Sayfa 3/12 İlkİlk 12345 ... SonSon
119 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Dht Androjen uyuşukluğu yada ağrısı (bu tüm forumlarda ilk)

SaçımınDoktoru Üyesi adriano10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum element yapıtaşları nasıl atomlar organik yapısaki herşeyin yapıtaşıda aminoasitler lipitler ve karbonhidratlar tabi onlarda atomlardan oluşur lego gibi düşün farklı şekillerle aynı legolardan milyonlarca şekil yapabilirsin. Şimdi şunpiyasadaki ilaçla vücuttaki üretilen aynımı sorusuna gelince aynı olmasa bile çok çok yakın formülde ve aynı işleve sahip bu arada aynısıda üretilebiliyor sentetik olarak ama haplardaki vitamin ve aminoasitler doğal kaynaklardan elde edilir yani haptaki lisin aminoasiti ile tavuk yada vücudumuzdaki aynı...
    cok aydinlatici oldu. peki neden bu hormonal etki ya da birlesme sac kökünde oluyor, yani sac kökündeki bir madde ya da protein ya da aminoasit mi bu hormonlari/zararli maddeleri cagiriyor. eger öyleyse neden sac kökünde en cok ne bulunuyorsa onu vücuda fazlaca verip bu illetten kurtulmuyoruz.

Einstein was here falan deyip dalga gecmeyin ama mantik olarak dogru degil mi? bilimsel aciklamasi vardir elbet ama demek istedigim neden hormonu yok etmek yerine ona oyalanacagi fazladan oyuncaklar verip sac kökünden uzak tutamiyoruz.
    Konu adriano10 tarafından (03.08.2014 Saat 01:59 ) değiştirilmiştir.

Moderatör
    Alıntı adriano10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cok aydinlatici oldu. peki neden bu hormonal etki ya da birlesme sac kökünde oluyor, yani sac kökündeki bir madde ya da protein ya da aminoasit mi bu hormonlari/zararli maddeleri cagiriyor. eger öyleyse neden sac kökünde en cok ne bulunuyorsa onu vücuda fazlaca verip bu illetten kurtulmuyoruz.

Einstein was here falan deyip dalga gecmeyin ama mantik olarak dogru degil mi? bilimsel aciklamasi vardir elbet ama demek istedigim neden hormonu yok etmek yerine ona oyalanacagi fazladan oyuncaklar verip sac kökünden uzak tutamiyoruz.
    losyonun da yaptıgı bu zaten yanlış bilmiyorsam anti-androjen etkisi

miracle
    Guest

o hormonlar kanın ulaşabildiği heryerde hormona tepkiyi veren organlar farklı tepki veriyor dostum yağmur yağar demir paslanır çamur temizlenir cep tel kısa devre yapar tohum filizlenir.... Aslında anti androjen losyonumuzda saç köküne o hormonla yarişarak bağlanır buna oyalama diyebiliriz pekala.

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Aynştayn was here

Teoride çok mantıklı ama şöyle düşün kendini saç kökünde ki protein,lipit...vs. hepsinin yerine koy ve acıktığını düşün sana bir sürü de güzel yemekler geliyor, yiyip karnını doyuruyorsun en iyilerini, en güzellerini...

Şimdi de sana fazladan veriyorlar aynı besinleri, ne yaparsın yiyebilir misin? ramazandan yeni çıktık, iftardan sonra karnını doyurdun 1 saat sonra aynı yemekleri yiyebilir misin? onu geçtim bazıları su bile içemeyecek duruma geliyorlar.

SaçımınDoktoru Üyesi adriano10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Invincible Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynştayn was here

Teoride çok mantıklı ama şöyle düşün kendini saç kökünde ki protein,lipit...vs. hepsinin yerine koy ve acıktığını düşün sana bir sürü de güzel yemekler geliyor, yiyip karnını doyuruyorsun en iyilerini, en güzellerini...

Şimdi de sana fazladan veriyorlar aynı besinleri, ne yaparsın yiyebilir misin? ramazandan yeni çıktık, iftardan sonra karnını doyurdun 1 saat sonra aynı yemekleri yiyebilir misin? onu geçtim bazıları su bile içemeyecek duruma geliyorlar.
    ben tam tersini söylemistim aslinda, simdi bu hormonlar gidip sac köküne yapisacagina neden baska bir yerdeki killara -anladiniz siz - yapismiyor, yapisiyorsa da onlari neden dökemiyor. cünkü sac kökü bu hormonlara karsi direncsiz peki direnssiz oldugunu bilen sac kökü neden kendini yoketmek icin bu hormonlari cagiriyor?

paradoksa gel.

ben tam tersini söylemistim aslinda, simdi bu hormonlar gidip sac köküne yapisacagina neden baska bir yerdeki killara -anladiniz siz - yapismiyor, yapisiyorsa da onlari neden dökemiyor. cünkü sac kökü bu hormonlara karsi direncsiz peki direnssiz oldugunu bilen sac kökü neden kendini yoketmek icin bu hormonlari cagiriyor?

paradoksa gel.
    cagirmiyor dostum zateb kan dolasiminda o hormonlar hücreye geldiginde istemezuk deme sanslari yok dilasimla ulaşır reseptore baglanir bu baglanma bir dizi dna temelli rna işlemine sebep olur o islem yada işlemler herneyse saçın dökülmesi mesajını veriyor muhtemelen bu evrede pgd2 vb proteinler üretiliyor.

