Sayfa 1/5 123 ... SonSon
48 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: İki Haftada İnanılmaz Saç Çıkışı

filozof
    Guest

İki Haftada İnanılmaz Saç Çıkışı

Arkadaşlar yaklaşık üç ay kadar miracle losyon kullandım ve çok memnun kaldım birçok yeni saç çıktı hala da kullanıyorum ama son 15 günde birden bire kapanmamakta inat eden sağ şakak çok daraldı ayva tüyleri saç formuna dönüşüyor yeni saçlar çıkıyor saç çıkışı gözle görünür şekilde çevremdeki insanlar bile söylemeye başladı şahsi bir kuruntu değil.Şimdi gelelim asıl konuya son iki haftada farklı olan şey keto ve azaldermi sabah akşam düzenli kullanmaya başladım miracle losyondan hemen sonra, ve miracle losyona zyrtec damla ve soya yağı karıştırdım ben özellikle soya yağından şüpheleniyorum içinde equal denen bir madde var dht inhibitör soya yağı içerikli bir krem kullanan bayan arkadaş koltuk altı tüylerinin yok olduğunu söylemişti biliyorsunun mekanizma ters çalışır dht vücut kılı yapar daha öncede soyadan bahsetmiştim diğer ihtimal de keto ve azaldermi iki üç günde bir kullanıyordum şimdi sabah akşam kullanıyorum inanın çok mutluyum sol şakak miracle losyonla baya kapanmıştı ama sağda hala çok açıklık vardı iyice daraldı bu kadar kısa sürede saçların birden yürümesi sıradışı bu 2 ihtimalden biri tüm saçtan muzdarip arkadaşların yüzünü güldürecek inşallah.
    Konu filozof tarafından (08.11.2014 Saat 12:01 ) değiştirilmiştir.

filozof
    Guest
    Kellik tedavisinin yeni umudu soya fasulyesi

Ne yazık ki, erkeklerin çoğunun, daha elli yaşına gelmeden saçları dökülmeye başlar. Bir erkeğin babası, amcası, dayısı veya dedesinin saçları dökülmüşse, kendisinin bu aile geleneğinin (esasında genetik kodlamanın) dışında kalması pek olası değildir. İnsanoğlu, çok eskiden beri, saç dökülmesine çare arıyor. Birçok araştırma ve özellikle gen mühendisliği ciddi ümitler vaat ediyor ama erkeklerin çoğu, hala saçlarının yasını tutmaya devam ediyorlar. Son ümidimiz, soya fasulyesi sindirilirken açığa çıkan, 'equol' adlı bir madde. Equol, prostat kanserine ve saç dökülmesine karşı şaşırtıcı sonuçlar sergiliyor. Mutlu sona yaklaştık mı acaba? Galiba biraz daha beklememiz lazım ama yine de haberler iyi! Equol maddesi, Cincinatti Çocuk Hastalıkları Merkezinden Dr. Kenneth Setchell tarafından 20 yıl önce keşfedilmişti. Tıp her ne kadar hızlı ilerliyorsa da, deneyler ve araştırmalar yine de zaman alıyor.

EQUAL'İN FAYDALARI

* Erkeklerin saçları neden dökülür? Erkeklerdeki saç dökülmesine, 'Androgenik alopesi' adı verilir. Bu sorunun tek nedeni, erkeklik hormonu olan testesteron'un, bütün erkeklerde, yüzde 10 oranında dihidrotestesterona (DHT) dönmesidir. Yani saçın dökülmesine neden olan, doğrudan doğruya erkeklik hormonu testesteron değil onun dihidrotestesterona (DHT) dönüşmüş şeklidir. DHT'nin görevi, anne karnındaki erkek bebeğin cinsel organının gelişmesini sağlamaktır. Ayrıca kadınlarda da az miktarda bulunur ve kadında cinsel isteği arttırır. Gelgelelim, diğer sonuçları iç açıcı değildir. Çünkü DHT bir yandan saç dökülmesine neden olurken, öte yandan prostat büyümesinden ve prostat kanserlerinden de sorumludur. İnsanlar her şeyde teselli ararlar. Kel kalan erkeklerin de, erkeklik hormonu güçlü olduğu için, saçlarının döküldüğünü söyleyenler olur. Kulağa hoş gelebilir ama bunun gerçekle bir ilişkisi yoktur.

