Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
22 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Saç ve vücüt kilari ile ilgili cevaplayamadiğim bir kaç soru.

hayır.Bikaç gün önce miracle losyona başladım.İlk baş dönmesi ve tansiyon düşüklüğü yaptı bende.2 gün ara verdim.Şimdi herhangi bir sorun yok.bakalım.Bakalım işe yarayacak mı? en 3-4 ay kullanmak mı gerekiyor? Min+dut acaba kullansam mı diğer saçlara zarar verir mi?

Alıntı BnymN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herhangi bir tedavi uyguluyormusunuz ?
    hayır.Bikaç gün önce miracle losyona başladım.İlk baş dönmesi ve tansiyon düşüklüğü yaptı bende.2 gün ara verdim.Şimdi herhangi bir sorun yok.bakalım.Bakalım işe yarayacak mı? en 3-4 ay kullanmak mı gerekiyor? Min+dut acaba kullansam mı diğer saçlara zarar verir mi?

Moderatör
    Alıntı binbang Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saç tedavisi ömürlüktür.Miracle losyon işinizi görür.Miracle losyon yanetki olarak başlarda baş ağrısı yapabilir.Miracle losyona ek olarak ;
    -Isırgan kür(miracle losyondan 20 dk sonra)
    -Azelderm(bölge başı mercimek tanesi kadar),Ketoral(bölge başı nohut tanesi kadar)
    -Dermaroller(Losyonlar kullanılmadan saç nemliyken haftada 3 kere her bölgeden 7-10 defa geçerek)
    -Günlük Yeşil çay,siyah üzüm çekirdeği,çörek otu yağı
    -Şampuan olarak Sebamed Anti Hair Loss(yağlı saçlar için) ya da Dermoday Anti Hair Loss
    ' Hiç kimse sizin izniniz olmadan, size kendinizi değersiz hissettiremez.
    Eleanor Roosevelt

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlk olarak saçlarının durumu çok iyi.
    Sorularına gelince abi
    Vücut kılları androjen ya da dht baskısıyla ''büyüyecek'' bir yapıya sahip, üzerine bir de ustura vurdun mu, iyice büyümeyi tetiklemiş, budamış olursun. Ama saç , dökülmeye kodlanmışsa, ustura değil ,neyle kesersen kes güçlenmez. Çünkü vücut kıllarının büyüyüp uzamasına sebep olan dht ya da androjenler, tam aksi bir şekilde saçların dökülmesine sebep olur. Yani ustura meselesi bu kadar basit.
    Bi de abi illa babandaki dökülmenin tıpkısının aynısı olacak diye bir durum yok. Baban da 40 tan sonra seyrelme başlamıştır, sende 30dan sonra başlamıştır mesela yani bu çok büyük bi kıstas değil. Misal adamın babası 60 yaşında saçları az da olsa var, ama oğlu 30 kel kalmış. Bu tam tamına birbirinin aynısı olacak diye bi kaide yok , ama şu var, babanın saçları genetik dökülmeye meyilliyse, sende de öyle oluyor bu bir gerçek.
    Bence doktora git ve saçkıran olup olmadıgına tam emin ol. Eğer saçkıransa tedavisi çok farklı biliyosun. Ama değilse tam gaz devam et miracle losyona.

Haa bi de ilk sorun var ya abi,ayçiçek sürdüm diye kafam yağ üretmeyi mi kesti demişsin Öyle bir şey imkansız abi , saçıma bikaç kere ayçiçek yağı sürdüm diye saçım yağ üretmeyi keser mi hiç. Bu söylediğin ütopik bi olay. Testosteron dediğin şey hormon abi, dışarıdan horman verirsen tabi insanın hormon dengesi bozulur, ama bu o tarz bir ley değil yani onla alakası yok merak etme. Saçlarının genetik olarak seyreleceği dönem , tam o ayçiçek yağı sürdüğün döneme denk gelmiş sen de öyle sanmışsın.
    Konu anl tarafından (16.11.2014 Saat 11:04 ) değiştirilmiştir.
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