Moderatör
    4 aydir saçım dökülüyor.üst bölgelere dokununca uyuşukluk,kaşıntı mevcut.Yanlarda öle bi sıkıntı yok.Bende genetik dökülmeye bağlıyorum zaten bunu.şu sıralar kaşıntı ve dökülme arttı.Sanki üst bölgelerde böle kan akışı çekilmiş,vucudun atık bir bölgesi gibi hissetmeye basladım.Bu birazda pskolojık ama dökülme basladıgından beri kaşıntı ve uyuşukluk üst düzeyde.

Alıntı BnymN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4 aydir saçım dökülüyor.üst bölgelere dokununca uyuşukluk,kaşıntı mevcut.Yanlarda öle bi sıkıntı yok.Bende genetik dökülmeye bağlıyorum zaten bunu.şu sıralar kaşıntı ve dökülme arttı.Sanki üst bölgelerde böle kan akışı çekilmiş,vucudun atık bir bölgesi gibi hissetmeye basladım.Bu birazda pskolojık ama dökülme basladıgından beri kaşıntı ve uyuşukluk üst düzeyde.
    Psikolojik değil kesinlikle androjenlere karşı genetik bir hatalı kod dan dolayı saç folikulu bir tepki veriyor bu bir çeşit allerji ile enfeksiyon gibi ama bu çok çok düşük bir düzeyde mesel deneme yap saça iyi geldiği bilinen birşey sur hadi losyon hazirlamak zaman istiyor ketoral sur 1 saat sonra o uyusukluk yokolacak sonra sadece su filam sür masajla aradaki farkı göreceksin ne kullaniyordun dökülme için ?

Moderatör
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Psikolojik değil kesinlikle androjenlere karşı genetik bir hatalı kod dan dolayı saç folikulu bir tepki veriyor bu bir çeşit allerji ile enfeksiyon gibi ama bu çok çok düşük bir düzeyde mesel deneme yap saça iyi geldiği bilinen birşey sur hadi losyon hazirlamak zaman istiyor ketoral sur 1 saat sonra o uyusukluk yokolacak sonra sadece su filam sür masajla aradaki farkı göreceksin ne kullaniyordun dökülme için ?
    Kesinlikle dediğiniz gibi.Saçım biraz uzun oldugu ıcın sadece şakaklara ketoral azelderm krem kullanıyorum.Losyon olsun,karanfil kürü olsun birşey yaptıgım zaman uyuşukluk ve kaşıntı kesılıyor kafam ferahlıyor.Dediğiniz gibi bu saç dökülmesi başladı kafamın üst bölgesi bağımsız gibi uyuşmaya kaşınmaya başladı.Cok dikkat etmedım ama elma sirkesi kullandım bir kaç kere o çok aşırı ferahlatıyordu.Sanki birisi kafama buzla masaj yaparmış gibi hissediyordum.

Birşey soracam miracle bey,Bu elseve cabuk kurduğu için suyla nemlendirmemiz gerekiyor geri kalan ilaci.onun yerıne ben bir tane fısfıs yaptım karanfil kürü karanfilleri bir kavanozda 1 gün beklettım suyunu süzdüm ve fısfıslı şişeye koydum elsevenin.Sorum şu su yerıne karanfil küründen püskürtsek losyonu nemlendirmek icin ? İkisi zıt düşermi aksine yarar sağlarmı karanfil kürü ?

edit :
    -elma sirkesini aktar'dan soğuk sıkma aldım 15 tl ye en kalıtelısınden aldım.
    -ketoral ve azelderm kremleri kullandıktan sonra şakaklarım hafif yanıyordu.şakaklarımdaki kaşınma hissi ortadan kalkıyordu ve sanki kan akışını hızlandırıyor gibime geldi.Birazda pskolojık olabılır ama ilk kullanıdıgımda bu etkiyi gösterdi hatta dedım cokmu sürdüm.sonraki günlerde yanma biraz azaldı.
    Konu BnymN tarafından (04.08.2014 Saat 01:37 ) değiştirilmiştir.

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BnymN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle dediğiniz gibi.Saçım biraz uzun oldugu ıcın sadece şakaklara ketoral azelderm krem kullanıyorum.Losyon olsun,karanfil kürü olsun birşey yaptıgım zaman uyuşukluk ve kaşıntı kesılıyor kafam ferahlıyor.Dediğiniz gibi bu saç dökülmesi başladı kafamın üst bölgesi bağımsız gibi uyuşmaya kaşınmaya başladı.Cok dikkat etmedım ama elma sirkesi kullandım bir kaç kere o çok aşırı ferahlatıyordu.Sanki birisi kafama buzla masaj yaparmış gibi hissediyordum.

Birşey soracam miracle bey,Bu elseve cabuk kurduğu için suyla nemlendirmemiz gerekiyor geri kalan ilaci.onun yerıne ben bir tane fısfıs yaptım karanfil kürü karanfilleri bir kavanozda 1 gün beklettım suyunu süzdüm ve fısfıslı şişeye koydum elsevenin.Sorum şu su yerıne karanfil küründen püskürtsek losyonu nemlendirmek icin ? İkisi zıt düşermi aksine yarar sağlarmı karanfil kürü ?

edit : elma sirkesini aktar'dan soğuk sıkma aldım 15 tl ye en kalıtelısınden aldım.
    karanfil suyunun gerçekten de faydası var.özelliklede dökülme için.2 sene önce bende kullanmıştım.dökülmeyi bariz azaltmıştı..sonra üşengeçlikten bırakmıştım..şimdi bu aralar tekrar başlayacağım.

Sayfa 3/12 İlkİlk 12345 ... SonSon