Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Finasterid günün hangi saatinde kullanılmalı?

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Finasterid günün hangi saatinde kullanılmalı?

Merak ettiğim bir soru finası sabah mi yoksa akşam mı almalı? Bi fark olacak olsa mutlaka bilgisine ulaşırdık diye düşünüyorum hem prospektüs veya doktor önerilerinde yahut forumlarda bunun hakkında hiç konuşulmamış.Bu yüzden ben bi fark olacağını düşünmüyorum ama yine de sorayım dedim.Ben akşamları alıyorum gün içinde olumsuz etkilenme ihtimali olursa daha azaltmak için.6 gündür kullanıyorum spermde şeffaflaşma,halsizlik veya ereksiyonda falan henüz hiç bi problem yok ilk günlerde etkilendim diyeniniz var mı bu ilacı daha iyi tolere edeceğim anlamına gelir mi?

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    DHT serumda en fazla sabah saatlerinde oluyor. (Bkz: Sabah Ereksiyonu) O yüzden gece alınmasının daha iyi olacağını düşünüyorum. Tabi DHT komple bloklandığından ötürü çok bir fark olmaz haliyle.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

Alıntı Tıbbiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merak ettiğim bir soru finası sabah mi yoksa akşam mı almalı? Bi fark olacak olsa mutlaka bilgisine ulaşırdık diye düşünüyorum hem prospektüs veya doktor önerilerinde yahut forumlarda bunun hakkında hiç konuşulmamış.Bu yüzden ben bi fark olacağını düşünmüyorum ama yine de sorayım dedim.Ben akşamları alıyorum gün içinde olumsuz etkilenme ihtimali olursa daha azaltmak için.6 gündür kullanıyorum spermde şeffaflaşma,halsizlik veya ereksiyonda falan henüz hiç bi problem yok ilk günlerde etkilendim diyeniniz var mı bu ilacı daha iyi tolere edeceğim anlamına gelir mi?
    Finasteridin yanetkisi etkisidir yani yan etki yaptığı mekanizma ve organları direk hedef alan enzim hormon trafiğini çökertir. Aslında yanetkinin az olması etkinin de az olduğunu, kişideki total testo vr dht dönüşüm oranlarının yüksekliğini gösterir bu durumda ilaç yetmiyor denilmelidir. Yine de dht hassaslığı ya da reseptör sayısı az ise saçta o zaman bu düzeyde yetebilir tabiki ama bu genelde düşük bir oranda seyrediyor. Ne zaman bu konuda konuşsam sayfalarca yazmak ihtiyacı hissediyorum yani bu konu çok girift değişken ve baş belası...
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Moderatör LahmacuN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de hep akşamları kullanırım. Bu arada mesanede yanma, sürekli sıkışma ve idrara çıkmaya hazır ol. Başlarda olur genelde.
    Tedavim
    1) Avodart(Hergün)
    2) Minoxil (Akşam Hergün)
    3) Nizoral Şampuan(Haftada 4 Defa)

Hocam o bahsettiğin etkiler bile olmadı işin garip tarafı bu Sadece günde 2-3 kere 4-5 saniyeligine belki daha kısa süreliğine ve son derece hafif şiddette tabiri caizse tatlı bi sızı oluyor testisimde bunun haricinde bi farklilik yok . miracle ye katiliyorum dediklerinde,ben bu ilaca başlarken bünyeme güvenerek başladım.Zira son derece kıllı mı kıllı bi adamım,sakallarım ta lisenin ortasında son halini aldı(daha bir çok arkadaşımda çıkmıyor bile),vücudum asla yağ bağlamaz,neredeyse hiç hasta olmam falan falan Yani hem metabolizma hem de testosteron olarak çok güçlü bünyeye sahip olduğumu düşünüyorum. miracle losyonu kullanip yan etki gördüm diyenler dek geliyor burada mesela bu kişilerle benim bünyem aynı değildir illaki.

Moderatör NoMore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam o bahsettiğin etkiler bile olmadı işin garip tarafı bu Sadece günde 2-3 kere 4-5 saniyeligine belki daha kısa süreliğine ve son derece hafif şiddette tabiri caizse tatlı bi sızı oluyor testisimde bunun haricinde bi farklilik yok . miracle ye katiliyorum dediklerinde,ben bu ilaca başlarken bünyeme güvenerek başladım.Zira son derece kıllı mı kıllı bi adamım,sakallarım ta lisenin ortasında son halini aldı(daha bir çok arkadaşımda çıkmıyor bile),vücudum asla yağ bağlamaz,neredeyse hiç hasta olmam falan falan Yani hem metabolizma hem de testosteron olarak çok güçlü bünyeye sahip olduğumu düşünüyorum. miracle losyonu kullanip yan etki gördüm diyenler dek geliyor burada mesela bu kişilerle benim bünyem aynı değildir illaki.
    bende bunu daha önce düşünmüştüm ve inv. arkadaşa sormuştum vücudunda tüy düzeyinin düşük olduğunu söylemişti sonuç olarakta min-dut losyondan max verimi aldı aynı şekilde miracle losyon özellikle bayan arkadaşlarda çok iyi sonuç veriyor olmasıda bu yüzden mi ? yani vücutta ne kadar az androjen losyonlardan o kadar çok verim anlamına mı geliyor ?
    1-Minoxil-Ru (Ru:60 mg/Günlük) - Sabah
    2-Miracle losyon (1.5 gram spiro/Ay) Günde 1
    3-Cellagance losyon günde 1
    4-Haftada 3 gün dutasteride, 4 gün 1 mg finasteride - Sabah
    5-Ara sıra emu yağı

Yok tam olarak öyle dememek lazım tamamen genetik yani hormon miktarı sabittir ama bende reseptör aktivitesi coktur atiyorum ki.
    Yani ben daha erkeğim gibi bi anlam çıkmıyor bu durumdan yanliş anlaşılmasın Ama yine de metabolizma , bünye meselesi bu ilaçta da devreye girecektir mutlaka.Ben de kendime güvendiğim için başladim losyonlara da devam ediyorum bi problem olursa bildiririm

SaçımınDoktoru Üyesi
    Yok tam olarak öyle dememek lazım tamamen genetik yani hormon miktarı sabittir ama bende reseptör aktivitesi coktur atiyorum ki.
    Yani ben daha erkeğim gibi bi anlam çıkmıyor bu durumdan yanliş anlaşılmasın Ama yine de metabolizma , bünye meselesi bu ilaçta da devreye girecektir mutlaka.Ben de kendime güvendiğim için başladim losyonlara da devam ediyorum bi problem olursa bildiririm
    eskiden proscarı sabahları içerdim,artık avodarta geçtim avodartıda akşamları içiyorum.Ama herhangi bir fark göremedim dökülme devam ediyor

hatta bazen gün içinde ilacı içmeyi unuttuğumu zannedip tekrar içtiğim günler oldu yani gunde iki tane içtim ama yine tık yok

artık iki ihtimal üzerinde duruyorum,ya bende dht denilen bir hormon yok ya da o kadar fazla dht üretiyor ki vucut, bir kutu avodartı tek seferde içsem yine azaltamıcam bu dht yi,çunku sacı falan bıraktım artık bu kadar ilaca vucudun bir tepki, bir yanetki göstermesi lazımdı o bile yok

SaçımınDoktoru Üyesi
    Tıbbiyeli hocam, Finasterid derken , Propecia mı kullanıyorsunuz yoksa Proscarmı su anda?
    Cellagance Losyon
    Solgar Biotin 5000
    Dermaroller
    Prozinc Mor Kutu

Moderatör NoMore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    acaba bizim losyonlara destek olarak haftada 2 defa 1.25 mg finasterid alsak faydalı olur mu arkadaşlar sizce ?
    1-Minoxil-Ru (Ru:60 mg/Günlük) - Sabah
    2-Miracle losyon (1.5 gram spiro/Ay) Günde 1
    3-Cellagance losyon günde 1
    4-Haftada 3 gün dutasteride, 4 gün 1 mg finasteride - Sabah
    5-Ara sıra emu yağı

Sayfa 1/2 12 SonSon