Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Tiroid ve saç dökülmesi

Yeni Üye

Tiroid ve saç dökülmesi

Cildiyeden tiroid değerlerimin yüksek olduğunu dahiliyeye görünmemi saç dökülmemin nedeninin bu değerlerin yüksek olmasından kaynaklı olabileceğini söyledi doktor. Bu konuda bilgisi olan var mı ?

Yeni Üye
    Konu güncell yorumlarınızı bekliyorum..

Yeni Üye
    Bugün doktora gittim tiroid ile ilgili kan vermemi ve ultrason istedi sizce tiroid değerlerim yerine gelirse ilaç tedavisinden sonra dökülen saçlarım tekrar çıkar mı bu mümkün mü acaba ?

Moderatör muros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Genetik olarak ailenizde AGA varsa saçlarınızın dökülmesinin asıl nedenini buna bağlayabilirsiniz

Yeni Üye
    Alıntı muros Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Genetik olarak ailenizde AGA varsa saçlarınızın dökülmesinin asıl nedenini buna bağlayabilirsiniz
    Ailemde kel yok diyebilirim. Babam 60 yaşında hala saçı gür. Tiroid den dolayı doktor levotiron yazdı gönderdi.1 ay sonra tekrar geldi dedi. Acaba bu ilacı kullanırken bi tedaviye başlamalı mıyım yoksa ilaç dökülmeyi durdurur mu ? Yada eski saçlarıma kavuşturur mu ?

Moderatör muros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı srknozdm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ailemde kel yok diyebilirim. Babam 60 yaşında hala saçı gür. Tiroid den dolayı doktor levotiron yazdı gönderdi.1 ay sonra tekrar geldi dedi. Acaba bu ilacı kullanırken bi tedaviye başlamalı mıyım yoksa ilaç dökülmeyi durdurur mu ? Yada eski saçlarıma kavuşturur mu ?
    1 ay sonra duruma göre başlamanızı öneririm bu sürede saçlarınızı takip edebilirsiniz.

Yeni Üye
    Alıntı muros Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 ay sonra duruma göre başlamanızı öneririm bu sürede saçlarınızı takip edebilirsiniz.
    Şu an dökülme yok daha önce dökülme zamanında tedbir almadığım için açılma ve sadece ön tarafta cansız bi görüntü var yani arkada bi problem yok ona şaşırıyorum. SAdece ön bölge çok cansız ve sağ şakakta açılma var. Bakalım 1 ay sonra ne olacak . Teşekkür ederim cevaplarınız için

TSH mı yüksek T4-T3 mü? TSH yüksekse hipotiroidiniz vardır. Dökülme yapar. Hipertiroidi de dökülme yapabilir. Kilonuz, iştahınız, ruh haliniz falan nasıl?

Yeni Üye
    Alıntı Name Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    TSH mı yüksek T4-T3 mü? TSH yüksekse hipotiroidiniz vardır. Dökülme yapar. Hipertiroidi de dökülme yapabilir. Kilonuz, iştahınız, ruh haliniz falan nasıl?
    TSH Değerim yüksek. Kilom düşük iştahım da spora başladım diye yeni yeni düzeliyor ama yine de normale göre kötü ve ruh halimde stresliyim kpss sınav dönemindeyim bir saçlarımın gittikçe seyrekleştiğini döküldüğünü görünce daha çok düşünüyor stres yapıyorum. Kendime uygun tedaviyi bulamadım hala. Seti ve cell başlayacaktım şu an maddi durumum uygun olmadığı için erteledim. Minoksil düşünüyorum bazen sonra vazgeçiyorum. Kafam baya karışık açıkcası

SaçımınDoktoru Üyesi
    Benim tiroid değerlerimde üst sınıra yakın çıkmıştı saçlar fena dökülüyor , yanlar gür üstler seyrek arkaya göre ön çok daha seyrek belki tiroid den dir sonucu bekliyorum hocam.

Sayfa 1/2 12 SonSon