8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Testosteron ve Östrojen Hakkında

SaçımınDoktoru Üyesi

Testosteron ve Östrojen Hakkında

Merhabalar, benim merak ettiğim bir şey var, forumdan ve internette search yaptim fakat istediğim bilgiyi alamadim.

1-) Östrojen ağırlıklı beslenen bir erkeğin testosteron seviyesinde azalma görülür mü? Bunu anlayabileceğimiz şekilde bilimsel açıklamasını yapacak olan biri var mı? (Zararını ve faydasını sormuyorum) Teşekkürler

2-) Propecia veya Proscor kullanan bir erkekte DHT baskilar iken testosteronu azaltmış olması gerekmiyor mu? Bunu merak ediyorum

SaçımınDoktoru Üyesi
    2. soruyu cevaplıyorum
    T nin Dht ye dönüşümünü azalttığı için kandaki T miktarı artar. Fda'nın raporunu okumuştum sanırım avodart için %20 artırdığını yazıyordu.
    Güncel tedavim:
    Sabah akşam dekort
    Sadece akşam zyrtec
    Haftada 4-5 gün avodart
    Sabah akşam saç masajı
    kabuklu yer fıstığı, kabuklu ceviz ve bitter çikolata
    Sabah akşam 2-3 adet sarımsak
    Haftada 2 dermastamp 1.5mm aradaki günlerde 1mm de bastığım oluyor
    Minoxil'i fiyatının yüksek ve tansiyon ilacı olmasından ötürü bıraktım.

Proscar, Avodart ve Minoxil'le ilgili soru sormayın cevap vermeyeceğim.

İkinciye yanıt vereyim. Dht baskılandığı zaman vücut buna testo. arttırarak yanıt veriyor. Anti-androjen kullandığım dönemlerde inanılmaz bir testo. artışı yaşadım azaltma gibi bir durum söz konusu değil.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı odtulu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2. soruyu cevaplıyorum
    T nin Dht ye dönüşümünü azalttığı için kandaki T miktarı artar. Fda'nın raporunu okumuştum sanırım avodart için %20 artırdığını yazıyordu.
    Oncelikle cok tesekkur ederim. Bunu cok dusunup arastirmistim mantikli olan bu dediginiz zaten.
    Peki bu T artisi ciltte sivilcelenme, yaglanma artisi da yapiyor vov korkunc

SaçımınDoktoru Üyesi
    Benim aklima su da geliyor; Ornegin benim saclarim %20 veya %80 DHT duyarli bunu bilemeyiz fakat diyelim ki %20 duyarli ve dokulmem var. Finadan 0.25mg kullandigimiz da %20-25 bloke ediyor dogru oran ile DHT bloke ettigi icin yanetki gorme ihtimali sadece fazla ilac kullandigim icin bobrekte yaglanma olur. Ama %40 DHT duyarli biri birden 1mg fina aldiginda %70 bloke ediyor ve ister istemez fazla bloke olan DHT yanetkisini cok hizli ve fazla bir sekilde goruyor. Yanlis mi dusunuyorum. Bu DHT duyarli diye oran verdigim sey dokulmenin siddeti bu arada.

Yeni Üye
    Son söylediğinin yanlış olabilceğini düşünüyorum saç oranıyla dht oranı eş değerde bakılmamalı. Saç %20 duyarlıda olsa %80 duyarlıda olsa dökülmeyi durdurmak için (sorun dht ise) bu hormonu tamamen Baskılaman gerekir

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Kaypea Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim aklima su da geliyor; Ornegin benim saclarim %20 veya %80 DHT duyarli bunu bilemeyiz fakat diyelim ki %20 duyarli ve dokulmem var. Finadan 0.25mg kullandigimiz da %20-25 bloke ediyor dogru oran ile DHT bloke ettigi icin yanetki gorme ihtimali sadece fazla ilac kullandigim icin bobrekte yaglanma olur. Ama %40 DHT duyarli biri birden 1mg fina aldiginda %70 bloke ediyor ve ister istemez fazla bloke olan DHT yanetkisini cok hizli ve fazla bir sekilde goruyor. Yanlis mi dusunuyorum. Bu DHT duyarli diye oran verdigim sey dokulmenin siddeti bu arada.
    Bütün suçu dht'ye yıkmayı doğru bulmuyorum. Anti androjen kullanıp fayda göremeyen bir sürü insan var.
    Güncel tedavim:
    Sabah akşam dekort
    Sadece akşam zyrtec
    Haftada 4-5 gün avodart
    Sabah akşam saç masajı
    kabuklu yer fıstığı, kabuklu ceviz ve bitter çikolata
    Sabah akşam 2-3 adet sarımsak
    Haftada 2 dermastamp 1.5mm aradaki günlerde 1mm de bastığım oluyor
    Minoxil'i fiyatının yüksek ve tansiyon ilacı olmasından ötürü bıraktım.

Proscar, Avodart ve Minoxil'le ilgili soru sormayın cevap vermeyeceğim.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı almeida9 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son söylediğinin yanlış olabilceğini düşünüyorum saç oranıyla dht oranı eş değerde bakılmamalı. Saç %20 duyarlıda olsa %80 duyarlıda olsa dökülmeyi durdurmak için (sorun dht ise) bu hormonu tamamen Baskılaman gerekir
    Evet olabilir