Sayfa 1/3 123 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Saç ve vücüt kilari ile ilgili cevaplayamadiğim bir kaç soru.

Saç ve vücüt kilari ile ilgili cevaplayamadiğim bir kaç soru.

Arkadaşlar,daha önce başımdan geçen ve neden kaynaklandığını bulamadığım birkaç sorum olacak.Sorulara numara vereceğim.

1.Uzun yıllar önce 17 yaşlarındayken (Şu an 34) herkeste olduğu gibi bende de çok gür saç vardı.Oldukçada hacimli idiler.Saçımı suyla ıslatsamda sönmüyordu yani hacmini koruyordu.Bir gün saçıma Ayçiçek yağı sürdüm.Saçlarım öyle canlı ve parkak gözüküyordu ki herkes ne kullandığımı soruyordu.Bazen sürdüğüm yağı yıkamıyordum.Süreklide sürmedim.Arada takılıyordum.Sonrada bıraktım.4 ay sonra tekrar süredim dedim.Sürdüğümde saçlarım sönmüş bi vaziyet aldı. Ayçiçek yağını sürünce saçlarımın seyrekleştiğini farkettim.O gür ve çok hacimli saçlar 4 ayda nereye gitti anlamadım..Saçımda bi dökülmenin olduğunu da hiç farketmiyordum.Nasıl ki bir erkeğe testesteronu dşarıdan verirseniz,vücut artık testesteronu üretmez ise ,saçıma yağı dışarıdan verdiğim için kendi yağını üretemez bi durma mı geldi? Bu olay yıllardır aklımdadır. Ne olmuş olabilir?

2.Yaşım küçükken hatırlıyorumda babam yataktan kalktıktan sonra ,yastığının üzerinede bir sürü saç olurdu.50 ile 100 arası.O kadar saçı her gün yastıkta bırakmasına rağmen öyle kel veya dazlak bir durum oluşmadı.Yaşı 65 ve hala her tarafında, seyrekte olsa saç var.
    Bende ise böyle bi durum yok.Yastıkta maksimum 3-4 tane anca saç buluyorum.Ama saçım zaman geçtikçe seyrekleşiyor.Acaba saç döngümde mi bi problem var.Yani dökülen bir miktar saçımın yerine yenisi gelmiyor ve bu durumda zamanla saçım seyrekleşiyor.Kel değilim ama saçlarım sürekli azalıyor.Saçımı kazıtıp 1 hafta sonra aynaya baktığımda 1mm veya 2 mm çapında küçük yuvarlaklar oluşmuş saçımda.Oralardan saç çıkmıyor.Hani saç kıran hastalarında bozuk para büyüklüğünde yuvarlaklar olur ya işte onun çok küçük hali gibi.Sizde de seyrelme bu şekilde mi?

3.Bilim saçın usturaya hiç faydasının olmadığını söylüyor.Göğüs kıllarımı 20 yaşında ustura yapınca ince sarı olan kıllar simsiyah çıktı ve arttı.Saça etkisi yok diyorlar ama nasıl vücüdün diğer yerlerinde etkili oluyor anlamadım.Aynı şekilde elmacık kemiklerinde olan tüyleri hiç traş etmiyorum.Bu durumda da hep zayıf kalıyorlar.elimle rahatça çekip alabiliyorum.Ama sakalımda böyle bişey yapamıyorum.Çünkü çok kuvvetli.Ben bu sürekli traş yapmaya bağlıyorum.Bu sitede dermaroller bahsedilmiş.Dermaroller deride küçük yaralar oluşturup vücut oraya ileşmesi için daha fazla vitamin mineral gönderiyor denmiş.O zaman saçı ustura yapmakta aynı etkiyi gösterebilir diye düşünüyorum.Sonuçta saçı kazıtırken derinin de bir kısmı kazınıyor böylece vücut derinin iyileşmesi için oraya daha fazla vitamin minarel ne varsa gönderir diye düşünüyorum.Siz ne dersiniz.

4. 25 yaşından sonra vücut kıllarımda artış olduğunu gözlemledim.Kolumda ve bacaklarımda çok az kıl var.Ama kulaklarımda ve göğsümde çok var.Sırtımda ise ince uzaktan farkedilmeyen kıllar var.Sizce normal mi?

Moderatör
    1.Saçlar androjen dht hormonu saldırı altına girince kalitesini ve hacmini kaybeder.
    2.Babanızın dökülmesi olabilir ama yerine yenisi cıkıyor demekki belirli yerlerde saçların durdugunu söylemişsiniz ya da androjen hassasiteyi o şekilde kodlanmış olabilir.Saç dökülmesi ne kadar önemliyse saçın cıkması ondan daha önemli.Biz tedavilerimizde saçlarımız dökülse bile saç çıkışına bakmak zorundayız.
    3.Saçı usturaya vurmak saç dökülmesini sadece yavaşlatır engel olamaz.Saçlar kökten verim alamadığı için usturaya vursanız bile dökülmeler devam edicektir.Usturaya vurmanın faydaları olarak losyonların daha kolay scalpa uygulanması ve dış faktörlerin saça daha az zarar vermesini vurgulayabiliriz.
    ' Hiç kimse sizin izniniz olmadan, size kendinizi değersiz hissettiremez.
    Eleanor Roosevelt

Alıntı BnymN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.Saçlar androjen dht hormonu saldırı altına girince kalitesini ve hacmini kaybeder.
    2.Babanızın dökülmesi olabilir ama yerine yenisi cıkıyor demekki belirli yerlerde saçların durdugunu söylemişsiniz ya da androjen hassasiteyi o şekilde kodlanmış olabilir.Saç dökülmesi ne kadar önemliyse saçın cıkması ondan daha önemli.Biz tedavilerimizde saçlarımız dökülse bile saç çıkışına bakmak zorundayız.
    3.Saçı usturaya vurmak saç dökülmesini sadece yavaşlatır engel olamaz.Saçlar kökten verim alamadığı için usturaya vursanız bile dökülmeler devam edicektir.Usturaya vurmanın faydaları olarak losyonların daha kolay scalpa uygulanması ve dış faktörlerin saça daha az zarar vermesini vurgulayabiliriz.
    peki benim saçıma dht mi yoksa androjen mi zarar veriyor bunu nasıl anlayabilirim.Sitedeki min+dut veya miracle losyon farkı dökülmeler için mi geçerli.yani min+dut androjeni, miracle losyon ise dht yi mi baskılıyor.tEŞEKKÜRLER

hocam bu arada ,sitenin saatınde yanlışlık var.mesajı 9:10 da gönderdim.ama 11:07 diyor.Düzeltebilir misiniz?

Moderatör
    Alıntı binbang Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki benim saçıma dht mi yoksa androjen mi zarar veriyor bunu nasıl anlayabilirim.Sitedeki min+dut veya miracle losyon farkı dökülmeler için mi geçerli.yani min+dut androjeni, miracle losyon ise dht yi mi baskılıyor.tEŞEKKÜRLER
    Minox damar açar,dutasterid dht bloklar.
    Miracle losyon androjen,pgd2,dht bloklar.
    Kişi kendi tedavisini bulması lazım.Hangi etmenler daha cok etki eder.Mesela dökülmeniz miracle losyon kullanmanıza rahmen hala devam edıyorsa dozu artırmanız gerekebilir.Aldactone 2 kutu diane 2 kutu atabilirsiniz örnegin.Minox+dutas losyon zaten etkısı bılınıyor.invincible bey döngü oluşmadı diyor bakalım zaman göstericek ne olacak ileride.Sadece minox+dut.losyon kullananlar ileride antiandrojen losyon ya da krem ihtiyaci duyabilir yani.
    Eleanor Roosevelt

Moderatör
    hocam bu arada ,sitenin saatınde yanlışlık var.mesajı 9:10 da gönderdim.ama 11:07 diyor.Düzeltebilir misiniz?
    Aklımda.Levent bey'e ileticem
    Eleanor Roosevelt

Minox damar açar,dutasterid dht bloklar.
    Miracle losyon androjen,pgd2,dht bloklar.
    Kişi kendi tedavisini bulması lazım.Hangi etmenler daha cok etki eder.Mesela dökülmeniz miracle losyon kullanmanıza rahmen hala devam edıyorsa dozu artırmanız gerekebilir.Aldactone 2 kutu diane 2 kutu atabilirsiniz örnegin.Minox+dutas losyon zaten etkısı bılınıyor.invincible bey döngü oluşmadı diyor bakalım zaman göstericek ne olacak ileride.Sadece minox+dut.losyon kullananlar ileride antiandrojen losyon ya da krem ihtiyaci duyabilir yani.
    Hocam,Zaten benim sorunum dökülmeyi anlayamamamda ,elimi saçıma atıp hafifçe çektiğimde 1-2 tane saç geliyor.Ama vertex bölümü seyrelmeye başladı.Belki sadece vertex bölümünden dökülüyor.Ön şakak bölümümde bi sıkıntı yok.

Ayrıca şu linkte aslana benzeyen adam ,saçlarını nasıl gür yaptığını anlatıyor.Ama ingilizcem olmadığı için anlayamıyorum.İngilizceniz varsa bi bakabilir misiniz? Sonuç bayağı etkili gözüküyor da.
    How To Stop Testosterone from Turning Into Dihydrotestosterone (DHT): Prevent Premature Baldness - YouTube

Moderatör
    Hocam,Zaten benim sorunum dökülmeyi anlayamamamda ,elimi saçıma atıp hafifçe çektiğimde 1-2 tane saç geliyor.Ama vertex bölümü seyrelmeye başladı.Belki sadece vertex bölümünden dökülüyor.Ön şakak bölümümde bi sıkıntı yok.

Ayrıca şu linkte aslana benzeyen adam ,saçlarını nasıl gür yaptığını anlatıyor.Ama ingilizcem olmadığı için anlayamıyorum.İngilizceniz varsa bi bakabilir misiniz? Sonuç bayağı etkili gözüküyor da.
    How To Stop Testosterone from Turning Into Dihydrotestosterone (DHT): Prevent Premature Baldness - YouTube
    Foto atsaydınız daha detaylı yorum yapabilirdik.Şunu kullanın iyi gelir vs.
    Sacınızı cekerek kelleşmeye doğru gidebilirsiniz.Pskolojik bir sıkıntıdır saçla oynamak.Saçlar zaten androjen ve dht den saldırı alıyor sizde acaba geliyormu dökülüyormu derken dökülmeyi hızlandırıyorsunuz
    Eleanor Roosevelt

Foto atsaydınız daha detaylı yorum yapabilirdik.Şunu kullanın iyi gelir vs.
    Sacınızı cekerek kelleşmeye doğru gidebilirsiniz.Pskolojik bir sıkıntıdır saçla oynamak.Saçlar zaten androjen ve dht den saldırı alıyor sizde acaba geliyormu dökülüyormu derken dökülmeyi hızlandırıyorsunuz
    foto gönderdim.saçım usturadan sonraki 8 günlük saçımdır.geçen cuma kestirmiştim
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi vvvvrrrr.jpg‎  

Moderatör
    Herhangi bir tedavi uyguluyormusunuz ?
    Eleanor Roosevelt

Sayfa 1/3 123 SonSon