SaçımınDoktoru Üyesi bendeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1) lisede benimde saclarım hacimliydi hatta öyleki sacımı dokmek icin jole kullanırdım alnım acılsın cok kapalı derdim ama sadece 1 kac yıl sonra dökülmeye basladı 15 yıldır dokulmesin diye ugrasıyorıum aycicek yagıyla hic alakası yok dostum benim lisede arkadasım da senin gibi derdi kafama kel birinin sapkasını taktım eeeee saclarım bişey bulastı eeeee ondan doukldu halbuki babası keldi dokulmesi genetikti zaman zaman kendimizi böyle kandırıyoruz aycicek yagı sacı dokmez aycicek yagını yemekte yiyosun dökmuyorda kafana suruncemi dokuyor??agız yoluyla almak kafana surmekten daha etkili eee neden yiyince bu kadar adam kel kalmıyorda sen de dokulme var? yani işin kısası dokulmen genetik baban kel olmasa bile dökülmen genetik olabilir baban kelse sende dokulme olabilir yuzlerce unlu sayarım babası kel kendisi gür saclı veya tam tersi......................... 2) sacın yastıkta olmayabilir bu bisey ifade etmez sac dokulur yenisi gelir sende gelmiyorsa genetiktir yani yastıkta bir adam hergıun 50 sacı vardır ama sacları seyrelmiyodur neden? sacları tekrar geliyodur bizimki gelmiyor ikincisi sacların para gibi vs diyosun bunu doktora göster mantarmı vs diye bir baksın aynıısı bana oldu yanlarım garip ufak ufak oyuk gibi gidiyordu bende ya bu sumu bumu dedim ama hep kendimi kandırdım cunku dokulme genetikti ama sen yinede kuskuluysan cildiyeciye git sor anında cevaplar.......................................... ... 3)bazı yerlerde ustura kıl cıkarttı diysun gogus kılları vs bu dogru bende gözlemledim vucutta bazı yerlerde ustura vurunca cıkıyor saclar ama saclar ben 10 sene kazıtan biliyorum inanırmısın tek tel sac cıkmıyor aynı yaslardayız en az 5 sene uc numara gezdim 3 sene kazıttım hayatımın 7 senesi ya kazıttım ya 3 numaraı kısacktı tek tel cıkmadı desem yani hepsi hikaye sonra demişssinki sacı kazıtınca yara olur sac cıkar dermaroller ornegi dikkat edersen sacı kazıtırken köklere zarar verirsen bu seferde var olan sacları yersin iyice işler sarpa sarar bu sefer cok picman olursun......................................... SONUC: aycicek vs sac dokmez kazıtma sac cıkarmaz vücutta işe yarıyor bende bazen hissediyorum ama kafamda ne oldugunu yazdım bak sana bişey soyleyim sokaklarda yatanlarvar saclarına bak pisligin icinde vitaminsiz vs sokaklarda kalıyor adam zerre sacı dokulmuyor yada hndistanda perperişan adamlar ama saclar gür adamlar saclarını baglıyor gür sacları var hersey genetik haaa vitaminslzik stres beslenmeme sac doker ama sen sokakta kalmıyosun gıdanı alıyosun bu kadar ugrasıyosun buna ragmen dokuluyosa GENETİK unutmadan yas ilerledikce vucut kılları artar bendede oldu
    Konu bendeniz tarafından (16.11.2014 Saat 12:14 ) değiştirilmiştir.

Saç tedavisi ömürlüktür.Miracle losyon işinizi görür.Miracle losyon yanetki olarak başlarda baş ağrısı yapabilir.Miracle losyona ek olarak ;
    -Isırgan kür(miracle losyondan 20 dk sonra)
    -Azelderm(bölge başı mercimek tanesi kadar),Ketoral(bölge başı nohut tanesi kadar)
    -Dermaroller(Losyonlar kullanılmadan saç nemliyken haftada 3 kere her bölgeden 7-10 defa geçerek)
    -Günlük Yeşil çay,siyah üzüm çekirdeği,çörek otu yağı
    -Şampuan olarak Sebamed Anti Hair Loss(yağlı saçlar için) ya da Dermoday Anti Hair Loss
    cevaplar için teşekkürler.Fotoda bazı yerlerde boşluklar var.Bir bakabilir misiniz?Saç kıran değilller dimi

