Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
38 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: topikal finanstreid kullanım calısması

SaçımınDoktoru Üyesi bendeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    daha öncede 5 mg iceni gördüm ama fark etmniyor yani 10 mg icenle 1 mg icen arasında az fark var o degilde su melatonin ne yeni duydum topikal kullanılıyomus
    Konu bendeniz tarafından (13.11.2014 Saat 12:12 ) değiştirilmiştir.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir forumdan alınmış çalışmadır

şimdi, öncelikle bu hormonun oluşabilmesi için güneş gerekiyor. evet, bu hormon sadece karanlıkta salgılanıyor ama eğer vücudumuz serotonin üretmezse melatonini de sentezleyemiyor. serotonin ise çoğumuzun bildiği üzere güneş sayesinde sentezlenen bir hormon. ve güneşin en çok bulunduğu yer ise ortadoğu ve arabistan çölleri.
    afrika ve ortadoğu güneşinde fazlasıyla salgılanan serotonin karanlık çöl gecelerinde de fazlasıyla salgılanan melotonine ön ayak oluyor. ve melotonin denilen hormon ergenlikle fazlasıyla alakalı. çünkü melotonin ergenliğe giriş yaşını saptayan yegane şey. ve bu yüzden eşey organlarının gelişiminin tamamlanması ve eşey hormonlarının salgılanmasının başlaması sıcak ve bol güneşli ülkelerde çok daha hızlı gerçekleşiyor. dolayısıyla da ergenliğe giriş yaşı bu çok sıcak yerlerde çok daha küçük oluyor. (şimdi burada benim de kafamı karıştıran bir şeyi yazmam gerekiyor. melatonin cinsel gelişimi inhibe eden, yani bastıran bir şey. eğer melatonin çoksa cinsel gelişim çok yavaş oluyor. ama burada şu faktör var. alıntılayayım: "ergenlik olusuncaya kadar melatonin kanda artar ve ergenlik olusmasindan hemen once azalir ve ergenlik baslar." ergenliğin oluşması melatoninin pik yapması ve sonra azalması ile oluyor. yani ne kadar erken pik yaparsa azalması ve ergenliğin başlaması da o kadar erken oluyor. bu konuda bilgisi olan varsa ve beni aydınlatırsa sevinirim).
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi forumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok sık takip ederim. Birbirinin zıttı sonuçlara da rast geldiğim olmuştur. Çok itibar etmeyerek referans aldığım bir kaynak pubmed.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Saç dökülmesiyle ilgisi zannedersem cinsel fonksiyonları inhibe etmesinden dolayı bu hormonu haricen destekleyici ilaç kullanılıyor diye düşünüyorum,tercih edilecek bir yöntem mi? tartışmak lazım,eğer öyleyse namus ağacı ya da rahip ağacı diye de anılan hayıt bitkisine de bir göz atmak gerekir diye düşünüyorum.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pubmed cok onemli bi kaynaktir ya bizim okulda falan hocalar pubmed i ağızlarından düşürmezler

birbirinin zıttı sonuclar tıbbın her alanında var en basit yesil cay icin muhtesem bitki diyende var cesitli cok ciddi hastalıga neden oluyor diyende var hemde kaynaklı yani tıb böyle bişey ama en azından pubmedde kaynak var bu bile cok öenmli degilmi öbür turlu elimizde hic bisey yok kaynaksız kuynaksız muhtemelen bizden öneckilerinde kulalndıgı sonuc alamadı yurudugu yolu yurumek daha sacma olsun daha cok calısma olsunki bir yol belirleyelim diye dusunuyoprum aksi takdişrde marankiye saracogluna kalacazki tam komedi durum !!

tabide sanada hak veriyorum bazen kafan karısıyor benimde prof o boyle diyor bu böyle ama yapacak bisey yok mesala soya capsassin olayını burda actım hic bir forumda yok doktora sordum oda bilmiyor soyayı duydum capsasin yararlı oldugunu bilmiyorum diyor bla bla

SaçımınDoktoru Üyesi
    Arkadaşlar ben anlamadım simdi bu çalışmalarda topikal finansteridin ise yaramadığını mi soyluyor

Alıntı bendeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tabide sanada hak veriyorum bazen kafan karısıyor benimde prof o boyle diyor bu böyle ama yapacak bisey yok mesala soya capsassin olayını burda actım hic bir forumda yok doktora sordum oda bilmiyor soyayı duydum capsasin yararlı oldugunu bilmiyorum diyor bla bla
    kapsasin kullandım göz yaşaryıcı spreyi kullandım zararşı5 hiç bir madde yok taşıyıcı ve acı biber özü sonra losyon filandı derken bıraktım ama uyarıcı diye biliyorum bu etkeni başka bir etkisini biliyormusun bendeniz ?
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

miracle dostum söyle bir calısma var Pazar, Eylül 20, 2009
    Kapsaisin ve Soya Izoflavonlar Saç Büyümesini tanıtın
    A teaspoon of dried chili pepper has enough capsaicin to increase IGF-1.
    Kurutulmuş acı biber bir çay kaşığı IGF-1 artırmak için yeterli kapsaisin vardır. (Fotoğraf Giuliagas )

Bu saç büyümesi üzerine soya etkisi hakkında bir serinin üçüncü yazıdır. Şimdiye kadar, biz gördüm soya proteini erkeklerde DHT azaltır , ve o soya izoflavon DHT azaltmak ancak testosteron artırmak farelerde. Bu saç dökülmesi açısından iyi bir şey gibi görünüyor olsa da, soya yemek aslında saçsız engeller olduğunu garanti etmez. Yani, biraz daha çalışmaları için zaman.

bugün bakacağız kağıt izoflavon ve kapsaisin bir arada farelerde ve insanlarda (saç büyür olduğunu göstermektedir bağlantı ). İnsan katılımcılar takviyesi olarak sözlü hem alırken fareler, kendi diyet yoluyla enjeksiyon ve izoflavon üzerinden kapsaisin aldı.

Çalışma yöntemi

Fare çalışmasında, fareler üç gruba ayrıldı: bir, sadece ikinci alınan kapsaisin ve izoflavon kapsaisin alınan ve üçüncü bir kontrol grubunu teşkil etmiştir. Tam kağıt açıkça her yerde soya izoflavon devlet ve sadece genel olarak izoflavon bahsediyor değil rağmen, onlar diyet kullanılan "Fujiflavone P40" ürün soya fasulyesi elde edilir, bu yüzden sonuç soya izoflavon için geçerli olduğunu varsayabiliriz.

İnsan çalışma 48 gönüllü, 25 erkek ve 23 kadın dahil. 34 alopesi totalis (AT) den androgenetik alopesi (AGA), 13 acı ve alopesi areata (AA) itibaren bir. Katılımcılar rastgele iki gruba ayrıldı: Birincisi 6 mg kapsaisin ve günlük 75 mg izoflavon ve sadece ikinci Alınan plasebo aldı.

Kapsaisin ve IGF-1

Insülin-benzeri büyüme faktörü 1 (IGF-1), insan ve hayvanlarda, saç büyümesini teşvik etmek de yer almaktadır. Gerçekten de, bir IGF-1 eksikliği olan genetik olarak IGF-1, önceki kontrol grubuna göre saç köklerinin geliştirmek aşırı ifade için modifiye edilmiş olan fare ve insanları içerme seyrek saç uzaması vardır. Bunun bir açıklaması, IGF-1 saç köklerinin keratinosit proliferasyonu uyarımı yoluyla saç büyümesini teşvik edebilir dermal papilla hücreleri tarafından üretilen olmasıdır.

Bu çalışmada fareler kapsaisin uygulandığında, insülin-benzeri büyüme faktörü-1 ve bunların deri seviyesi (IGF-1), önemli ölçüde artmıştır. Öte yandan, CGRP ile bozulmuş farelerde IGF-1 artış göstermedi. Yazarlar, CGRP artmış veya kalsitonin genle ilgili peptit, üretim artmış IGF-1, sırayla, saç büyümesine neden olmasına yol açtığını desteklemektedir.

Farelerde, kapsaisin ve isoflavon kombinasyonu IGF-1 yalnız kapsaisin daha fazla artmıştır. Izoflavon CGRP üretimini artırır çünkü bu, mantıklı. Onlar bu plasebo artmamıştır ise İnsanlarda, IGF-1 düzeyleri, oral kapsaisin ve izoflavon alarak katılımcıların 5 ay sonra arttı.

