7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Yeni Başlayanlar İçin Saç Ekimi

miracle
    Guest

Yeni Başlayanlar İçin Saç Ekimi

Evet dht bloklayıcılar, vitaminler, yağlar, minoxil, losyonlar, bioxin, ervamatin, çam yağı, ısırgan mısırgan..... Ne kadar çok seçenek var şu saç dökülmesinde üstelik size en uygun sonucu verecek yolun ne olduğunuda bilmiyor , hangi yolu seçsenizde buna değecek bir 6 ay sabır gösterecek zamanınız olup olmadığından da emin değilsiniz.

Tüm bunlar uzun kafa karıştırıcı ve heves kırıcı bunun yerine paramı cebime koyar gider lepiska gibi saç ektirir ahenkle dans eden saçlarımın keyfini sürerim diyorsunuz.... Aslında size vadedilen bu olsada gerçekler pekte öyle değil. Öncelikle saç ekimi öncesinde saçınız usturaya vurulup alan açılmakta ekim sonrası o kanlı yüzülmüş tavuk görüntüsü aylarca sizi aynalardan uzak tutmaya yetecektir.

Herşeyi göze alıp ekimi yaptırdınız ama saçlarınızın eskisi gibi aynı yöne doğru uzayan simetrik bir dağıllımda olmasını beklemeyin çünkü donor bölgeden alınan saçların sizin ekim bölgenizdeki saçlarla aynı doğal eğime uygun ekilmesi neredeyse imkansız. Ama sorun değil nede olsa artık saçlarınız var ! Ama bu defada istediğiniz sıklıkta olmadığını göreceksiniz. Dönor bölgesinden alınan sınırlı saçla asla eski sıklıktaki saçlarınıza ulaşamassınız bu hem çok zaman, hem çok para, hemde çok büyük ve gür dönor bölge gerketirir ve muhtemelen sizde bunlardan en az ikisi olamayacaktır. Ekimden yıllar sonra nereye gidiyor bu saçlar demeye başlayacak olmanızda çabası çünkü ekilen dökülmüyor olsada var olan saçlarınız dökülmeye devam edecek. Bunu gördüğünüzde ekimi güzel gösteren şeyin aslında sizin doğal saçlarınız olduğunu anlamaya başlayacaksınız.
    Vee yine aynı losyonlar ilaçlar bioxin mioxin ....seçenekler kafanızda uçuşmaya internette araştırmalara saatler ayırmaya başlayacaksınız. Neden mi ? Varolanları koruyabilmek için. Sonra "ulan madem bunları kullanacaktım neden saç ekimi yaptırdım ki"diyeceksiniz... Yada kullanmayacaksınız açılan yere bir daha ekim yaptırmayı bekleyeceksiniz. Ama buda yıllara yayılmış acı dolu bir başka süreç demek tabi bu arada yeterli donör bölgeniz kalmışsa.....

Not : saç ekime karşı seçenek ve alternatiflerinizin iyi bir şekilde değerlendirilemei amacıyla ve bir nebze yol gösterici olması amacı ile yazılmıştır. Buradaki bahsedilen olumlu yada olumsuz durumlar herkeste farklılık gösterebilir.

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  IMG-20140715-WA0016.jpg
Görüntüleme: 1775
Büyüklüğü:  51.1 KB (Kilobyte)
ID:	102Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  IMG-20140715-WA0014.jpg
Görüntüleme: 1735
Büyüklüğü:  33.0 KB (Kilobyte)
ID:	103Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  IMG-20140715-WA0010.jpg
Görüntüleme: 1475
Büyüklüğü:  33.6 KB (Kilobyte)
ID:	104 şimdi eleştirim var bu sonuç yakın bir arkadaşımın izin alıp paylaşıyorum fotolarını, çok başarılı bir ekim tamamen kel kafaya yapılmış bu sonuç hangi ilaçla alınır son fotoda jöle var dikkat çekerim.adamın bundan sonra ne kellik ne ilaç derdi var .ekim bence doğru kişide ve sağlıklı bir bünyeye yapılırsa ilaç yanına yaklaşamaz kişisel görüşüm yoldaşım

