Sayfa 3/8 İlkİlk 12345 ... SonSon
77 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Androjen reseptorlerini geri donusumsuz baskilama

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sosin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya ben bu damar genisletme olayina pek katilmiyorum yani tamam sac koku kanla beslenir fln ama besledigin kanda zehirli bol dhtli yani ne kadar saca nufuz ederse o kadar cabuk etkiliyor dokulmesini gibime geliyor biliyorum minox calismasi bu yonde ama onun baska etkenleri de var wnt yolagini aktive ediyormus bi yerde okumustum wnt de sac cikisi saglayan en onemli etkenlerden biri damar genisligiyle alakasi yok yani ayni etkiyi metforminle de yapmislar basari saglamis
    pge2 artırıyor evet ama kan akışının artmasının avantajı bölgedeki sitokinlerden bir süre kurtulmak. ayrıca etkenlerin içine kan dolaşımı artırıcı ürünler koyunca scalpta o etkenin konsantrasyonunu dolaylı olarak azaltmıyor muyuz damar ne kadar büzük olursa o kadar az sistemik girer scalpta kalır
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı sosin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya ben bu damar genisletme olayina pek katilmiyorum yani tamam sac koku kanla beslenir fln ama besledigin kanda zehirli bol dhtli yani ne kadar saca nufuz ederse o kadar cabuk etkiliyor dokulmesini gibime geliyor biliyorum minox calismasi bu yonde ama onun baska etkenleri de var wnt yolagini aktive ediyormus bi yerde okumustum wnt de sac cikisi saglayan en onemli etkenlerden biri damar genisligiyle alakasi yok yani ayni etkiyi metforminle de yapmislar basari saglamis
    dht zehir değildir, dht stres altinda ortaya daha fazla salınım yapan ve stresle mücadele eden androjendir, dht nin saç döktüğüne dair tam anlamiyle ortak görüş yoktur, vücut stres altında (estrogen dominance) ar enzimini devreye sokar, boruyu gensiletirseniz; daha fazla dht(zehir ) hücum eder diye birsey yok, söylemden öteye geçmez, bilimsel bir kanıt sunabilir misin, enzimler kanla taşınıp dokularda aktive olurlar, başlıktaki arastirmana gelince, iyi güzel farklı fikirler, fakat enzimleri ve reseptorleri geri dönüşümsüz suicidal bir şekilde baskilamak iyi değildir, ornek verdiğin etken etkilidir etkisizdir bilemem, yan etki miktarını bilemezsiniz, letrozol örneğin, bunda vücut aromataz uretme yeteneğini kaybedebiliyor, kemik erimesi eklem problemleri yasayan, kalıcı cinsel yan etki yasayan tonla ornek var, vücudun tekrar aromataz üretmesi de haftalar aylar sürebiliyor, olay sadece yarilanma ömrü değil, yani ru örneğindeki gibi, minox kafein boru çapında farkli çalışır, ama ikisi de çok etkilidir, minox sadece vasodilator değildir, antiandrojendir, büyüme uyarıcı prostaglandinleri artırır, damar genişlemesi derken sadece bir örneği verdim, daha fazla biokimyasal etkileri var, maksat fark yaratmak, gözlemek, proaktif bir şekilde izlemek, böyle araştırmalar cogalmalidir, bu sitede yandım bittim kül oldumdan öte yeni etkenleri araştıran deneyen sonuçları paylaşan kişiler artmalı.

Yeni Üye
    Evet calismayi iyice arastiriyorum bu pyrivinium maddesi androjen reseptorlerine dna ya baglanan alan (DNA binding-domain) uzerinden etki ediyormus prostat a etkisi de bu sekildeymis

Dna’ya baglanma uzerinden AR inhibesi yapan tek inhibitormus..

Ayni zamanda ki bence en onemli olay androjenlerden bagimsiz AR inhibesi sagliyormus bu da androjen duyarliliginin azalmasi demek
    Kolunda bacaginda tuy olmayip sakalsiz olup(yani dusuk testo ve DHEA ya sahip bireyler) ayni zamanda kel kalanlar icin buyuk bi umut bence neden daha once kesfedilmemis sasirtici fin dut diane sektoru saolsun............

He bunun olumsuz bi etkisi olurmu orasi tartisilir ama topikal denenmede bence bir sakinca yok gibi simdilik

Geri dönüşsüz erectil disfoksiyon (iktidarsızlık) brainfog(beyin sis) odaklanma sorunları, psikolojik sorunlar vb. ye da sahip olun bu şekilde daha finas dutas ile geri dönüşsüz sorunlar varken afferim size ne güzel şeyler buluyorsunuz öyle Bırakın kullanmayı ilaç kutusunu bile ellemeyin bu tür etkenlerin.

