Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
25 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Fitnessdan dolayı döküntü

Pirinç pilavı, makarna, ekmek, şekerli gıdalar vs gibi basit karbonhidrat iltihaplanma yapıp saçınızı döküyor olabilir. Spor yapanların vücuda aldığı proinflamatuar besinleri ne kadar tolere edebildiğini bilmiyorum ama eğer bu tarz şeylerden fazlaca tüketiyorsanız kesip kompleks karbonhidrat kaynaklarına yönelerek bir süre gözlem yapabilirsiniz.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Salonlarda mantar kol geziyor. Bir sehpaya günde 100 kişi yatıp bench press altında terliyor. O sehpalarda yüzlerce insanın teri kuruyor. Antremandan hemen sonra duş alıp ketoral tarzı mantar engelleyici bir şampuanla saçları durulayın.

Alıntı Fatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Salonlarda mantar kol geziyor. Bir sehpaya günde 100 kişi yatıp bench press altında terliyor. O sehpalarda yüzlerce insanın teri kuruyor. Antremandan hemen sonra duş alıp ketoral tarzı mantar engelleyici bir şampuanla saçları durulayın.
    Antimikrobiyal özellikte sabun ya da şampuan da kullanılmasını öneririm ilave olarak scalp içinçok faydalıdır.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi Eyyup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu sabun ve şampuanlar hangileri hocam öneriniz yani ketoral dışında ? Protein takviyesi kullanıyomusunuz diye sormuşunuz ama saça etkisi varmı bu ürünlerin ? içerisinde hormon artırıcı etkenler konulmaz yani testlerde çıkma ihtimali var
    Güncel tedavim

-cell losyon + peptid
    -Voonka (ginkgo biloba+arjinin+ginseng içerikli ) tablet
    -Doğal defne sabunu
    -haftada 1 defa sarımsaklı zeytinyağı

SaçımınDoktoru Üyesi
    üstadın tavsiyesi üzerine protex aldım bitki özlü, 1 2 dk bekleyerek yıkadım, gerçekten temizlendigini ve rahatlattigini hissettim, sampuan da kullanmadım, dermaroller öncesi de yapiyorum, sterilizasyon işlemini kuvvetlendiriyor.

Alıntı Eyyup Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu sabun ve şampuanlar hangileri hocam öneriniz yani ketoral dışında ? Protein takviyesi kullanıyomusunuz diye sormuşunuz ama saça etkisi varmı bu ürünlerin ? içerisinde hormon artırıcı etkenler konulmaz yani testlerde çıkma ihtimali var
    Protein tozlarında creatinin isimli güç arttırıcı var.Dht yükselmesine sebep oluyor onun için sormuştur.

Yeni Üye
    Sonuç olarak ağırlık çalışmaları ve testesteron seviyesinini yükselmesi saçlar için zararlı veya değildir torumunu yapamaz mıyı?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Uygarsun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sonuç olarak ağırlık çalışmaları ve testesteron seviyesinini yükselmesi saçlar için zararlı veya değildir torumunu yapamaz mıyı?
    Bence kesin bir yorum yapılamaz. Eğer testeron veya ağırlık çalışmaları saça zararlı olsaydı, yarışma seviyesindeki sporcuların hepsinin kel veya hepsinin saçlı olması gerekirdi. Ama böyle birşey yok malum. Sizde kreatin kullanımı vs saç dökülmenizde artış yapsa bile başka birinde hiç etkisi olmayabilir. Bu tamamen kişiye özel bir durumdur.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Olympia seviyesindeki sporcularin %90’ı saçsız.

Ekstra bir takviye alınmadan abartısız bir sporun zararı olmaz aksine faydası olur.Ben 1senedir yapıyorum herhangi bir zararını görmedim.
    Tedavim 1.gün seti cell 2.gün peptid 3.gün kafein cell şeklinde dönüşümlüdür.İlaveten hergün 10dk masaj ve haftada 1 iğneleme yapıyorum.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon