Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
kısacası mekanizmayı bisikletten düşmeye benzetirsek fiziksel kalsifikasyon ve fibröz gibi etmenleri bisikletten düşmenin bir sonucu olarak görebiliriz diye düşünüyorum. bu durumda da masaj bir yara bandı görevi üstlenir diye düşünüyorum. sizin bisikletten düşmenizi engellemeyecektir lakin kanamayı belirli bir eşiğe kadar durduracaktır. miracle üstadımın da dediği üzere kötüleşen biyokimyasal ortamda yetmiyor, siz bisikletten daha kötü bir biçimde düştüğünüzde kanama çok daha geniş bir alanda oluşacak, yara bandınız o kanamayı kapatmaya yetmeyecektir. burada da karşımıza bisikletten düşme sebeplerimizi minimize eden seti, cell gibi tedaviler çıkıyor. lütfen yanlışım varsa düzeltin. kısacası hem maddi külfet getirmeyen hem de saçlı deri sağlığını başka seviyeye taşıyabilecek bir uygulama, herkese hala öneriyorum ama durumunuz ilerlemişse rica ediyorum sadece masaja umut bağlamayın, hayal kırıklığına uğramanız isteyeceğim en son şey. ben yine de nereye kadar götürecek kendi üstümde deneyeceğim, gerileme görürsem üstadlarımdan tedavi için yardım isteyeceğim. size de önerim bu olur, güzel bir destek ama yetmiyor ne yazık ki
Verdiğiniz örneğe katılıyorum bu problemin kök nedenini tamamen bulmamız ve yok etmemiz gerekiyor bozulan biyokimyasal süreç herseyi altüst ediyor ilerde sorunun kesin mekanizmasını biyoinformatik gibi bilgisayar destekli analiz yardımıyla bulunacağını ve tedavinin buna göre geliştirilen molekül veya gen terapisi yardımıyla çözüleceğine inanıyorum bilim hızla gelişiyor umutlu olmalıyız.