Sayfa 1/3 123 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: egzema ve 3 yıllık sac dökülmem

Yeni Üye

Unhappy egzema ve 3 yıllık sac dökülmem

Merhaba arkadaslar,

3 sene once sacimin her gun banyoya girmeme rağmen yağlandigini farkettim. Saçlarım çok dökülmeye baslamisti ve ne yapacagimi bilmiodum ve bu yüzdende doktora gitmeye karar verdim. Doktor bana ilk Seboreik Dermatit'im oldugunu söyledi ve nizoral şampuan verdi ama bunu kullandigimda sac dibin derece problem cikariyordu(kızarıyordu). Ondan dolayı bana kortizon verdi ve bunu hergun kullanmama söyledi ve bi sureden sonra iki Gunde bir'e indirmemi istedi. Keske buna hic baslamasaydimki saçlarım acayip incelmeye baslamisdi ve dökülme basladi. bunu 4 ay felan kullandikdan sonra saçlarım baya incelip dökülmeye basladi. Bunu doktora soyledikden sonra bana katran şampuanı verdiki bu azda olsa ise yaradi ama saçlarım gittikçe dokuldu. Bundan sonra baska bi dermaloga gittim ve bana Isotretinoin ilacı verdi. Bu genelde sivilcesi olanlara veriliyormuş ve yağlar bezlerinin yağlar salgilamasini durduyormus. Bu ilaç sayesinde egzemam gecmisti ama yan etkisi olan sac dökülmesi oncedende incelen saçlarıma son bir darbe vurdu ve gunde esiri denilebilecek bi sac dökülmesini tetikledi. Sacima elimle dokunarak her seferinde 5-10 sac dokuluyordu. Dermotologa bidaha giderek bunu anlattım ve sasırdı cenki daha once hic bi hastasının Boyle biseyle karsilasmadigini söyledi. Doktorla beraber en iyisinin bu ilacı bırakmak olduğu kanatine verdik.
    Gecen ay ilk denememden 2 sene sonra nizoral şampuanı bidaha demeye karar verdim ve sasiralacak bi sekilde sac dibim buna bi tepki vermedi ve üstüne ise de yarıyor. Simdi bunu haftada 3 kez kullanarak ve diger günlerde hassas olan bir şampuanla samimi yıkıyorum.
    Gelelim problemime. Saçlarım seboreik dermatit çıkmadan önceki haline göre acayip inceldi ve çok fazla sac dökülmem var ve durduramiyorum. Onceden egzemam kontrol altına alınınca geçer saniyordum ama galiba saçlarıma kalici bi zarar verdim. Dermatologumda bana dediği gibi benim sac dökülmem genetik sac dökülmesine benzemiyor. Saçlarım arkalardan yandan onden yerlerden dokuluyor ve 23 yaşında bir genc olarak bu beni çok kotu etkiliyor. Arkadaslar lütfen ne yapabilirim yardim edermisiniz

Resimler saclarımın şimdiki hali ve 2-3 til önceki hali.

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  Skærmbillede 2019-01-10 kl. 22.41.59.png
Görüntüleme: 123
Büyüklüğü:  829.7 KB (Kilobyte)
ID:	4533Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  Skærmbillede 2019-01-10 kl. 22.41.41.png
Görüntüleme: 120
Büyüklüğü:  911.1 KB (Kilobyte)
ID:	4534Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  Skærmbillede 2019-01-10 kl. 22.50.48.png
Görüntüleme: 137
Büyüklüğü:  469.8 KB (Kilobyte)
ID:	4535Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  Skærmbillede 2019-01-10 kl. 22.40.16.png
Görüntüleme: 133
Büyüklüğü:  503.7 KB (Kilobyte)
ID:	4536Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  Skærmbillede 2019-01-10 kl. 22.39.48.png
Görüntüleme: 98
Büyüklüğü:  400.3 KB (Kilobyte)
ID:	4537Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  Skærmbillede 2019-01-10 kl. 22.54.48.jpg
Görüntüleme: 109
Büyüklüğü:  213.0 KB (Kilobyte)
ID:	4538

SaçımınDoktoru Üyesi
    Kısa kesim saçlara dik açıyla çekilmiş fotograflarda bu görüntüler oluşabiliyor bu fotolardaki görüntüye takilmamalisin. Normal bi goruntu
    Cell gece / seti sabah.