Alıntı anl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk olarak saçlarının durumu çok iyi.
    Sorularına gelince abi
    Vücut kılları androjen ya da dht baskısıyla ''büyüyecek'' bir yapıya sahip, üzerine bir de ustura vurdun mu, iyice büyümeyi tetiklemiş, budamış olursun. Ama saç , dökülmeye kodlanmışsa, ustura değil ,neyle kesersen kes güçlenmez. Çünkü vücut kıllarının büyüyüp uzamasına sebep olan dht ya da androjenler, tam aksi bir şekilde saçların dökülmesine sebep olur. Yani ustura meselesi bu kadar basit.
    Bi de abi illa babandaki dökülmenin tıpkısının aynısı olacak diye bir durum yok. Baban da 40 tan sonra seyrelme başlamıştır, sende 30dan sonra başlamıştır mesela yani bu çok büyük bi kıstas değil. Misal adamın babası 60 yaşında saçları az da olsa var, ama oğlu 30 kel kalmış. Bu tam tamına birbirinin aynısı olacak diye bi kaide yok , ama şu var, babanın saçları genetik dökülmeye meyilliyse, sende de öyle oluyor bu bir gerçek.
    Bence doktora git ve saçkıran olup olmadıgına tam emin ol. Eğer saçkıransa tedavisi çok farklı biliyosun. Ama değilse tam gaz devam et miracle losyona.

Haa bi de ilk sorun var ya abi,ayçiçek sürdüm diye kafam yağ üretmeyi mi kesti demişsin Öyle bir şey imkansız abi , saçıma bikaç kere ayçiçek yağı sürdüm diye saçım yağ üretmeyi keser mi hiç. Bu söylediğin ütopik bi olay. Testosteron dediğin şey hormon abi, dışarıdan horman verirsen tabi insanın hormon dengesi bozulur, ama bu o tarz bir ley değil yani onla alakası yok merak etme. Saçlarının genetik olarak seyreleceği dönem , tam o ayçiçek yağı sürdüğün döneme denk gelmiş sen de öyle sanmışsın.
    Teşekkür ederim.Saçkıranın tedavi şekli nasıl ki?

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı binbang Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim.Saçkıranın tedavi şekli nasıl ki?
    Bence saçkıran yok sende.Ama yine de doktora gidebilirsin emin olmak için, o sana tedavi önerecektir elbette. Artı düzenli sarımsak uygulaması da çok iyi geliyor saçkıranlı kısıma
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

Alıntı anl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence saçkıran yok sende.Ama yine de doktora gidebilirsin emin olmak için, o sana tedavi önerecektir elbette. Artı düzenli sarımsak uygulaması da çok iyi geliyor saçkıranlı kısıma
    sağ ol.İmzanda Miracle losyonu 3 ay kullanmışsın sonra bırakmışssın.Min+dut ise 10 gün kullanmışsın.Neden bıraktın.İşe mi yaramadı yoksa ara mı veriyorsun.

Minox damar açar,dutasterid dht bloklar.
    Miracle losyon androjen,pgd2,dht bloklar.
    Kişi kendi tedavisini bulması lazım.Hangi etmenler daha cok etki eder.Mesela dökülmeniz miracle losyon kullanmanıza rahmen hala devam edıyorsa dozu artırmanız gerekebilir.Aldactone 2 kutu diane 2 kutu atabilirsiniz örnegin.Minox+dutas losyon zaten etkısı bılınıyor.invincible bey döngü oluşmadı diyor bakalım zaman göstericek ne olacak ileride.Sadece minox+dut.losyon kullananlar ileride antiandrojen losyon ya da krem ihtiyaci duyabilir yani.
    yakın çekimde arada yüzeyde kalmış veya cılız çıkmış saçlar var.Onlar DHT canavarından mı etkilenmiş ve beslenememişler mi? Yoksa 1-2 ayda toparlayacaklar mı?Bunları sonra dökülmeyecek şelikde ne çoşturur Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  Ekran Alıntısı.jpg
Görüntüleme: 58
Büyüklüğü:  179.5 KB (Kilobyte)
ID:	1072

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon