5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: 18 Yaşımdan beri saç dökülmem

SaçımınDoktoru Üyesi

18 Yaşımdan beri saç dökülmem

Herkese iyi geceler. Öncelikle yeni forumunuz hayırlı olsun gerçekten ekimden ziyade kendimizinde bir şeyler yapabileceğimizi bize çok güzel gösterdiniz Hikayeme gelicek olursak 18 yaşımdan beri saç dökülmesi sorunu yaşıyorum. Bendeki dökülme genetik bunu biliyordum babam 21 yaşında şakaklarda saç kalmamış. Bu bende tabi ergenliğinde vermiş olduğu kafama takmamla takıntı haline geldi, hemen hemen günümün çoğunu saçımı düşünerek geçiyordum. Evdekilerin başının etini yiyordum kel kalıcam kel kalıcam sabah akşam evdekilerde yok sen kel kalmazsın işte saçında bir şey diyorlar oysaki kaçılmaz sonun onlarda farkında öyle böyle derken doktora gittim ilk doktora gittiğimde kan ve hormon testi yaptırdım hepsi normal çıktı bayan doktor her şey normal gözüküyor yaşı daha genç biraz daha ilerlesin tekrar bakarız dedi ve 1-2 kozmetik ürün yazdı tabiki kullanmadım daha sonra bir eczanenin saç analizi yaptığını öğrendim ilk defa böyle bir şey duymuştum içimde bir heyecan oluştu hemen eczaneye gittim ellerinde bir makine saçına koyup bakıyorlar orda ki bayanda ensemdeki saçlara yanlardaki saçlara bakarak saç sıklığın normal diyor, ablacım tepelere şakaklara baksana sen ordaki saçlar zaten dht ye bağışıklı neyse onlarda reklam çıktı kendi ürünlerini sattılar bize onlarıda kullandım baktım onlarında bir faydası yok 1 sene sonra tekrar başka bir hastanedeki doktora gittim. doktor daha saçıma bakarken genetik dökülme diyerek beni yıktı. Yetmemiş gibi "vah vah yaşında çok genç" diyerek hepten yıktı beni ve bana minoxil yazdı böylelikle minoxil le tanışmış oldum gittim 2 ay minoxil kullandım ve inanaılmaz bir dökülme yaşadım saçlarımı 5 numara yaptırdım ve ışık altında aynaya bakınca resmen yaşama sevincim kaçıyordu kafa derimi görebiliyordum. Minoxilinde işe yaramayacağını düşünerek bıraktım dahada kötü oldu neyse öyle böyle derken topikal olarak kullanılan ilaçlar dikkatimi çekti ve şuan yaklaşık 15-20 gündür dut+minox kullanıyorum ancak eskiden minox kullanırken kaybettiğim saçlarımı geri alamadım bu morelimi çok bozuyor yani tepe bölgemdeki saçları ellediğimde enselere göre okadar az geliyor ki çok morelim bozuluyor. Üniversiteliyiz de yani belki tipin en gerekli olduğu dönemler ama bahtımız böylemiş. Umarım minox+duttan istediğim sonucu alabilirim. Şuan ki öncelikli amacım saç yoğunluğumu arttırmak ve şakaklarımdaki boşlukları doldurmak umarım hepimiz istediğimiz sonuçlara ulaşabiliriz. Ayrıca min+dut tedavime ek olarak miracle losyon hariç ekleyebiliceğim bir tedavi varsa onuda benimle paylaşırsanız sevinirim.
    NOT:En kısa zamanda fotolar eklenecektir.

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 aydan sonra sonuçları almaya başlarsın, şakaklar için dermarolleri kesinlikle kullan

Konazol ya da ketoral sampuani da ekle tedavine.

Ek olarak biotin alabilirsin.

Bemiks, evin, bdpanthen ampulleri hafta da 1-2 sefer uygulayabilirsin.

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sanki kendi hikayemi dinliyor gibi oldum benim de bu sorunu düşünmediğim gün sayısı çok azdır 3 yıl içinde.Saçla yatıp saçla kalkar oldum 3 yıldır ve artık iyice psikolojik olarak tükendim cidden.Benim de 18 de başladı şimdi ünideyiz en çok lazım olduğu zaman gercekten , arkadaşlarının hepsi binbir şekil şemal sen ise 30 yaşında gibi oluyorsun cidden sinir bozucu Hocam herkes kendi tedavisini bulmali diyoruz min+dut ile başlayın zamanla miracle losyon dermaroller vb.eklemeler çıkarmalar yaparak bi yolunu bulun finasa kadar yolu var bu işin
    Konu Tıbbiyeli tarafından (28.10.2014 Saat 10:34 ) değiştirilmiştir.

Moderatör NoMore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kardeşim milyon tane yerde yazıyor minoxil ilk 2 ay dökülme yapar mac verim 4-6 ay arasında alınır sen tam verim alacağın zaman bırakmışsın. şimdi minoxil-dut losyon çok güçlü bir tedavi bence moralini sakın bozma dökülmen olsa bile ısrarla kullanmaya devam et

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Invincible Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 aydan sonra sonuçları almaya başlarsın, şakaklar için dermarolleri kesinlikle kullan

Konazol ya da ketoral sampuani da ekle tedavine.

Ek olarak biotin alabilirsin.

Bemiks, evin, bdpanthen ampulleri hafta da 1-2 sefer uygulayabilirsin.
    Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. Min+dut a başlamadan öncede sizinle ö.m yolu ile iletişime geçmiştim. Beni aydınlatmıştınız bu konumda da yardımcı olduğunuz için teşekkürler

Alıntı Tıbbiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanki kendi hikayemi dinliyor gibi oldum benim de bu sorunu düşünmediğim gün sayısı çok azdır 3 yıl içinde.Saçla yatıp saçla kalkar oldum 3 yıldır ve artık iyice psikolojik olarak tükendim cidden.Benim de 18 de başladı şimdi ünideyiz en çok lazım olduğu zaman gercekten , arkadaşlarının hepsi binbir şekil şemal sen ise 30 yaşında gibi oluyorsun cidden sinir bozucu Hocam herkes kendi tedavisini bulmali diyoruz min+dut ile başlayın zamanla miracle losyon dermaroller vb.eklemeler çıkarmalar yaparak bi yolunu bulun finasa kadar yolu var bu işin
    Yorumunuz için teşekkür ederim hocam. Aynen dediğiniz gibi finasa kadar yolu var.

Alıntı NoMore Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim milyon tane yerde yazıyor minoxil ilk 2 ay dökülme yapar mac verim 4-6 ay arasında alınır sen tam verim alacağın zaman bırakmışsın. şimdi minoxil-dut losyon çok güçlü bir tedavi bence moralini sakın bozma dökülmen olsa bile ısrarla kullanmaya devam et
    Evet minoxun ilk 2-3 ay dökülme yapabiliceğini okumuştum ama böyle bir dökülme olacağını tahmin edememiştim be kardeşim. Dökülmenin en şiddetli olduğu dönemde öyle bir alanda oldu ki daha önce adım atmadığı evde 1 hafta içinde her yer benim saçım oldu tüm odalar mutfak banyo yerler benim saçım birde iyi yedirebilmek için 5 numara kestirmiştim saçları ışık altında aynada kelimi görebiliyordum. Daha önce şakaklarımdan şikayetçiyken şimdi genel olarak kafamda saçlar seyrelmişti psikolojim buna dayanmadı ve bende bıraktım. Fakat şuan kararlıyım gidebildiğim yere kadar gidicem