Yeni Üye
    Alıntı makrofaj Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kısa kesim saçlara dik açıyla çekilmiş fotograflarda bu görüntüler oluşabiliyor bu fotolardaki görüntüye takilmamalisin. Normal bi goruntu
    Keske oyle olsa, yarin bi resim daha atarım - en yakınlarım herkes diyor sacimin bariz bi sekilde döküldüğünü, artık ne yazikki eskisi gibi degil ve gittikçe dahada dokuluyor - ne yapacagimida bilmiyorum.

gözle görülür bi eksilme var aynen bence badem yağı ve yılan yağı gibi şeyler deneyebilirsin iyi gelebilir saçlarına ben şakak bölgesi için tüylenme ve güçlenme oldu saçlarımda

Yeni Üye
    bu saç dökülmez kardeşim

Yeni Üye
    Hic sorma kardeşim, acayip dokulup inceldi saçlarım en kotusude kan testlerimde hic bi gariplik yok ve doktorda bence ne oludugunu anlamadi - yan kullanmam sac derimde problem yaratıyor bu seboreik dermatit sac dibi yaglaninca dahada beter oluyor ne yazikki.. minoxil mi kullansam bilemedim

Yeni Üye
    Kardeşim dokuldu daha neyi dokulsun sac diblerim gözüküyor artık her tarafdan - keske genetik bi sac dökülmesi olsada ona göre bilinen yöntemlerle bişeyler yapabilsem ama problemin ne oldugunuda bilmediğimden hergun bi ton saçım dokunuyor ve ben ne yapicagimi bilmiyorum..

SaçımınDoktoru Üyesi
    Minoxil kullanınca çok kötü oluyor eğer seboreik dermatit varsa çok aşırı tetikliyor bende öyle oluyor. Her taraftan dökülmesine genelde telogen effluvium deniliyor. Benimde heryerden dökülüyor ve test sonuçlarım gayet normal biri genetik diyor diğeri telogen effluviım yani napcamızı anlamadım. Ama sizinki belkide genetiktir illaki bir yerden dökülcek diye bir şey yok çünkü
    Topikal: cell losyon miracle losyon minioxil dermaroller sirkeli suyla durulama

Oral:biotin ısırgan yaki otu d vitamini

Yeni Üye
    Alıntı cisem191 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Minoxil kullanınca çok kötü oluyor eğer seboreik dermatit varsa çok aşırı tetikliyor bende öyle oluyor. Her taraftan dökülmesine genelde telogen effluvium deniliyor. Benimde heryerden dökülüyor ve test sonuçlarım gayet normal biri genetik diyor diğeri telogen effluviım yani napcamızı anlamadım. Ama sizinki belkide genetiktir illaki bir yerden dökülcek diye bir şey yok çünkü

Iste bende ondan korkuyorum, kullanipta sac dibinde problem yasayan çok insan var bunun üstüne bende dediğin gibi zaten seboreik dermatit var. O degilde galiba doktorumda zaten bana hak verdi genetik dökülmeye hic benzemiyor - saçım acayip kalindi, ne zaman kortizona başladım saçlarım incelmeye basladi ve yavaş yavaş dökülmeye başladı. Problem su nerde olursa olsun dökülen sac geri dikmiyor. incelerek çıkan 5% dir belki. Ne yapicamizi vallaha bilmiyorum her gecen gun saclar daha da çok dokuluyor ve bişey yapamıyorum.

Saclarinda zerre kadar sorun yok ayrica saclarinin dokulup cikmadigini takip edemezsin zaten dokulup cikmasa saclarin 2-3 ay icinde saclarinin cogu giderdi cunku gunde siradan bir erkegin 60-100 arasi saclari dokulur. Ek olarak yasin 23 agresif dokulmeyi 16-20 li yaslar arasinda yasardin genetik dokulmen olsa. Henuz cocukluk cizgin duruyor bir sacin durumunu anlamanin en basit yolu cocukluk cizgisi vertex ve sac kalitesidir sende hepsi de cok iyi durumda.
    Saclarina dik acidan resim cekip dipleri gorunuyor demen ise surekli milletin dedigi sey birak seni ozcan denizin bile gencliginde ki sacini kisalt yine dipleri gorunur isik vurdugunda. Saclari kisayken dipleri gorunmeyen insan evladi yok dunya ustunde bunu artik bi cozmek lazim anlamak lazim. Sadece kivircik sacli insanlarda biraz kisayken sac dipleri gorunmez.

Vertex kismina kafani takiyorsan sacinin dongusu o sekilde dongu bolgesinde sac seyrek gorunur cunku saclar ters acidan farkli bolgelere cikar. Benzeri goruntu benim 60 yasinda ki babamda var saclarida mukemmele yakin durumda 60 yildirda duruyor saclari.
    Derdin yokken basina dert alip farkli urunler falan kullanma

Ayrica saclarin butun bolgelerinden dokulmeside dogaldir cok nadir kisiler haric hicbir erkek saclarini 15 li yaslarindaki gibi tutamaz zamanla seyrelir genel olarak azalir ornek olarak ozcan deniz i dusunebilirsiniz
    Tedavi :
    05.04.2018 Proscar 5/1 (13.08.2018 tarihi itibari ile sonlandırıldı kullanmıyorum)
    01.04.2018 Konazol
    01.04.2018 Hp Biotin 10 Mg
    01.06.2018 D vitamini günlük (01.08.2018 tarihi itibari ile sonlandırıldı 15 günde bir devit kullanıyorum)
    01.06.2018 zinco (01.08.2018 tarihi itibari ile sonlandırıldı kullanmıyorum)

Sayfa 1/3 123 SonSon