Sayfa 2/6 İlkİlk 1234 ... SonSon
57 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Dutasteride vs Finasteride

Her ikiside dht dolaşıma giren tip 1 in dönüştürdüğü dht de saç folikülüne zarar verecektir diye düşünüyorum. Açıkcası bu konuda pek bir veri okumadım.

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tip 2 deyince akla genital bölge ve organları gelir bilimsel kaynaktan okuduysaniz dogrudur ama emin misiniz genetik dökülmede tip2 nin etkin olduğuna?Bi de şöyle bi durum var DHT oluşumu hücre içinde gerçekleşen bi olay yani kanda testosteron-dht dönüşümü oluyor mu veya dolaşimda bulunma durumunu falan düşünmek ve araştırmak lazım

Tip 2 ağırlıklı olarak saç folikülünde bulunmakla dolaşımdaki total dht 2/3 ünü tip 1 ise saç ve karaciğerde ki yağ hücrelerinde bulunur ve dolaşımda ki total dht nin 1/3 ünü ihtiva ediyor. Bu önemli ipuçları veriyor. ..

Moderatör LahmacuN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Finasterid (Propecia-proscar);dökülmenin asıl sebebi olan DHT yi baskılar tek başına % 70 etkilidir,hap olarak alındığında cinsel isteği azaltabilir.günde bir defa 1 mg kullanılır.Daha fazla kullanılması yan etkisini artırır.
    Dutasterid (Avodart);DHT yi baskılar % 78 etkilidir ve cinsellik yan etkisi finasteridden azdır.Günde bir defa 0.1 mg kullanılır.Finasteride benzer ama yan etkisi daha azdır.

Yan etkisi daha azmış dutasın. İlginç değil mi?
    Tedavim
    1) Avodart(Hergün)
    2) Minoxil (Akşam Hergün)
    3) Nizoral Şampuan(Haftada 4 Defa)

Yeni Üye
    Biz şimdi ne kullanalım Avodart Mı? Proscar Mı?

Ben Proscar kullanıyorum aslında yanında saw ve Biotin alıyorum, Proscar'ı 4'e bölüyorum maşallah dökülme az günlük 5-10 tane, ama ne hikmetse günbe gün tutmuyor??? Bazen sıfır dökülme bazende çok fazla sanırım DHT hormonunu dalgalanması oluyor. Acaba diyorum Proscar yerine Avodart mı alsam Tip. 1 ve Tip. 2 baskılamak için??? Yada 6gün Proscar alsam 1 gün Avodart olur mu? İşin aslı bende çok hap kullanma taraftarı değilim yardım edersiniz lütfen

Şampuan olarak sebum kontrol için Vichy Dercos Oil Control kullanıyorum.
    Konu Wifi tarafından (17.05.2016 Saat 13:21 ) değiştirilmiştir.

ben proscarı bütün yutuyorum avodartı da minoxa attım kafama sıkıyorum alnım küçük tüylerle doldu

Moderatör tosun.t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    izmir turkey
    http://www.bernsteinmedical.com/rese...l-dutasteride/

http://www.immuno-onkoloji.org/haber.php?id=170

http://www.biyolojigunlugu.com/dunya...cini-konusuyor

http://www.greenmedinfo.com/pharmaco...tase-inhibitor

için için devam edin kolaydı öyle kimyasallarla yan etkisiz tedavi 10 yıl sonra arkanız ,başınız patlamaya başlayınca tıp1 tıp2 yi görürsünüz fda onay vermedi dutasa japonyaya gıttıler alayı hokkababaz için devam....
    Konu tosun.t tarafından (12.06.2016 Saat 13:53 ) değiştirilmiştir.
    %15 minox yüzde1Ngs %5kafein
    %1 emu mix losyon
    anti DHT cream

önemli değil ben zaten prognova aldaktone diane 35 progeston estafem de içiyorum değişim için onlar zaten saç çıkarıyor prostatı da etkiliyor bu ilaçlar proscar bi işe yaramasa bile prostatı korur.

SaçımınDoktoru Üyesi Tremonti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kelvemutsuzhakan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    önemli değil ben zaten prognova aldaktone diane 35 progeston estafem de içiyorum değişim için onlar zaten saç çıkarıyor prostatı da etkiliyor bu ilaçlar proscar bi işe yaramasa bile prostatı korur.
    Hocam psikolojik olarak bu ilaclar nasil etkiliyor ? Depresif yapmiyor Mu ? Dr kontrolunde mi aliyirsunuz bunlari ? Saka yapmiyorsunuz umarim .

yok ben dktora gitmem hiç gitmedim bugüne kadar hasta da olsam gitmedim hastane doktor sevmem çok güçlü bir bünyem var kendim yenerim her şeyi. kendi kendime alıyorum transım ben artık hakan olarak değil müjde olarak yaşamak istiyorum o yüzden hormon rejimine başladım. kaderin cilvesi trans doğmama rağmen vücudumda kimsede görmediğim bir testesteron yüksekliği vardı. eskiden fırça gibi saçım vardı vücudumda tek tüy yoktu. sonra birden heryerim sadece ayak altı ve avuç içim hariç kıl doldu ve saçım gitti. şimdi bu ilaçlarla istediğim kıza dönüşmek için kullanıyorum. ha tabi androcur u da unutmuştum. psikolojim zaten kötü bir aile ve çocukluktan bozuktu bir de hep gizlenmek zorunda olmaktan. tabi bendeki bi polar bozukluk da etkili onunla ilgili de tedavi olmadım hiç ama biliyorum rahatsızlığımı. aşırı dindarlıkdan dolayı da rahatsızlıklarım vardı. neyseki artık ateistim rahatım. bu ilaçların etkisi var tabi ki. tamamen kadınsı düşünceler ve duygular vermekte. zaten olanı daha da azdırıyor.
    ama bu da insanın elinde ben hepsini yendim zamanla olumlu düşünceyle bilinçaltını kandırıp öyleymiş gibi yapıp zamanla istediğiniz vücuda fiziğe sese aşka paraya herşeye sahip olabiliyorsunuz tabi istediğimiz ruh haline de.
    tabi farklı konulara da atladım ama etkisi var ancak bu ilaçları kullanan arkadaşlar dikkatli olmak zorunda ben değilim umrumda da değil gözüm karadır her konuda.
    hrt mtf videolarını izlerseniz youtube da bir çok trans bireyin videolarda ağladığını görürsünüz. insanın yapısıyla da alakalıdır tabi.
    fazla da takmayın hayal edin inanın sabredin gerçek oluyor herşey. öyle bir şey işte
    o saçları çıkarıp uzatıp sallıycam bir seneye foto da koyarım o zaman

Sayfa 2/6 İlkİlk 1234 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler