Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Dökülmeye, beslenme ile son noktayi koyun

SaçımınDoktoru Üyesi m4a1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Izmır

Dökülmeye, beslenme ile son noktayi koyun

Arkadaşlar uzun süredir siteye üyeyim ve sizin aranızdayım. Neredeyse tüm tedavileri denedim. Yüzümü güldürenler de oldu, etki görmediğim tedaviler de oldu.
    Doğal yollardan saç dökülmesini engellemek adına neredeyse tüm tedavileri denedim fakat çoğu hayal kırıklığı oldu. Etki edenler de bütçemi aşıyordu.

Arkadaşlar sonunda üniversite hayatına başlamamla düzenli spora başladım. Kalori sınırlandırmaları yaptıkça ve kaliteli yemeye başladıkça dökülmemde azalma olduğunu gözlemledim.
    Bunun üzerine forumda beslenme ve saç dökülmesi başlığı altındaki tüm konuları okudum. Üstüne araştırmalar yaptım ve son noktayı koymaktan büyük zevk duyuyorum.

KETOJENIK BESLENME!
    Yani şimdi isim vermek istemiyorum ama kısa saçlı bayan bir doktorun savunduğu ve kimsenin umursamadığı bir beslenme şekliydi. Uzun süredir alay ederdim fakat
    belgesellerden izlediğim ve araştırdığım kadarıyla insanın doğal olarak yemesi gereken şeylerin bu olduğunu fark ettim.

Vücuttaki DHT hormonunun seviyesini düşürüyor kısacası. DHT'nin düşmesi bir çözüm değil diyebilirsiniz belki ama doğal olarak insan sağlığına en yararlı beslenme tipi bu olduğunu düşündüğüm
    için düşüşün de vücudunuzun normal DHT standartlarına olan düşüşü diyebilirim.
    Beslenme hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz "mucize ilaç" diye bir belgeselde genişçe ele almış.

DHT oranındaki düşüşler: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/art...968/figure/F3/
    İnternette ketojenik beslenme hakkında binlerce araştırma, dht ve ketojenik beslenme hakkında da onlarca inceleme bulunuyor.
    •2.5mg biyotin ayın 4 günü
    •Günde 5ml allerset damlalı miracle losyon (yarım paket diane)
    •Dermaroller ayda 1 (1mm iğne)
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, sadece kendi düşüncelerimi belirtmekle birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Yeni Üye
    nasıl beslenicez hocam onu da yazsaydın.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dht oranından çok metabolik aktiviteye tiroide ve vücuttaki stres/koruyucu hormon dengesine uygun bir beslenme şekli tercih edilmeli, ketosisin vücutta stres oluşturduğuna dair argümanlar mevcut ki ketonlar kıl büyümesini idame ettiremiyor lakin gluconeogenesisin etkisi tam ne olur yeterli olur mu bilmiyorum açıkçası. her kafadan başka ses her tarafı doğrulayan argümanlar kafa karıştırıyor. ben de kendime yeni bir beslenme düzeni arıyorum, son 1 aydır ray peat'in önerdiği yüksek karbonhidrat ve yağ içeren pufa tüketilmeyen bir beslenme tarzı uyguluyorum verdiği enerji ve dinçlik inanılmaz lakin uzun vadede büyük sorunlara yol açacağını düşünüyorum 1 ayda kilo oranım az da olsa arttı çok yürüyüş yapmama rağmen.
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

bu arada ekleyeyim canan karatay bakliyat vb. öneriyor ki bu sizi ketosisten çıkarmaya yeter de artar.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Yeni Üye
    anlamayanlardan biri olarak sebze meyve olarak konuşsanız ?
    tedavi başlangıcı : 28.04.2019
    Hair Forte alerjen olmayandan hergün günde 2 kez 6 fıs.
    Xpecia Günde 2 kez
    pazartesi ve perşembe 7 adet yağ karışımı
    Pazartesi ve Çarşamba losyon sonrası ve yağ karışımı öncesi Dermaroller.
    Ligone Beta-Glucan Probiotic Multivitamin 60 Kapsül
    Solgar Garlic Oil( sarımsak yağı ) oral
    Zade Vital Çörek Otu Yağı 900 Mg oral.

