3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Saç ekimi ve sonrası

Banned

Saç ekimi ve sonrası

Kısaca özet geçeyim arkadaşlar 4 yıl önce saç ektirdim ekilenler iyi güzelde ekilmeyenler döküldü açılmalar oldu yine. Yıllardır araştırmıyorum kısaca sormak istediğim propecia ve minoxil yanında da biotin desteği dışında bir gelişme var mı bu piyasada ? Propecia yan etkilerinden dolayı hiç kullanmadım. Minoxil biotin ve türevleride anlamsız bi döngüye sokuyor saçları bir süre kullandım pekte bi faydasını görmedim en sonunda başladığın noktaya geri geliyorsun. Hala aynı şeyler mi yaşanıyor yoksa bir gelişme var mı ?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bende aynı kafadayım , miracle losyona iyi diyorlar , minoxidil başlamayı düşünüyorum ama madem eski haline gleicek bir süre sonra gereksiz görüyorum , biraz daha doğal tedavi arıyorum ısırgan otu yakı otu melekotu karıştırmayı birde oral saw palmetto düşünüyorum ama çok kararsızım , ekildikten sonra muhtmeeln senin gibi olur benim saçda

SaçımınDoktoru Üyesi
    Merhaba, hoşgeldiniz.

Forumda epeyce tedavi alternatifi mevcut. Kişiden kişiye tedaviler ihtiyaçlar değişiyor tabi. Önemli olan kendi dökülme sebeplerinize dayalı bir tedavi bulabilmek ve bunu disiplinli olarak devam ettirmek. Uygun tedavilerini bulmuş forum sakinlerinden ciddi geri dönüşler sağlayabilenler mevcut. Şahsen beni de bu mücadeleye iten bu umut ışığı. Size tavsiyem forumda bol bol okuma yapmanız ve aklınıza yatan uygun gördüğünüz bir tedavi seçerek bir yerden başlamanız. Takıldığınız noktalarda ilgili başlıklar altına sorularınızı yönelttiğinizde tecrübeli arkadaşlar yardımcı olmaya çalışacaklardır. Size ipucu olması açısından belirttiğim şu losyonları/ etken maddeleri araştırarak başlayabilirsiniz. (Forumda genel tavsiye ise, oral ilaç kullanımından ziyade kişinin topikal uygulamaları denemesi şeklinde, bu sebeple benim size belirteceklerim de topikal uygulamalar olacak, en çok kullaınlan bir kaç tanesi şunlar)

Topikal antiandrojen içerikli losyonlar (miracle losyon, spiro, topikal finasterid losyon vs)
    Setitiprant
    Cellagance losyon
    Kafein vs

İyi şanslar, başarılar