Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Saç derisinde beyaz bölgeler

Saç derisinde beyaz bölgeler

Merhabalar sitede ki ilk konum 1 seneden beri ziyaretçi olarak takip ediyordum siteyi.Sorma gereken bir kaç soru ve öğrenmem gereken şeyler var.Öncelikle ergenlikten beri şakaklarım açıktı.Şu an 20 yaşındayım 17 yaşımdan beri şakaklardan başlayan dökülme süreci başladı ve 19umda tepelerde seyrelmeye başladı.3 senedir saç diplerimde yoğun bir ağrı ve batma hissi var.Saçıma rüzgar değse ağrısından yürüyemezdim.Son 1 senedir kaşıntıda olmaya başladı.Eskisi kadar batma yok lakin kaşıntı ve ağrı var.Doktora gittim egzema olduğunu söyledi.Lakin bende kepek yoktu ve saçı kazıttığımda yara veyahut sivilce tarzı şeyler göremedim.Görmüş olduğum tek şey saç derisinde beyaz bölge ve bu beyaz bölge sadece şakaklarda var.Saç dökülmesi için ise şu an sadece 5/1 proscar alıyorum ve günlük masaj yapıyorum.Proscarın şöyle bir yan etkisi oldu saçımı daha kötü duruma getirdi.2.ay dökülme durdu.İlk 1 ay cinsel dürtüler tavan yaptı.Haftada 15-20 kez mastürbasyon isteği ve bunu haftada 7 kere gerçekleştirdi.Şakaklarım daha da geriledi ve kaşların ortası olan bölge aşırı sivilcelendi hayatım boyunca yüzümde sivilce çıkmamıştı.
    Forumda olan bilgi sahibi kişiler yardımcı olursa sevinirim.

Beyaz dairelerin gösterildiği resimler.

Şakakların bitiminde sınır gibi beyazlık gözüküyor bu resimde.

Yeni Üye
    Şakakların o bölgesi yeni dökülmüştür saç derisi saçlardan dolayı pek güneş görmez o yüzden o bölgenin ten rengi daha açık olacaktır. Zamanla yüzünle aynı tonu yakalar

Alıntı Pendroz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şakakların o bölgesi yeni dökülmüştür saç derisi saçlardan dolayı pek güneş görmez o yüzden o bölgenin ten rengi daha açık olacaktır. Zamanla yüzünle aynı tonu yakalar
    Sizce de çok hızlı olmamış mı ?Yani ben kimsede rastlamadım da.Benim kötü şansım heralde

+Up Yorumlarınızı bekliyorum

SaçımınDoktoru Üyesi
    Kardeşim saçlarını ne zaman bu kadar kısa kestirdin? Bana sanki saçları daha yeni kısa kestirmişsin de, bahsettiğin bölge güneş görmemiş, bronzlaşmamış bölgeymiş gibi geldi. Güneşe çıkıyorsan biraz zaman ver, zamanla ten rengi dengelenecektir. Tabi deride kabuklanma, tabaka oluşumu, soyulma vs gibi birşeyler olmadığını varsayyıyorum. Gördüğüm kadarıyla böyle birşey yok gibi, değil mi?

Alıntı Bugra3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim saçlarını ne zaman bu kadar kısa kestirdin? Bana sanki saçları daha yeni kısa kestirmişsin de, bahsettiğin bölge güneş görmemiş, bronzlaşmamış bölgeymiş gibi geldi. Güneşe çıkıyorsan biraz zaman ver, zamanla ten rengi dengelenecektir. Tabi deride kabuklanma, tabaka oluşumu, soyulma vs gibi birşeyler olmadığını varsayyıyorum. Gördüğüm kadarıyla böyle birşey yok gibi, değil mi?
    Saçımı ilk defa usturaya vurdum 3e bile vurmamıştım.1 ay olmadu usturuya vuralı.Ama aklıma şu takıldı kafanın üst yerlerininde beyaz olması lazımdı çünkü orasıda fazla güneş görmüyo ve şakaklarda ki beyaz olan yerlerde gözenekler var bayağı açık gözenekler yani saç dipleri olduğunu tahmin ediyorum.Bence o beyaz yerlerde bir sıkıntı var çünkü bu kadar batma ve kaşıntının olması aklımı karıştırıyor.Çok deneyimsiz olduğum için yorum yapamıyorum ama Proscar kullandığım için bende hormon dalgalanması yapmıştı ve acaba proscar daha fazla şakaklarda saç döküp o şakakların dökülmesiyle henüz kökü durupta boş olan gözenekler olababilir mi.Lütfen yardımcı olur musunuz bizim gibi yaşı genç olan arkadaşların psikolojisini az çok tahmin edebilirsiniz.Ruhsal çöküntüdeyiz.

++UpKonu++

Yeni Üye
    Alıntı 19Yearso Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ++UpKonu++
    Mast fazla yaptığınızda saçınızın daha fazla döküldüğünü gözlemlediniz mi

Alıntı shinoa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mast fazla yaptığınızda saçınızın daha fazla döküldüğünü gözlemlediniz mi
    Mastürbasyon hayatın çou vaktinde olan bir şey olduğu için saçı fazla dökermi dökmezmi gözlem yoluyla anlaşılması zor birşey.Ama mastürbasyon yaptığım zamanda ekstra bir dökülme olmuyordu.Normalde günde 100-150 dökülüyorsa mastürbasyonda aşırıya kaçtığım zamanda aynı şekildeydi.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Spor yapıyor musun ben spor yapıyorum bir ara haftaiçi spor hafta sonu mast vs ilişki oluyordu haftasonu bu durum 10 mast bile olabiliyor sporu ve yüksek kalorili beslenmeyi iki ay kestim mast azaldı ve internetden okuduğum kadarıyla aşırıya kaçmanın saç dökülmesini hızlandırabileceği yazıyor ama ne kadar doğru bilmiyorum belki benim seyrelme ve dökülme yaşamamda aşırı mast etkili olmuştur, haftada 2-3 geçmemeye çalışıyorum ama spor yapınca çok zor oluyor.Spor sonuçta testo arttırıyor şimdi sende şöyle bir durum olabilir mi ? Bu ilaç dht blockladığı için testo artıyor ve mast olayı bundan oluyor olabilir mi ? Cinsel yan etki görmeidğini farz sayarsak böyle bir yan etki olabilir mi ?
    Günlük rutin

-Aszix 30 ml ( 7 ml etil 23 ml distile su , 1200 mg asprin suda çözülür , zinco 2 tane , 4 medicago p5p , bunları süzüyorum en son olarak , ) , naneyağı 1 ml
    -Keto-azelderm krem sabah akşam şakaklara losyonlamadan 15 dakika önce
    -Haftada en az 1 defa derma pen , bazen 2 1,5 mm hafif kanlanana kadar

-Bir zamanlar günlük şimdi keyfi rutin -

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi
    1 diş siyah sarımsak , 2-3 günde bir

Düzenli ev turşusu tüketimi - keyfi

Sayfa 1/2 12 SonSon