Yer
    Izmır
    Haklısınız hocam. Vücut stresi belirli bir süre vücut alışana kadar oluşuyor. Ben 7 aydır %40 protein %30 karb %20 protein içeren günlük kalori ihtiyacımın 500-600 kalori altında bir diyet uyguluyorum. Diyete başlamadan önce günlük 3000-4000 kaloriyi rahatlıkla alan birisiydim fakat sonraları 1400-1500 kalorilerde alım yapmaya başlarım. Bir süre vücut stesi yaşadım fakat sonrasında bunu atlattım ve şu an bu beslenme şekline tamamen alıştım. Ketojenik diyette de oluşacak olan vücut stresinin benzer olacağını düşünüyorum. Ayrıca haftanın 7günü antrenman yaptığım zamanlarda da vücut stresini yaşıyordum ama artık bunu da atlattım. Vücut zamanla adapte olacaktır bu strese.

Ayrıca sadece ketojenik beslenme ile bazı kanser türlerinin ileri aşamalarındaki hastaların hiç diyaliz veya ilaç tedavisi görmeden iyileştiklerine dair kanıtlar var. Vücudu, alışana kadar strese sokmamak adına ketojenik diyet karnitin gibi keton'u kolaylaştıran takviyelerle desteklenebilir.

Ketonların kıl büyümesindeki olaynı anlamadım. Beni aydınlatırsanız sevinirim. Yabancı forumlarda ketojenik diyet'i saç sağlığı için kullanan arkadaşların yazılarından okuduğum kadarıyla başarılı bir diyet. Hem sağlıklı yaşam, hem de saç sağlığı için.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, sadece kendi düşüncelerimi belirtmekle birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Yer
    Izmır
    Tıpçı veya diyetisyen değilim hocam. Bahsettiğim beslenme şeklini doğru anlatmam benim için bir az zor olur. En basitinden bunun hakkında bir şeyler söylemem gerekirse; Vücudun ihtiyaç duyduğu enerjiyi karbonhidratlar yerine sağlıklı yağlardan almak ve vücudu keton moduna sokup hücrelerin bu yağları kullanmasını sağlamak.
    Kanser hastaları ve kötü bağışıklık sistemi olan insanların uygulaması hayati derecede önemli bir beslenme şekli aynı zamanda. Kanser hücreleri keton moduna girip yağ kullanamadığı için besinsiz kalıyor. Aynı zamanda şeker gibi kalitesiz karbonhidratlardan uzak durduğumuz bir beslenme şekli. Böylece yaşlanma etkileri yavaşlayabiliyor. Size şunu söyleyebilirim ki kalitesiz karbonhidratlar kötüdür. Ketojenik diyet zor ve ileri düzey bir diyet olduğu için en azından başlangıç olarak kalitesiz karbonhidratlar yerine Kaliteli karbonhidratlarla beslenmenizi öneririm

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beslenmenin genetik yapıya göre ciddi olarak değişeceğini düşünüyorum ketojenik diyet ömür boyu sürdürelebilir bir sistem değil hakkında kesin konuşamıyoruz dhtyi düşüren bircok sey var bunu ketojenik diyetle yapmak nekadar mantıklı genel olarak sağlıklı bir diyet olarak akdeniz diyetini önerebilirim yüksek antioksidan sağlıklı yağlar ve tam tahıllar bağırsak florası bağışıklık ve adrenal sistem için mükemmeldir ayrıca vücudun detoks edilmesinde gerçekten önemli burda besin fobisi geliştirmek gerçekten tehlikeli birşey hastalık haline geldiği zaman yediğiniz herşey sizde intoleransa yol açacaktır herşeyde olduğu gibi burdada bir denge olamalıdır
    Cellagance,setipiprant,dermaroller,yeşilçay,d3

Eksiksiz tıbbi bilgileri ve tavsiyeleri her zaman reçete yazan hekiminizden
    veya diğer sağlık mesleği mensubu danışmanlarından almanız gerekmektedir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Az çok beslenmeye baktım , aktif sporcuysan kalori fazlalığın olması gerekli bu beslenmeyle zor olur.Alınmaması gerekenlere baktığımda karbonhidrat kalmıyor nerdeyse
    Günlük rutin

-Aszix 30 ml ( 7 ml etil 23 ml distile su , 1200 mg asprin suda çözülür , zinco 2 tane , 4 medicago p5p , bunları süzüyorum en son olarak , ) , naneyağı 1 ml
    -Keto-azelderm krem sabah akşam şakaklara losyonlamadan 15 dakika önce
    -Haftada en az 1 defa derma pen , bazen 2 1,5 mm hafif kanlanana kadar

-Bir zamanlar günlük şimdi keyfi rutin -

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi
    1 diş siyah sarımsak , 2-3 günde bir

Düzenli ev turşusu tüketimi - keyfi

genel beslenme ve sağlık konusunda size güveniyoruz sayın joker, metabolizma gibi faktörler için uygun beslenme tavsiyelerinize her zaman açığım. çalışmalarınız için teşekkürlerimi sunuyorum

Sayfa 1/2 12 SonSon