18 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: avodart ve saçların güçsüzleşmesi

Hybrid View

SaçımınDoktoru Üyesi Kelcocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dikkat edin anti androjenler kimi insanda ters etki yapabiliyor.
    Nitekim bazı proscar kullanicilari , ilacin sac cikartmak yerine sac doktugunu belirttmistir.Sacekimisonuclari sitesinde ozellikle.
    Dokulmenizin tek nedeni androjen aga olmayabilir.Pgd2 kaynakli dokulmenizde olabilir.Tedavinizi bence degistirin.
    Günlük ilaç hazırlıyorum içeriğim
    1 adet aldactone (100) mg
    1 adet diane35
    ikisini 80 derecelik kolonyada eritiyorum.

Günlük masaj ve dermaroller.

------------------------------------------------

Tedavi düzenim :
    1 gün aldactone+diane35 losyonu
    1 gün minox
    dönüşümlü kullanıyorum.
    ---------

setipiprantı sadece yaz aylarında kullanıyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi kelaynak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kelcocuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dikkat edin anti androjenler kimi insanda ters etki yapabiliyor.
    Nitekim bazı proscar kullanicilari , ilacin sac cikartmak yerine sac doktugunu belirttmistir.Sackimsonuclri sitesinde ozellikle.
    Dokulmenizin tek nedeni androjen aga olmayabilir.Pgd2 kaynakli dokulmenizde olabilir.Tedavinizi bence degistirin.
    Ters etki yapma gibi bir durum yok. Ama her zaman sorun yaratanın dht olmadığı konusunda hemfikirim. Bu tip ilaçları bir yıl kullanıp sonuç beklemek mantık dışı. En az 2 sene kullanmak gerek. Tüm tedavilerde dökülmenin şiddetinin artması veya saçların cansızlaşması ilk zamanlarda beklenilen ve tedavinin işe yaradığını gösteren şeylerdir. Bırakmayın tedavinizi.

Yeni Üye

Genetik Saç Dökülmesi

Arkadaşlar merhaba, öncelikle bu değerli platformu bizim hizmetimize sunan değerli abilerime teşekkür ederim..
    Saç dökülme süreci bende 3 senedir devam etmekte yaşım 22 bu arada şakak ve vertex bölgesi her geçen gün zayıflıyor. Bir dönem minoxil kullandım. Başta herşey iyiydi ama döngüye kadar. 8 ay sonra döngüyle karşılaştım. Kullandığım zaman daha kötü olacak gibiydi ve bıraktım. Şimdi yeniden tedavi arayisindayim. Min+dut tedavisi uygulamayı düşünüyorum. Şimdi sizlere sormak istiyorum. Min+dut tedavisinde döngü var mı? Varsa bu dönemi nasıl atlatırız...

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kelaynak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ters etki yapma gibi bir durum yok. Ama her zaman sorun yaratanın dht olmadığı konusunda hemfikirim. Bu tip ilaçları bir yıl kullanıp sonuç beklemek mantık dışı. En az 2 sene kullanmak gerek. Tüm tedavilerde dökülmenin şiddetinin artması veya saçların cansızlaşması ilk zamanlarda beklenilen ve tedavinin işe yaradığını gösteren şeylerdir. Bırakmayın tedavinizi.
    dutasterid scalp testosteronunu 2 katina cikariyor nasil geri tepemez? ise yariyor eyvallah da hepsi ilkel ilaclar sac icin yapilmamislar
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.