Sayfa 10/12 İlkİlk ... 89101112 SonSon
119 sonuçtan 91 ile 100 arası

Konu: Dht Androjen uyuşukluğu yada ağrısı (bu tüm forumlarda ilk)

SaçımınDoktoru Üyesi
    Yer
    konya
    Alıç sirkesi kullanın aspirin yerine ömür boyu içsenizde zarar gelmez alıçtan ama aspirin için aynı şeyi söylemek zor

Androjen uyuşukluğundan büyük oranda kurtuldum. Şeker beyaz ekmek ve şeker içeren gıdalardan uzaklaşınca bide baktım o lanet olası androjen saldırıları kalmamış. İlginç bir deneyim

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu kaşıntı hissi birçok kez geliyor sirke karanfil suyu iyi geliyor sanki ama bir süre sonra yeniden başlıyor etkisi çok kısa sürüyor bende
    Cellagance,setipiprant,dermaroller,yeşilçay,d3

Eksiksiz tıbbi bilgileri ve tavsiyeleri her zaman reçete yazan hekiminizden
    veya diğer sağlık mesleği mensubu danışmanlarından almanız gerekmektedir.

Saç diplerim aşırı agrıyor. Uyuşuyor-kaşınıyor ve dökülmeye etkisi oldugunu bende düşünüyorum. Zaten DHT veya androjenler Sebum salgısıyla beraber iş yapıyorlar. Bu uyuşuk ve agrılı saç dipleri artık çok canımı sıkmaya başladı. Miracle losyon kullanıyorum ama bu agrı hala devam ediyor. Doğal yağlar kullanıyorum. Çörek otu yağı- keten tohumu yagu nane yagı bunları oral alıyorum. Çünkü eğer birşeyi kalıcı düzelteceksek bunun bedenin beslenmesinden geçtiğini düşünüp oral olarak kullanıyorum. Kabak Çekirdeği ve siyah kuru üzüm yiyorum. Bitki çaylarından melisa- Yakı otu-yeşil çay-hayıt oyu-ısırgan otu çayları içiyorum. Yok hemen bir etki beklemesem de sanki değişen birşey yok. Bu saç niye dökülür hala anlamış değilim. Genetik olduguna da inanmıyorum. Tamamıyla Hormonal bir baskı oldugunu düşünüyorum. Bir durduramadım şu dökülmeyi tamamen. Varsa tamamen durdurabilen lütfen yardımcı olsun artık psikolojikmen çöküşe giriyorum. Adamlar kanseri yeniyorlar. Bir saç dökülmesini durduramıyorlar. Ya da durdurmak istemiyorlar. Buna çözüm bulmalıyız. Her zaman destek olurum dostlar. Yeter ki bu sorunu çözelim.

SaçımınDoktoru Üyesi Kemairon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara
    Bu konuyu tedavimin başlarında görmüştüm. O zamanlar tırnak ucumla saç derime bastırdığımda bir şey hissetmiyordum. Şimdi bastırdığımda derim acıyor. İlginç...

Üye
    Bu olay bende oluyor. Kaşıntı, ve kepeğin yoğun olduğu zamanlarda kafamın belli yerlerine dokununca ve kaşıyınca acı hissediyorum.

"Bu durumla karşılaşanların sorunu dht değil, farklı bir şey" anlamına mı çıkıyor?

Benim saç dökülmem hızlıyken saç köklerimde ağrı hissetmiyordum.Ne zaman ki ilaçlarla dökülmem azaldı saç köklerimde ağrı olmaya başladı.Ama bu dediğim ağrı saç dökülmesi hiç hiç yaşamayan arkadaşımda da var yani anormal bir durum değil heralde.

Benim tepe bölgemde ders esnasında arada bir ağrı yada kaşınıt gibi birşey geliyor birkaç saniyeligine , sonra gidiyor.Demek ki her ağrı geldiginde dökülme mi artıyor ? Bu arada saç diplerim bağzen dokununca çok ağrıyor ...

SaçımınDoktoru Üyesi
    arada sırada saç diplerimde elektriklenme yanma gibi bir his oluyordu, saçlı deride bir şeyler olup bitiyor hissi vardı. bu sorunu finans halletti.yalnız oradaki uyuşukluk hala duruyor.umarım setiden de iyi haberler gelir
    Tedavim;

SaçımınDoktoru Üyesi
    ketoral krem benim saçı buğdaydan siyaha çevirdi.uyuşukluk çok azaldı.miracle a teşekkür olarak feed back yapayım dedim.
    Tedavim;

Sayfa 10/12 İlkİlk ... 89101112 SonSon