8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Dökülen saç diplerinin rengi

SaçımınDoktoru Üyesi

Dökülen saç diplerinin rengi

arkadaşlar, dökülen saç tellerinin diplerinde beyazlıklar var. hatta dipten yukarı doğru 2mm civarında renksiz kısımlar var. oradan yukarısı normal renkte ama dip kısımlar renksiz. sanki şeffaf gibi. bu durum normalmi. yosa saçla ilgili bir hastalıkmı.

Moderatör NoMore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benimde şu dikkatimi çekiyor saçlarımdan dökülenlerin kökü beyaz ama sakallarımdan dökülenlerin kökleri simsiyah
    1-Minoxil-Ru (Ru:60 mg/Günlük) - Sabah
    2-Miracle losyon (1.5 gram spiro/Ay) Günde 1
    3-Cellagance losyon günde 1
    4-Haftada 3 gün dutasteride, 4 gün 1 mg finasteride - Sabah
    5-Ara sıra emu yağı

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Saçlarımın dökülmeye başladığı ilk zamanlar o beyazlık bende de hep olurdu şimdi hiç görmüyorum öyle.Ama onlar kök hücresi degil de başka bişeydit zannetmiyorum öyle olacağını

SaçımınDoktoru Üyesi
    Eğer dökülen saç dipi beyazsa yani kökten gitmiştir tedavıye basvurdmadıgın surece geri cıkmaz..ama eger dokulen saçın dibinde beyazlık yoksa..gecıcı dokulmedır veya saç kırılmasıdır..kok yerınde duruyor ve sac yenıden cıkacaktır.

Bu sekılde duymustum...
    Cellagance Losyon
    Solgar Biotin 5000
    Dermaroller
    Prozinc Mor Kutu

SaçımınDoktoru Üyesi
    nettede araştırdım. genelde birbirinin zıttı yorumlar okuyorum. bunun tıpta bir açıklaması yok mu acaba. yoksa önemsiz bir ayrıntımı.

Alıntı blkgl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nettede araştırdım. genelde birbirinin zıttı yorumlar okuyorum. bunun tıpta bir açıklaması yok mu acaba. yoksa önemsiz bir ayrıntımı.
    kıl kökü telojen evresi çok değişkendir bu kıl kökünde ki kalıntıyı etkiler 1 hafta bu evrede kalanla 1 ay kalan kök arasında fiziksel fark olacaktır yine renk önemsiz olmakla birlikte kök kalıntısı büyük saç güçlü bir kök kıl kökü incecik olan saç ise zayıf köke sahiptir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kıl kökü telojen evresi çok değişkendir bu kıl kökünde ki kalıntıyı etkiler 1 hafta bu evrede kalanla 1 ay kalan kök arasında fiziksel fark olacaktır yine renk önemsiz olmakla birlikte kök kalıntısı büyük saç güçlü bir kök kıl kökü incecik olan saç ise zayıf köke sahiptir.
    hocam sonuç olarak bunun normal olduğunu söylüyorsunuz. doğrumuyum.

SaçımınDoktoru Üyesi arda34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar benım dökülen saç köklerimin ucu sanki yanmış simsiyah ve kiminin ki ip ince. Sanırım yağ dokusu öldürmüş köklerini.