Sayfa 11/12 İlkİlk ... 9101112 SonSon
119 sonuçtan 101 ile 110 arası

Konu: Dht Androjen uyuşukluğu yada ağrısı (bu tüm forumlarda ilk)

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı scofield Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ketoral krem benim saçı buğdaydan siyaha çevirdi.uyuşukluk çok azaldı.miracle a teşekkür olarak feed back yapayım dedim.
    kardeşim ketoral kremi nasıl uyguluyorsun benim vertekste yanma,kaşınma tarzı hisler başladı işime yarar mı?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı izmir35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim ketoral kremi nasıl uyguluyorsun benim vertekste yanma,kaşınma tarzı hisler başladı işime yarar mı?
    Saçım tedavi için uzun olduğu için ketoralı lavanta veya nane yağıyla seyrelterek uyguluyorum kuruduktan sonra üstüne elseve yada alpecın losyondan herhangi birini uyguluyorum. Bir iki saate kalmadan rahatlamayı hissediyorsun
    Tedavim;

androjen uyuşukluğu bende de vardı, Acnelyse ile birlikte kullandığım cell losyon geçirdi...

Haftada iki kere ketokonazol şampuan ve sakaklara bunun kremınden uygulasak inflamasyonu geçirmiş olur muyuz. Birde soğan ve sarımsağı blenderdan geçirip suyunu süzüp saç derimize sursek deri altındaki iltihabı kurutur mu?

SaçımınDoktoru Üyesi m4a1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Izmır
    Hocam sabah uyandığımda seyrek olan tepe kısmımda gerçekten rahatsız edici bir uyuşukluk oluyor. dokunduğumda sızlama ile karışık hissizlik oluyor. Akşamdan Miracle kullandığım zamanlar bu ağrı oluşmuyor sabahları. Sabah oluştuysa miracleden 10 dakika sonra kesiliyor.
    •2.5mg biyotin ayın 4 günü
    •Günde 5ml allerset damlalı miracle losyon (yarım paket diane)
    •Dermaroller ayda 1 (1mm iğne)
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, sadece kendi düşüncelerimi belirtmekle birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Alıntı m4a1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam sabah uyandığımda seyrek olan tepe kısmımda gerçekten rahatsız edici bir uyuşukluk oluyor. dokunduğumda sızlama ile karışık hissizlik oluyor. Akşamdan Miracle kullandığım zamanlar bu ağrı oluşmuyor sabahları. Sabah oluştuysa miracleden 10 dakika sonra kesiliyor.
    Doku ve sinir kaybı/dönüşümü sebebiyle oluşuyor, ugulama sonrası azalması ise tedavinin işe yaradığını gösteriyor.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Şunu sormak istiyorum tedavisine devam edenlere.

Bu ve diğer başlıklar altında inflamasyonlu ve fibröz hale gelmiş uyuşuk dokuyu tamamen yok etmeyi başarabildiniz mi? Çünkü okuduklarımdan anladığım kadarıyla bu tabloyu yok ettiğimiz takdirde saç dökülmesini de tamamen durdurabiliyoruz. Anladığım kadarıyla DHT ile mücadele etmek de, sorunun kaynağından ziyade sorunun son aşamasıyla cebelleşmek gibi. DHT'nin etkinliği saçlı derinin kondisyonu ile ters orantılı zira.

Erkeklerin hepsinde var DHT hormonu ve bunun saça bağlanmasının da daha kolay olduğu herkes için geçerli. Bana kalırsa saçlı derinin beslenmekte zorluk çektiği bünyelerde DHT etkinliğini göstermekte. Yani buradan çıkardığım DHT ile savaşarak saç kazanımını sağlamak mümkün olsa da yanlış bir yöntem. Saçlı derinin beslenmesinin sürekliliğinin sağlanması DHT düzeyleriyle oynanmadan etkin tedaviyi mümkün kılabilir gibi geliyor bana.

Bu girdiyi konu tekrar canlansın diye yazdım, fikir alışverişinin devam etmesini istiyorum zira.

Farkettiyseniz kellik başladıktan sonra scalp bildiğiniz ölü bir bölgeye dönüşür, kafada şekil ve doku bozuklukları ortaya çıkar. İşin tuhaf tarafı bu hissiyat bende ayrıca ensede de mevcut, sadece yan taraflarda problem yok. Agresif bir masajdan sonra o bölgede bir canlanma hissediyorum hani eliniz ayağınız uyuşur, düzelirken de orada ısınma canlanma hissedersiniz ya aynen öyle.

Miracle üstad rica etsem mesajıma geri dönebilir misiniz ?

Benim saç dizlerimde ağrı acı oluyor dokununca çok acı oluyor. Şimdi benim saç köklerimde iltihap mi var? Bu iltihap mi döküyor saçlarımı?

Sayfa 11/12 İlkİlk ... 9101112 SonSon