Kapsaisin, izoflavon ve saç büyüme

Tedavinin dört hafta sonra, kapsaisin veya kapsaisin ve izoflavon ya alıcı fareler daha sonra kontrol fareleri daha fazla saç büyümüştü. IGF-1 'de görülen artışları ile uyumlu olarak, izoflavon ve kapsaisin kombinasyonu, tek başına kapsaisin göre daha etkili olmuştur.

Effect of cayenne and isoflavone on hair growth in mice
    soldaki resim Yukarıdaki 4 hafta sonra kontrol sıçan üç göstermektedir. merkez görüntü kapsaisin grubu ve sağdaki görüntü kapsaisin + izoflavon grubu olduğunu.

5 ay sonra, saç büyüme plasebo grubunda% 11.8 ile karşılaştırıldığında, kapsaisin ve izoflavon ile birlikte uygulandığında insan gönüllülerin% 64.5 artmıştır. Kapsaisin ve izoflavon verildiğinde Ayrıca, androjenik alopesi muzdarip katılımcıların% 88'i saç büyüme bir promosyon gördüm. Bu tedavi saç dökülmesi diğer tür daha erkek tipi kellik için daha etkili olabileceğini düşündürmektedir. Aşağıda sözlü kapsaisin ve izoflavonlarla tedavi insanların bazı örnekler bulunmaktadır.

Effect of cayenne and isoflavone on hair growth in humans
    (a) sol üst resim androjenik alopesi ile 54 yaşındaki erkek olduğunu. Oradaki oldukça önemli bir sonuç. Sağ üst köşedeki (b) resim alopesi totalis 29 yaşındaki erkek olduğunu. Bazı saç büyüme açıktır, ancak tam iyileşme. Sol alt köşede (c) taç alan bazı kalınlaşma gösteren, androjenik alopesi ile 39 yaşındaki kadın olduğunu. Sağ alt köşede (d) alopesi areata ile 40 yaşındaki kadın olduğunu.

Sonuç

Soya izoflavon ve kapsaisin bir kombinasyon da IGF-1 dermal seviyesi artar ve insanlarda ve farelerde saç büyümesini teşvik etmektedir. Bazı in vitro çalışmalar, IGF-1, saç büyüme için zararlı olduğu öne olsa da, bu çalışma sonucu, in vivo olarak farklı olduğunu göstermektedir.

Çalışmada kullanılan miktarlar oldukça makul. Chilli, acı biber ve kırmızı biber 60 mg kapsaisin gram başına (0.1 mg arasında ihtiva bağlantı , bağlantı , bağlantı , bağlantı ). Zemin baharat bir çorba kaşığı yaklaşık 8 gram, her yerde 0.8 mg ve kapsaisin 480 mg arasında içerecek zemin biber bir çorba kaşığı ağırlığında olduğu göz önüne alındığında. biber sıcak, daha içerdiği kapsaisin.

Soya gelince, izoflavon iyi kaynak 100 gram (yaklaşık 200 mg izoflavon içeren soya fasulyesi, olan bağlantı ). Soya sütü, sadece ~ 9 mg içerir ise tofu, ~ 100 gram başına 35 mg içerir. Böylece, çalışmada kullanılan 75 mg almak için, soya fasulyesi yaklaşık 40 gram (kuru ağırlık), 200 tofu gram veya soya sütü bir litre biraz daha az biraz fazla yemek gerekir ya.

Kapsaisin ve soya izoflavon (özellikle daidzein ve genistein) Hem de takviyeleri yaygın olarak bulunmaktadır.

Soya, cayenne ve saç büyümesi hakkında daha fazla bilgi için, bu mesajları bakın:

Keten Lignanları MPB Saç Dökülmesi azaltın musunuz?
    Soya Proteini İzole Sağlıklı Genç Erkekler DHT azaltır
    Yeşil Çay ve Kapsaisin Açlık ve kalori alımını azaltın
    Emu Yağı ve Saç Büyüme: Kanıt Eleştirel Bir Bakış

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon