7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Çaresizim:(((

Yeni Üye

Unhappy Çaresizim:(((

Merhaba,
    Buradaki tüm yazılanları nerdeyse okudum. Geneli erkekler yazmış.36 yaşında bir bayanım. Saç dökülmem son 4-5 yılda arttı ve nerdeyse kel kaldım diyebilirim.Fitoterapi uzmanına gittim(ne gerek varsa) Prp-ozon-mezoterapi yaptı. Yaklaşık 1 yılda bir arpa boyu yol katetmediğim gibi saçlarım nerdeyse artık yok. Kızdım bıraktım. 2. kutu oldu minoxil kullanıyorum.Hafif hafif tüyler çıkmaya başladı ama sanırım bende dikkat dağınıklığı, unutkanlık gibi yan etkileri oluşmaya başladı. Bu arada tüm kan sayımlarım vesaireler yapıldı. Hiç bir sorunum yok. Genetik faktör çok yüksek.Babam kel, anneminse saçları az ama benimkinden çok çok daha iyi...
    Yine de bir bayan olarak bu kadar dökülmemesi lazım.
    Gerçekten kafam çok karışık ne yapacağımı bilmiyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bende 31 yaşındayım 14 yıldır saçlarım dökülüyor.tepem seyreldi hep toplu saçlarım 14 yıldır saç düşünmekten bıktım artık.babamın saçları gür anneminde öyle.menopozdan sonra annemin tepesinde seyrelme oldu.ama yinede benim saçımın 3 katı saçı var.polikistik over var bende hormonal galiba benimki kansızlıkta var.napıcam bilmiyorum

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hormonal tahlilleriniz ne durumda. Genel izleniminiz nedir erkek tipi mi yoksa kadın tipi dökülme mi
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

Yeni Üye
    Erkek tipi saç dökülmesi mevcut.
    Tepede seyrelme yoğun ama erkeklerde olduğu gibi ensedeki saçlarım sık ve güçlü değil.
    Hormonlara hiç baktırmadım.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Benimkide erkek tipi genel azalma var ama tepede ortada seyrelme mevcut.benim hormon tahlillerimde problem var

SaçımınDoktoru Üyesi
    Üstelik bende seboreik dermatitte var.14 yıl önce ilk öyle başladı dökülmem.stresli bir dönemde saçımı 3 gün üst üste boyamamla kabuk kabuk oldu saç derim.sonra doktor bi krem vermişti onu kullanmamla taradığımda bütün saçlarım neredeyse kucağıma döküldü.ogünden beride durmadı dökülmem.bitek hamileyken hiç dökülmezdi.kafamdaki kaşıntı yağlanma hiç geçmiyor acaba benim dökülmemin sebebi dermatit olabilirmi?

Yeni Üye
    Benimde yağlanmam çok fazla...
    Saç analizi yaptırdım.Kökler hep tıkalı dediler. Belkide çok basit bir sorun var ama biz daha büyük yerlerde çözüm arıyoruz.
    En kısa sürede üniversite hastanesine gidip tüm tetkitlerimi yaptıracağım.
    Ümit ediyorum ki basit bir sorun olsun.