SaçımınDoktoru Üyesi adriano10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı arkeolog Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

ID:	104 şimdi eleştirim var bu sonuç yakın bir arkadaşımın izin alıp paylaşıyorum fotolarını, çok başarılı bir ekim tamamen kel kafaya yapılmış bu sonuç hangi ilaçla alınır son fotoda jöle var dikkat çekerim.adamın bundan sonra ne kellik ne ilaç derdi var .ekim bence doğru kişide ve sağlıklı bir bünyeye yapılırsa ilaç yanına yaklaşamaz kişisel görüşüm yoldaşım
    kim ektiyse sac cizgisini cok cok iyi ayarlamis, genel olarakta basarili bir ekim gibi görünüyor. sacin insanin tipini nasil degistirdigine bir örnek

SaçımınDoktoru Üyesi adriano10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tedavi ile sac ekiminin arasinda tercih yapmak gibi bir lüks olduguna inanmiyorum. tedavinin iyi gelebilecegi durumlar az cok bellidir ; cok aciklik olmayacak, tam kellesme degil seyreklesme olacak, kel bölgenin gecmisi 2-3 yili gecmemis olacak. bunun disindaki durumlarda ise ekim sart ama ekimden sonra tedavi de sart.

yani sac ekimi yaptirmak tedaviye engel degil. örnegin benim sayrek sacim var ekim yaptiracagim, daha sonra tedavi uygulamazsam önceki saclar gidecek.

adam kız bulamıyodu şu şeklinden sonra işler açıldı şaka bir yana gerçekten çok farketti her gün gördüğüm samimi arkadaşım.

Alıntı arkeolog Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

İtiraz etmem yoldaş iddialı bir kesin saptama değildi yazımda sadece bir çeşit ihtimaller yumagini sesli düşünerek dile getirdim. Sonuçta karşıt fikirler olmali ki okuyanlar kendilerine en uygun seçeneği yada yolu cizebilsinler. Mesela bunun yarısı kadar bir saç çıkışı ilaçlı tedavi ile bir çok kişiye ekimli tedaviden daha cazip gelebilir yada tam tersi cazip gelebilir. Bu verdiğin ornekte olduğu gibi bir çok hüsrana uğramış kurbanda var yanlış ekim filan nedeni ile degil yukarida ki belirttigim durumlardan biri yada bir kaçı ile ilgili. Ben aslinda ekiminin senin gibi saçı gür ancak açık kısımları olan stabil bir kafada çok daha efektif olduğunu düşünüyorum. Ve son olarak arkadaşının ekimi güzel olmakla birlikte kombine bir tedavi ilede bu sonucu 1-2 yilda alabilecegini hatta dahada iyi sonuç alabilecegini dusunuyorum ha ama bu sekilde daha konforlu ve pratik olmustur dogrudur. Birde bu arkadasin tepe oldukça açılmış belliki donör de yetmiş ancak tepe tam dokulmemis ve yillara yayilan bir dokulmesi olan bir arkadaş için ekim, ayni zamanda ilacli tedaviye de devam demek e o zaman basta ta ilk sadece ilacla başlayabilir. Son olarak bu arkadaşın ilac kullandiysa ki kullanmistir su ekim goruntusundeki resmin ne kadari sadece ekim ne kadar ilacli tedavi ile gelen tartışılır tabi sen sorabilirsin arkadasa saygilar...

yoldaşım yıllarca ilaç kullandı hiç sonuç alamadı onu biliyorum yani kel görüntüsü hiç değişmedi .daha sonra karar verdi ve ektirdi yakından görmen lazım dibi görünmüyor ve hala 1200 greft çıkar donöründen