Yeni Üye
    Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pge2 artırıyor evet ama kan akışının artmasının avantajı bölgedeki sitokinlerden bir süre kurtulmak. ayrıca etkenlerin içine kan dolaşımı artırıcı ürünler koyunca scalpta o etkenin konsantrasyonunu dolaylı olarak azaltmıyor muyuz damar ne kadar büzük olursa o kadar az sistemik girer scalpta kalır
    Eger oral tedavi yonunden bakarsak oyle topikal icin konustum dermaroller vs harici

Yeni Üye
    Alıntı glaurung Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dht zehir değildir, dht stres altinda ortaya daha fazla salınım yapan ve stresle mücadele eden androjendir, dht nin saç döktüğüne dair tam anlamiyle ortak görüş yoktur, vücut stres altında (estrogen dominance) ar enzimini devreye sokar, boruyu gensiletirseniz; daha fazla dht(zehir ) hücum eder diye birsey yok, söylemden öteye geçmez, bilimsel bir kanıt sunabilir misin, enzimler kanla taşınıp dokularda aktive olurlar, başlıktaki arastirmana gelince, iyi güzel farklı fikirler, fakat enzimleri ve reseptorleri geri dönüşümsüz suicidal bir şekilde baskilamak iyi değildir, ornek verdiğin etken etkilidir etkisizdir bilemem, yan etki miktarını bilemezsiniz, letrozol örneğin, bunda vücut aromataz uretme yeteneğini kaybedebiliyor, kemik erimesi eklem problemleri yasayan, kalıcı cinsel yan etki yasayan tonla ornek var, vücudun tekrar aromataz üretmesi de haftalar aylar sürebiliyor, olay sadece yarilanma ömrü değil, yani ru örneğindeki gibi, minox kafein boru çapında farkli çalışır, ama ikisi de çok etkilidir, minox sadece vasodilator değildir, antiandrojendir, büyüme uyarıcı prostaglandinleri artırır, damar genişlemesi derken sadece bir örneği verdim, daha fazla biokimyasal etkileri var, maksat fark yaratmak, gözlemek, proaktif bir şekilde izlemek, böyle araştırmalar cogalmalidir, bu sitede yandım bittim kül oldumdan öte yeni etkenleri araştıran deneyen sonuçları paylaşan kişiler artmalı.
    Dht stres altinda uretilmez sahip oldugunuz genler testosteron uretiminin ne kadarinin 5ar enzimiyle dhea(dht) donusecegini belirler stresle alakasi yok yani hatta fin ve dut bu donusumu baskilar bunun sonucunda uretilen testo aromataza kayar ve jinekomasti vucut killarinin olusumunun durmasi yasanir
    Sadece topikal olarak scalpta geri donusumsuz baskilamanin herhangi bi zarari varmi??
    Bilimsel bir kanit sunabilirmisin demissin madem oyle hepimiz bilimsel bir kanitiz cunku hepimizde ya asiri dht ya da asiri duyarlilik var tek sorun bu (AGA icin konusuyorum)
    Fikir sundum sadece yan etki bakimindan arastirilmali tabiki ama sonucta hadim ilaci degil cocuklarda kullaniyor bunu
    AR enzimini devreye sokan ostrojen degildir unutmayin Testosteron 2 seye donusebilir ya ostrojen ya da DHT ne kadar donusecegi ve ne kadar etkileneceginiz genetik kodlamaniza bagli

Yeni Üye
    Alıntı Pata Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geri dönüşsüz erectil disfoksiyon (iktidarsızlık) brainfog(beyin sis) odaklanma sorunları, psikolojik sorunlar vb. ye da sahip olun bu şekilde daha finas dutas ile geri dönüşsüz sorunlar varken afferim size ne güzel şeyler buluyorsunuz öyle Bırakın kullanmayı ilaç kutusunu bile ellemeyin bu tür etkenlerin.
    Bu bi bagirsak kurdu ilaci COCUKLARDA KULLANIYOR fin veya dut kullanan bi cocuk ben gormedim hic

Yeni Üye
    Alıntı pua Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam sonuç olarak tek doz oral kullansak günde yeterli olur mu,yoksa emilimi az olduğu yeterli gelmez mi daha yüksek dozlar mı gerekir
    Oral kullanim icin bisey diyemem kararsiz kaldim topikal baslamak daha mantikli gibi testo yuksekse ozellikle

SaçımınDoktoru Üyesi
    Olay dht veya ar inhibesi ile alakalı değil, öyle olsa her fin kullanan herkes sırma saçlı olurdu, prostat konusunda da keza oyle, aşağıda çalışma bırakıyorum dht nin prostatla alakali olmadığını tartışmanın içinde çalışma linkleri var.

https://raypeatforum.com/community/t...4/#post-466992

dht nin sac dokulmesi ile alakası bence yok, fin demeyin, stereoidal inhibitör, herkeste işe yaramıyor, stereoid olmayan örnek göstermezsiniz, ru demeyin, calismalari tamamlanmadi, belki ondan da fiyasko çıkacak, ar enziminin vücutta sayısız bioaktivitesi ve faydası vardır, baskiladiginiz takdirde vücudun anında vereceği tepkiyi tahmin bile edemezsiniz, 2 kapsul alip hayati kararan adamlar var, ar enzimiyle şaka olmayacağını düşünüyorum, topikal yaw bisey olmaz demeyin, kafa derisi oldukça damarsaldır, mutlaka merkezi dolasima katılır, aşağıda korku filmleri ile ilgili güzel bir site var, (Ar downregulation)

https://forum.propeciahelp.com/

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ütopik dozajda yapılmıştır çalışma, yoksa çocuğa oral verilmesi bildiğiniz kimyasal kastrasyon olurdu. tam hatırlamıyorum ama vivodaydı sanırım bu da çok ilginç

Sayfa 3/8 İlkİlk 12345 ... SonSon