10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Dutasteride Hakkında Yardım Lütfen

Yeni Üye

Dutasteride Hakkında Yardım Lütfen

merhaba arkadaslar aklıma takılan bir soru var dutas ın testo yu arttırdığını biliyoruz ileri düzey vicut geliştirmeciler dişardan testo enanth tarzı takviyeler alıyor fitness yaparken saclarım daha cok dökülüyor gibi bilmiyorum belkide oyle deildir ama yinede merak ediyorum şakaklarım gitti saclarım kedi kılı gibi oldu yaş 23 sanırım dutasa başlıyacağım

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Turuncu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar aklıma takılan bir soru var dutas ın testo yu arttırdığını biliyoruz ileri düzey vicut geliştirmeciler dişardan testo enanth tarzı takviyeler alıyor fitness yaparken saclarım daha cok dökülüyor gibi bilmiyorum belkide oyle deildir ama yinede merak ediyorum şakaklarım gitti saclarım kedi kılı gibi oldu yaş 23 sanırım dutasa başlıyacağım
    Protein tozu kullanıyor musun? Veya kreatin?

Yeni Üye
    kreatin kullanmıyorum protein tozu evet

SaçımınDoktoru Üyesi
    Protein tozu da dhtyi yükseltiyor diye biliyorum. Onun dışında fitnessla alakalı bir durum olduğunu düşünmüyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Testosteronun bir kısmı 5ar yoluyla dht'ye bir kısmıda östrojene dönüşüyor serbest testo az kalıyor yani dışardan alınan 5ar inhibitörleri finas dutas gibi testonun dht'ye dönüşmesini engellediği için testo normaldan fazla oluyor vücutta hatta finas kullanan ve daha iyi kaslarının geliştiğini söyleyen kişiler var ama tabiki bu herkesde aynı olmaz kesinlikle risk alınacak bir durum değildir vücut geliştirme testoyu akut olarak yükseltir yani sürekli değil bana kalırsa doğal vücut geliştirmenin saçlara hiçbir zararı yoktur faydası bile vardır..
    Cellagance,setipiprant,dermaroller,yeşilçay,d3

Eksiksiz tıbbi bilgileri ve tavsiyeleri her zaman reçete yazan hekiminizden
    veya diğer sağlık mesleği mensubu danışmanlarından almanız gerekmektedir.

Yeni Üye
    joker seni gördüğüme sevindim bu konuda en bilgili kişi sensin sanırım daha onceki yorumlarınıda okudum ben dutasa spor icin baslamak deil 23 de sacların coğu gitti hem saçları kurtarmak istiyorum hemde spor hayatımda sekte olmasın istiyorum yavas kas gelişimi gibi şakaklar bitti resmen ve beni cok üzüyor saclarım erken toplanır ama şakak icin dutas şart gibi kısa süreli ama tamoxifen bulamıyorum piyasada

joker seni gördüğüme sevindim bu konuda en bilgili kişi sensin sanırım daha onceki yorumlarınıda okudum ben dutasa spor icin baslamak deil 23 de sacların coğu gitti hem saçları kurtarmak istiyorum hemde spor hayatımda sekte olmasın istiyorum yavas kas gelişimi gibi şakaklar bitti resmen ve beni cok üzüyor saclarım erken toplanır ama şakak icin dutas şart gibi kısa süreli ama tamoxifen bulamıyorum piyasada
    Oral ilaç kesinlikle tavsiye etmiyoruz forumda bence dutas gibi endokrin sistemi hırpalıyacak ilaçlara asla bulaşmayın yanetkisiz topikal tedavilere yönelin forumda biçok kişi sonuç alıyor zaten saç dökülmesinde ana sorun dht değildir bunu aklınızdan çıkarın bence, topikal tedavilerle spor hayatınız sekte olmaz tamoxifen profesyonel vg'ciler yüzünden piyasada bulunmuyor diye biliyorum kür sırasında jinekomasti için kullanılıyor siz ne için kullanıcaktınız ki tamoxifeni

Yeni Üye
    dutasın jinekomasti yapmasını engellemek icin

Yeni Üye
    ayrıca joker hocam mesaj kutunuz dolu size birşey soracaktım

ayrıca joker hocam mesaj kutunuz dolu size birşey soracaktım
    Hallettim hocam