Sayfa 1/2 12 SonSon
19 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Sacimdaki beyaz tabaka lutfen bilen biri bakabilir mi

Yeni Üye

Sacimdaki beyaz tabaka lutfen bilen biri bakabilir mi

Tirnagimla sac derimi kasidigimda tirnagimin arasima beyaz birsey doluyot kafamda kaşıntı filan yok ne olabilir ?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Seboreik dermatit. Eczaneden NİZORAL alarak başla. Ketoral vereyim aynısı derse alma. Nizoral daha etkilidir. Beslenmeni düzeltmen gerekiyor. Ekmeği kes yada azaltmaya çalış. Günlük yeşil çay içmeni öneririm. Stresi hayatından uzak tutmaya çalış.

Moderatör skorfit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yankialk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Seboreik dermatit. Eczaneden NİZORAL alarak başla. Ketoral vereyim aynısı derse alma. Nizoral daha etkilidir. Beslenmeni düzeltmen gerekiyor. Ekmeği kes yada azaltmaya çalış. Günlük yeşil çay içmeni öneririm. Stresi hayatından uzak tutmaya çalış.
    Nizoral üretilmiyor artık.ketoral alsak aynı etkiyi vermez mi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı skorfit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nizoral üretilmiyor artık.ketoral alsak aynı etkiyi vermez mi
    Hocam bende ketoral işe yaramadı. Türk malı olduğu için sanırsam onu vermek istiyorlar ama bende forumda tavsiye üzerine nizoral aldım. Ketorale kıyasla kafamı daha ferahlattığını söyliyebilirim. Aynı etkiyi verdiğini düşünmüyorum. İkisini denedikten sonra çözüme ulaşamassanız beslenmeyi ciddi şekilde düzenlemek ve AŞIRI OLMAMAK ŞARTIYLA (DENEYİMİME GÖRE) head and shoulders clinical strentgh yada vichy dercos yeşil kapak olanı. Bunlar ciddi azaltıyor seboreik dermatiti fakat saç döktüğünü de söyliyebilirim. Saçı incelttiğini de gözlemledim. Kafa derimin ve saçlarımın toparlanması için bir süre migrostan aldığım defne sabununu kullanıyorum. Aralıklarla kullanmak en doğrusu. Ama şunu da söyliyeyim STRES KESİNLİKLE SEBOREİK DERMATİTİ ARTTIRIYOR AMAN DİKKAT.

Moderatör skorfit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam bende ketoral işe yaramadı. Türk malı olduğu için sanırsam onu vermek istiyorlar ama bende forumda tavsiye üzerine nizoral aldım. Ketorale kıyasla kafamı daha ferahlattığını söyliyebilirim. Aynı etkiyi verdiğini düşünmüyorum. İkisini denedikten sonra çözüme ulaşamassanız beslenmeyi ciddi şekilde düzenlemek ve AŞIRI OLMAMAK ŞARTIYLA (DENEYİMİME GÖRE) head and shoulders clinical strentgh yada vichy dercos yeşil kapak olanı. Bunlar ciddi azaltıyor seboreik dermatiti fakat saç döktüğünü de söyliyebilirim. Saçı incelttiğini de gözlemledim. Kafa derimin ve saçlarımın toparlanması için bir süre migrostan aldığım defne sabununu kullanıyorum. Aralıklarla kullanmak en doğrusu. Ama şunu da söyliyeyim STRES KESİNLİKLE SEBOREİK DERMATİTİ ARTTIRIYOR AMAN DİKKAT.
    Bu aralar stresliyim seborede artış farkettim.bu stres kesinlkle etkiliyor kesinlkle.sizde ketoral neden işe yaramadı anlamadım.biçok kişide seboreyi sakinleştirmiş.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı skorfit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu aralar stresliyim seborede artış farkettim.bu stres kesinlkle etkiliyor kesinlkle.sizde ketoral neden işe yaramadı anlamadım.biçok kişide seboreyi sakinleştirmiş.
    Bende bu forum dışında birkaç sayfada görmüştüm ketoral kullanıp bu illetten kurtulanı. Nedense işe yaramadı vallahi bilemiyorum. Zetion kullandım bir süre, o nispeten sakinleştirmişti.

Yeni Üye
    Yesil cayi poşet cay alip iciyorum arada haftada en fazla 5 seferdir stresi uzak tutamiyorum bir türlü ilk önce sevgilimi kazada kaybettim sonra gozlerimi kaybediyorum sandim simdide bu sac olayı bana beslenme konusundan yardim edermisin ne yapmam gerek

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı shinoa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yesil cayi poşet cay alip iciyorum arada haftada en fazla 5 seferdir stresi uzak tutamiyorum bir türlü ilk önce sevgilimi kazada kaybettim sonra gozlerimi kaybediyorum sandim simdide bu sac olayı bana beslenme konusundan yardim edermisin ne yapmam gerek
    Hocam öncelikle başın sağolsun. Ben kendi yaptıklarımdan sana tavsiye verebilirim. Benim dışımda herkesin tavsiyesini forumda gezerek bulabilirsin. Ben günde 700 ml yeşil çay içiyorum. 15 dk akşamları masaj yapıyorum. Aşırı yağlı yemekler, paket abur cuburlar vb bunlardan uzak durmaya çalışıyorum. Bende zor bir yıl geçiriyorum ve stres içindeydim. Dayanamadım bir psikiyatriste göründüm. 2 yıl önce kullandığım selectradan başlattı. Çook etkili ve işe yarayan bir ilaç olduğunu söyliyebilirim. Hiç yan etki görmüyorum. Ben böyle söylediğim için gidip ilaca başlamanı önermem. Psikiyatriste mutlaka görünmeni öneririm.

SaçımınDoktoru Üyesi karaayaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı shinoa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tirnagimla sac derimi kasidigimda tirnagimin arasima beyaz birsey doluyot kafamda kaşıntı filan yok ne olabilir ?
    Aynı durumu bende yaşadım beyaz bi tabakaka oluşmuştu saçımı döktü ve geri gelmedi kesinlikle tırnak sürme arkadaşında dediği gbi nizarol kullan haftada 2-3 defa birde kafanı yıkarken iyice durula şampuan tortusu kalmasın sabırlı ol stres yapma gecer benim geçti çok şükür tabi dökülenler geri gelmedi��

Yeni Üye
    Tavsiyen icin cok tesekkur ederim poset cay ise yararmi acaba yesil cayda

Sayfa 1/2 12 SonSon