Sayfa 1/2 12 SonSon
18 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Siyah çay ve DHT

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Siyah çay ve DHT

https://www.hairloss-research.org/Up...cktea7-09.html

farelerde denenmiş, finasterid %71, siyah çay ise %72 dht bloklamış
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Yeni Üye
    Siyah cayda yesil cayin isleme ugramis hali zaten yine de cok iyi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Yeşil çay rutini siyah çaya dönüştürülmeli mi ?
    Günlük rutin

-Aszix 30 ml ( 7 ml etil 23 ml distile su , 1200 mg asprin suda çözülür , zinco 2 tane , 4 medicago p5p , bunları süzüyorum en son olarak , ) , naneyağı 1 ml
    -Keto-azelderm krem sabah akşam şakaklara losyonlamadan 15 dakika önce
    -Haftada en az 1 defa derma pen , bazen 2 1,5 mm hafif kanlanana kadar

-Bir zamanlar günlük şimdi keyfi rutin -

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi
    1 diş siyah sarımsak , 2-3 günde bir

Düzenli ev turşusu tüketimi - keyfi

Curiously it was found that the singular consumption of Green Tea raised both testosterone and DHT levels.
    haydaa doğruysa yer yerinden oynar aga
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

In a prior update we identified the ability of Black Tea consumption to precipitously lower DHT blood levels in mammal models by 72%, which is a percentage point more than Proscar, which acheives a 71% reduction, and 6 points more than Propecia, which achieves a 65% reduction. Based upon this data, we have recommended for several years that Black Tea (Theaflavin) Extract be used as part of a treatment regime for hair loss, and as an alternative to finasteride, particularly those who wanted to discontinue Propecia for health reasons, but wanted to maintain the hair benefit. The feedback from many who have used or made the switch from finasteride to Theaflavin Extract has not only been positive, but on several occasions validated by blood tests indicating substantial drops in serum DHT in response to its usage.
    abiiiiiiiii çıkarın siyah çay ekstratlarını o zaman dhskdkddksld

This featured study identifies the specific anti-androgenic mechanisms of Black Tea, and its potential use as a treatment for androgen mediated disorders, such as Acne and Male Pattern Baldness. What it found was that Theaflavin not only inhibits 5 alpha reductase by 89%, which is more potent than finasteride (Procar/Propecia), it also inhibits the expression of androgen receptor activity, providing an added dimension of treatment over 5 alpha reductase inhibition alone.

The study concludes that the role of Theaflavins in chemoprevention and treatment of male and female pattern hair loss are significant, especially given its dual mechanisms.
    beyler bunu denememiz lazım fine tur bindirmiş resmen çıldırıyorum ladlaldelfldşfşf

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

farelerde denenmiş, finasterid %71, siyah çay ise %72 dht bloklamış
    günde belki 1 litre siyah çay tüketen birisi olarak bende işe yaramadığını belirtmek istiyorum belki de 2 litreye çıkartmalıyım miktarı

Yeni Üye
    Günde 2/3.çaydanlık içiyorum,hatta sabah kalkar kalkmaz bir çaydanlık yapıyorum ama bildiğim kadarıyla stresi de yükseltiyormuş fakat dhtyi engelliyor

Arkadaşlar çok eskiden defalarca paylaşıldı yeni değil reelde bu etkisi yok fareler ya da farklı hayvalarda oluşan mekanizma insanlarda çalışmayabileceği gibi bu tür araştırmaların hepsi de güvenilir olmuyor. Şunu da belirteyim finasteridden daha fazla ar enzimi inhibe eden bir etken finastan daha güvenli nasıl olabilir bunun nasıl mantıkla olabileceğini düşündünüz mü hiç ?
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi Yalova22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul/Yalova
    Kendimi bildim bileli bergamotlu siyah çay içiyorum bende de tık etkisi yok Ama artık bırkamak istiyorum duyduğuma göre yüzü karartıyormuş

Sayfa 1/2 12 SonSon