* Soya çok yönlü bir çözüm olabilir: Yakın bir zamana kadar kelliğin en etkili tedavisi, erkek vücudundaki testesteron hormonunun DHT'ye dönüşümünü engelleyen bazı ünlü ilaçlardı. Ancak bunların bazı yan etkileri olabiliyordu. Soya fasulyesinden elde edilen 'equol' ise bu sorunları ortadan kaldırıyor. Çünkü vücutta DHT oluşumunu engellemiyor, sadece onu etkisizleştiriyor. Yani DHT oluşuyor, hormonal döngü normal seyrinde devam ediyor, ancak soya fasulyesinin sindirimi sırasında oluşan equol maddesi, DHT fazlasını bloke ederek, işlevsiz hale getiriyor. Bu çok önemli bir buluş. Böylece yalnız kelliğin değil prostat kanserlerinin de önlenmesi mümkün olabilir.

* Yan etkilere veda! Gerek kellik, gerek prostat kanseri için uygulanan en etkili tedaviler, genellikle vücuttaki testesteron hormonunu ve onun DHT'ye dönüşümünü azaltmaya dayanır. Ama bu ilaçları alan erkekler, testesteron seviyeleri aşağı çekilince bitkin düşerler ve iktidarsızlık tehditi ile baş etmeye çalışırlar. Bu nedenle Equol'un androjenleri yani erkeklik hormonlarının yararlı etkilerini önlemeden, zararlarını yok etmesi çok etkileyici bir olasılık.

Moderatör NoMore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tebrikler hocam umarım daha iyi sonuçlar alırsınız bunun yanında minoxil dutas losyon vs. gibi neler kullandınız ? sadece miracle ile mi bu sonuca ulaştınız ve yaşınız kaç acaba ?

filozof
    Guest
    Yaşım otuz ama sadece miracle losyon bu kadar etkili değildi son iki haftada miracle losyona soya yağı ve zyrtec karıştırdım ya bu turboya bağladı yada keto azaldermi sabah akşam kullanıyordum iki haftadır yada bu ikili coşturuyor bir şekilde anlaşılır başka bir şey kullanmıyorum 7 senelik bir dökülme geçmişi var.

filozof
    Guest
    zyrtec damla da yorumlardan anladığım kadarıyla çok etkili değil geriye keto azalderm ve soya yağı ikilisi kaldı bunlardan biri saçı coşturuyor bunu bulmalıyız.

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam soya yağını nerden aldınız
    Ben de bepanthen bemix evigen karişimi için uygun yağ arıyordum

filozof
    Guest
    aktardan aldım ama miracle losyona karıştırınca çok kötü kokuyor kokusu berbat ama artık losyon geç kuruyor bir de zyrtec damla ekledim oran olarak allersete üstünlüğü var mı bilmiyorum.

filozof
    Guest
    bir de soya eklerseniz doğal bir losyon olur diye düşünüyorum .

filozof
    Guest
    Keto azaldermi sabah akşam kullanıp sonuç alamayan var mı varsa çok aşırı dökülmesi de yoksa ihale soya yağına kalacak.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı filozof Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaşım otuz ama sadece miracle losyon bu kadar etkili değildi son iki haftada miracle losyona soya yağı ve zyrtec karıştırdım ya bu turboya bağladı yada keto azaldermi sabah akşam kullanıyordum iki haftadır yada bu ikili coşturuyor bir şekilde anlaşılır başka bir şey kullanmıyorum 7 senelik bir dökülme geçmişi var.
    Zyrtec hariç diğer ürünleri en kısası 2 aydan az olmamak üzere (azel+keto)kullanıyorum,zyrtec i 15 gündür ekledim losyona,eğer bende turbo etki olşmazsa demek ki bu etkiyi yapan soya yağıdır o zaman not alıyorum bi tarafa bu soya yağını.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Sayfa 1/5 123 ... SonSon