4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Medobiocomplex-E veya Biotin 1 mg mı?

Yeni Üye

Medobiocomplex-E veya Biotin 1 mg mı?

Yoğun bir şekilde saç dökülmem var ve yaklaşık 6 aydır bu sürmekte. Günde ben deyim 200 siz deyin 250. Şakaklar geriledi tepe açıldı. Doktora gittim ve hepsi genetik dedi tabi baba amcada kel olunca doğrudur diyorsunuz. Bir tanesi Medobiocomplex-E önerdi ama ben almadan önce araştırayım dedim. İlaçlara ve minox tarzı spreylere bulaşmadan bitkisel anlamda bu işi nasıl çözerim diye yola koyuldum. Öncelikle DHT baskılayıcı yiyecekler tüketmeye başlayadım. Kabak çekirdeği, Yeşilçay vs. ve dışarıdan da saçlarımı ısırgan otu suyuyla yıkıyorum 3er gün arayla. Yine 3 Gün arayla yağ maskeleri uyguluyorum. çam+badem+biberiye+zeytin+çörekotu+yılan+lavanta yağlarını karıştırıp sürüyorum 1 saat sonra yıkıyorum. bunları uyguladığım gün itibariyle dökülme azalıyor fakat bir sonraki gün yine eski haline dönüyor. Etkisiz kaldıkları kesin. Her gün uygulamaya kalksam bu seferde döngüye girecek. Yan etkilerinden korktuğumdan ilaçlara bulaşamadım içlerinden zararsız gördüğüm biotinle veya içerik bakımdan biraz daha zengin gördüğüm Medobiocomplex-e ye başlamaya karar verdim. Hangisini kullanmamı tavsiye edersiniz? Ben saç ektireceğim eninde sonunda. Amacım sadece dökülme hızını yavaşlatmak ve enseden alınacak olan kıl köklerini güçlendirmek.

SaçımınDoktoru Üyesi Yalova22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul/Yalova
    10mg biotin 10 ay kullanıp hiç bir faydasını görmedim, daha önce de kullandım bir kaç defa hiç bir faydasını o zaman da görmemiştim. Ama kollarım boğazım sırtım her yerim tüylendi, kol tüylerim rahatsız edecek şekilde büyüdü. Birincisi normal sade biotini tavsiye etmiyorum, yani 5mg. 10mg kesinikle tavsiye etmem, vücudundaki normal kıllar'da artış ve büyüme yapıyor, ama saçları maalesef etkisi olmuyor . Kullandım faydası oldu diyen çıksın yazsın buraya

Hocam, Folic acid'in saçlara faydası olduğunu duydum, kan dolaşımı üzerinde çok olumlu etkileri olduğunu.. araştırıyorum şimdilik. Bu folic acid kan dolaşımını düzenliyormuş. Bizim kafamızın damarları çok inceymiş, bu folic acid o ince damarlardaki dolaşımını düzenliyormuş. Şimdilik araştırıyorum bunu. Medobiocomplex'de de olması lazım. Ayrıca bu folic baş ağrısına hal sizliğide de çok iyi geliyormuş .

Medobiocomplexin 280-300TL 6 aylık kampanyaları vardı bir ara, linkin bulursam gönderirim. Saç dökülmesine Saw palmetto çok öneriliyor buda var medonun içinde.

Biraz karışık yazdım uykulu halimle Umarım faydası olur sana.

Yeni Üye
    Hocam dediklerin doğru ama saw palmettoya sıcak bakmıyorum. En azından hap anlamında. Biotinden de vazgeçtim onuda doğal karşılama yoluna gitmeye karar verdim. 2 farklı yağ grubu oluşturmayı planladım. Hergün ve her hafta düzenli olarak 1.gün ısırgan otu suyuyla saç yıkama, 2.gün yukarıda saydığım yağ karışımı,3.gün karanfil+Elma sirkeli suyla yıkama,4.gün 2. yağ grubu(ısırgan otu+emu+susam+Hint+hindistan cevizi+jojoba yağı) ve 5.gün tekrardan ısırgan otu suyu şeklinde devam ettirecem. İçerdemde kabak çekirdeği, yeşilçay, badem ve düzenli olarak hergün 2 kaynamış yumurta, pekmez ve çinko hapıyla 1 ay boyunca bir tedavi şekli deniyecem hiç değilse dökülmeyecek olanlara faydası olur diye düşünüyorum sonuçlarını buradan paylaşırım 😊

Yeni Üye
    Arkadaşlar tedavim bende işe yaradı. