7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Hindistan da neden kel oranı bu kadar az

Lightbulb Hindistan da neden kel oranı bu kadar az

Bir arkadaşım izne geldi öyle bir muhabbet açıldı benimde her zaman dikkatimi çeken bir konu oldu adamlar et yemediği için mi saçları dökülmüyor. Biri beni aydınlatsın çünkü git gide yemekle saç dökülmesi arasında bağ kurmaya başladım.

SaçımınDoktoru Üyesi dev97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence sen yanlış düşünüyorsun, aksine hindistan'da kellik oranı çok daha yüksek ve saçları gerçekten çok kalitesiz. Ben de bunu Hindistan'ın pis yaşam koşulları ve genetiklerine yoruyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Youtube dan bakarsan kellikle ilgilenen bayabir hintli görebilirsin , kelde var ayrıca bu iddianın geçerli bir kaynağı var mı hocam? Morr-F diye finasteride li minoxidil üreticisi hintli firma var çoğunlukla hindistanda kullanılıyor ordada çok takan var youtubeda rastgelmiştim,
    Günlük rutin

-Aszix 30 ml ( 7 ml etil 23 ml distile su , 1200 mg asprin suda çözülür , zinco 2 tane , 4 medicago p5p , bunları süzüyorum en son olarak , ) , naneyağı 1 ml
    -Keto-azelderm krem sabah akşam şakaklara losyonlamadan 15 dakika önce
    -Haftada en az 1 defa derma pen , bazen 2 1,5 mm hafif kanlanana kadar

-Bir zamanlar günlük şimdi keyfi rutin -

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi
    1 diş siyah sarımsak , 2-3 günde bir

Düzenli ev turşusu tüketimi - keyfi

Alıntı keladayı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir arkadaşım izne geldi öyle bir muhabbet açıldı benimde her zaman dikkatimi çeken bir konu oldu adamlar et yemediği için mi saçları dökülmüyor. Biri beni aydınlatsın çünkü git gide yemekle saç dökülmesi arasında bağ kurmaya başladım.
    Yiyecekle alakalı olduğunu şahsi olarak düşünmüyorum.
    Dna kodlarıyla alakalı tamamen.Mesela beyaz ırkta erkeklerin %96 sında ön çizgi geriliyorken siyahi ırklarda bu oran daha düşük.Hindular,Persler ve Kürtlerde dikkat ederseniz kel oranı daha düşüktür.

Yeni Üye
    Hocam ülkedeki fiyatlardan tavuk dönerden öteye geçemedim ama saçlar gidiyor bence etle alakası yoktur.

Banned
    Alıntı 19Yearso Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yiyecekle alakalı olduğunu şahsi olarak düşünmüyorum.
    Dna kodlarıyla alakalı tamamen.Mesela beyaz ırkta erkeklerin %96 sında ön çizgi geriliyorken siyahi ırklarda bu oran daha düşük.Hindular,Persler ve Kürtlerde dikkat ederseniz kel oranı daha düşüktür.
    dogru söylüyorsun kürtler suriyeliler ve bi takım arap tayfasında saç fırça gibi.imkan yok dökülmez.ayrıca yiyecekle alakası oldugunu bende düşünmüyorum.eger dökülcek olsa dışardaki şarapcıların dökülürdü.adamlar mineral kalsiyum fosforu nerden bulcakta.ama saçları fırça gibi

Alıntı sorunvar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dogru söylüyorsun kürtler suriyeliler ve bi takım arap tayfasında saç fırça gibi.imkan yok dökülmez.ayrıca yiyecekle alakası oldugunu bende düşünmüyorum.eger dökülcek olsa dışardaki şarapcıların dökülürdü.adamlar mineral kalsiyum fosforu nerden bulcakta.ama saçları fırça gibi
    Melez olmakta kötü şahsen Kürt ve Türkmen asıllı birisi olarak o şans bize vurmadı 😂