7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Saçımdaki sivilce mi?

Saçımdaki sivilce mi?

yaklaşık 2 yıldır dökülme mevcut ve bu sivilce benzeri yapıda sürekli oluyor. sizce dökülme sebebi olabilir mi? ayrıca 1 yıldır; minox+proscar ve multivitamin ve mineral alıyorum

link: https://hizliresim.com/6D5VMk

Ek olarak bütün vücut kıllarım dökülüyor arkadaşlar ve belki size garip gelecek ama şu 100 lira bayıldığımız minoxili oral almaya başladım 1 fıs sabah 1 fıs akşam 24. gün dökülme anormal saç çıkışı yok tüylenme mevcut

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bu iyileşip tekrar mı çıkıyor? Yoksa bir sefer oluştuktan sonra hiç geçmiyor mu? Yani döngüsel bir durum mu var?

Benim ilk aklıma gelen olasılık, eğer minoxil gibi bir sıvı formu kullanıyorsanız, bu ürünlerde olan ppg yani polipropilen glikol. Çoğu bünyede bir süre kullanımdan sonra ciddi kaşıntı, tahrişe vs sebep olmakta. Çok sık görülen bir negatif etkisi maalesef. Minox kullanmayı bırakıp bir gözlemleyin geçip geçmediğini demek isterdim fakat, muhtemelen minoxu bırakmak dökülmenizde ciddi srtış yapacağından, bırakmayın bence.

Bir diğer alternatif, toz minox tedarik edip, minoksidil losyonu kendiniz hazırlamanız şeklinde olabilir.
    Bir diğer alternatif ise, rogaine, kirkland gibi markaların foam versiyonlarını kullanmak. Bazı internet sitelerinde satılıyor fakat güvenilir olup olmadıkları konusunda birşey diyemeyeceğim. Yurtdışına gidip gelen bir tanıdık vasıtasıyla getirtmeniz en garantisi olur galiba. Hem de en ekonomik şekli.

Ben minoxil in sebep olduğunu düşünerek bunları yazıdm fakat başka bir fikri olan arkadaş varsa onlar da ilave yapabilirler.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Banada böyle birşey oldu bir tane var anlamadım niye oluyor gitmedi bir türlü
    Günlük rutin

-Aszix 30 ml ( 7 ml etil 23 ml distile su , 1200 mg asprin suda çözülür , zinco 2 tane , 4 medicago p5p , bunları süzüyorum en son olarak , ) , naneyağı 1 ml
    -Keto-azelderm krem sabah akşam şakaklara losyonlamadan 15 dakika önce
    -Haftada en az 1 defa derma pen , bazen 2 1,5 mm hafif kanlanana kadar

-Bir zamanlar günlük şimdi keyfi rutin -

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi
    1 diş siyah sarımsak , 2-3 günde bir

Düzenli ev turşusu tüketimi - keyfi

minox sürmediğim yerlerde de oluşuyor. cildiye antibakteriyel krem verdi ama sabit gitmiyor ve bu olduğu zaman aşırı saç gidiyor. tentürdiyot ile 2 3 defa yıkadım şuan kaşıntı yok dökülme çok birde değerli hocalarım yaklaşık 1 aydır minoxili içiyorum saçımı çok döktü ama sanki bişeyler oluyor gibi hissediyorum ek olarak finasta 5mg alıyorum.

Yaş kaç yirmi beş altında ise vücüdun androjen hormonlarına kullandıın proscara tepki veriyor olabilir. Gençken kiullanılan bu tip antiandrojenler hasarı daha büyük olur, çünkü gelişimde o vakitler etkisini gösteriyor. Yan sözün özü çok dikkat edin bende uzun süre dörtte bir 5 de bir kullandım ve berbat sonuçları olabiliyor, etkleri bünyeden bünyeye çok fazla değişiyor.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı painkiller26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaş kaç yirmi beş altında ise vücüdun androjen hormonlarına kullandıın proscara tepki veriyor olabilir. Gençken kiullanılan bu tip antiandrojenler hasarı daha büyük olur, çünkü gelişimde o vakitler etkisini gösteriyor. Yan sözün özü çok dikkat edin bende uzun süre dörtte bir 5 de bir kullandım ve berbat sonuçları olabiliyor, etkleri bünyeden bünyeye çok fazla değişiyor.
    Hocam sizde nasıl yan etki , ve saç açısından bir etki oldu ?
    Günlük rutin

-Aszix 30 ml ( 7 ml etil 23 ml distile su , 1200 mg asprin suda çözülür , zinco 2 tane , 4 medicago p5p , bunları süzüyorum en son olarak , ) , naneyağı 1 ml
    -Keto-azelderm krem sabah akşam şakaklara losyonlamadan 15 dakika önce
    -Haftada en az 1 defa derma pen , bazen 2 1,5 mm hafif kanlanana kadar

-Bir zamanlar günlük şimdi keyfi rutin -

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi
    1 diş siyah sarımsak , 2-3 günde bir

Düzenli ev turşusu tüketimi - keyfi