanımda mayadaki biotinden yarar görme konusunda ne düşünüyorsunuz acaba?

Maya bakterileri dediğiniz gibi bir çok vitamin ve minerali yüksek miktarda içeriyor faydalı olacağı kesin ancak seviyesini kullanıcılar gözlemleyebilir ancak. Bir süre b vitamini çinko ve krom desteği olması için su ile seyreltip içmiştim o süre zarfında gece acıkmaları vs olmamış ayrıca mide bağırsak florası daha da sağlık kazanmıştı. Mayada saç için gerekli hemen hemen herşey var.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

bende haftada bir sütte eritip içiyorum eskilerde saç dökülmesi için bu şekilde kullanırlarmış.topikal kullanmak istemeyenler bu şekilde yapabilir faydasınıda görüyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi kim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    5 ay solgar biotin kullandım hiç bir faydasını görmedim kalinlastirmada olmadı sıfır etki bilimsel bir çalışmada yok biotinle ilgili hep varsayım. Bence boşa paranızı vermeyin.
    Cellagance losyon Başlangıç 27.05.2015 .( 1,0mm Dermaroller)

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oral kullanimda kalinlasma olarak faydasini gordugunu soyleyen de cok var. Vucut kili bakimindan şanssızım oral kullanamam bu yüxden topikal alayım dedim 125 ml 20 lira parasi bisey degil denemeye deger umarim hızlı uzama + kalinlasma konusunda faydasi olur

Son gunlerde sizlamaya varacak derecede kasinti vardi, dun aksam kuru maya maskesi yaptım. Kasinti kayboldu. (Dustan cikinca bile başlardı kasinti).Haftada 2 kez yapmayı planlıyorum umarim etkisi gecmez.

SaçımınDoktoru Üyesi kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı teacher Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biotinin saç sağlığımız için önemi büyük. Ancak oral kullanımda tüm vücut kıllarını geliştirebiliyor. Bunun için topikal bir yöntem deniyorum. Kuru maya kullanıyorum. Maya biotin bakımından oldukça zengin.

Yüzde 50 oranında protein, B grubu vitaminler, demir, krom, potasyum, magnezyum, fosfor, çinko ve selenyum gibi mineraller içeriyor. Ayrıca proteinleri oluşturan temel yapı taşı olan aminoasit özleri bakımından da çok zengin -Alıntı-

Saç bakımı dışında da bir çok faydası var ama öncelikli sorunumuz saçımız olduğu için bu açıdan ele aldım. Kadınlar arasında kullanımı yaygın. Fayda görenler de çok fazla.
    Bir kaç kaşık kuru mayayı ılık suda eritip saç diplerime uyguluyorum. bir saat hatta bazen daha fazla saçımda bekletip şampuanlıyorum.
    Saçlarıma faydasına gelince, başka bakımlarla dönüşümlü olarak kullandığım için saçımdaki mevcut hacmi sadece mayaya borçluyum diyemem. Denemek isteyen olabilir diye yazdım. Son derece ekonomik ve kolay uygulanabilen bir yöntem bence denemeye değer.
    Sizler topikal olarak kullanımda mayadaki biotinden yarar görme konusunda ne düşünüyorsunuz acaba?
    Topikalde fayda edeceğini düşünmüyorum, vitaminler enzim aktivitesinde rol oynadıklarından saç büyümesinde etkililer.
    Eat your food as medicine otherwise you will have to eat medicine as your food.

oral biotin bende işe yaradı saç tellerimi kalınlaştırdı ama vücut tüyleride aldı başını gitti topikal biotin olarak bende urban care düşünüyorum olumlu yorumlarda var.