7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: yaş 21 3 aydır devam eden saç dökülmem

Yeni Üye

yaş 21 3 aydır devam eden saç dökülmem

herkese merhaba.21 yaşındayım ve 3 aydır saçlarım dökülüyor özellikle de son 1 aydır.Duş+kurulama sırasında rahat 50 tel kaybediyorum.
    Buna istinaden çok yağlı bir cilde ve saça sahibim gece yıkayıp sabah uyandığımda saçlarım yağlanmış oluyor.Sivilce problemim hala devam etmekte.
    Sakalım çıkmıyor babamın dayılarımın fırça gibi sakalı var fakat benim sadece yanlarda çok az çıkıyor çene ve bıyığım neredeyse sıfır.

Ailede hiç kel yok.Babam 50 yaşında saç çizgisi hala sağlam.Dayılarım(ikizler) 42 yaşındalar saçları full beyaz ama açılma vs hiçbir şey yok.Dedem 75 yaşında onun bile saçları var.

Dökülen saçlarım fotoğraftaki gibi bazen kedi tüyü gibi oluyor bazen saç olduğunu bile ayırt edemiyorum.

Doktora gittim bir tek d vitaminim eksik çıktı. Saçlarım hala dökülüyor.

Sizce ne yapmalıyım? Biraz daha takip etmeli miyim? Böyle bir genetikte benim bu yaşta saç dökmeye başlama ihtimalim çok yüksek mi?
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi IMG_0557.jpg‎   IMG_0555.jpg‎   IMG_0559.jpg‎   IMG_0562.jpg‎   IMG_0569.jpg‎   IMG_0567.jpg‎  

SaçımınDoktoru Üyesi
    Takip et 21 yaş zaten geç bi yaş cogu kisinin 18-19 hatta 17 de basliyor dökülmesi sende dökülme oldugunu dusunmuyorum
    Cell gece / seti sabah.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ben de 21 yasindayim bu yaslar da sac dokulmesi basliyor. Ergenligin bitmesiyle hormon donguye ugruyor. Belki babanin babasinin babasina sac tipin cekmistir bilemezsin. Dokulme erkeklerde %99 genetiktir. %1 sac kiran,seboreik dermatit gibi saglik sorunlari nedeniyle dokulur.

Yeni Üye
    Dökülen saç yerine gelmez mi hocam günlük 100tel normal deniyor da

Ne kadar döküldüğünden çok tekrar çıkıp çıkmaması önemli galiba.

Merhaba dostum, fotograflara bakinca bi dokulme var gibi durmuyor. Ben de 21 yasindayim, 18 yasima kadar dokulme sayim hep coktu ama bi acilma yoktu 18den sonra basladi acilmaya, suan sakaklar geriledi baya. Mesele ne kadar dokuldugu degil ne kadar geri cikabildigi bence. Eger genel bi seyrelme sakaklarda acilma vs yoksa cok takilma bence ama takip et.

Yeni Üye
    Net bir şekilde görülen minyatürlerine var şakaklarında dikkat etmeni öneririm.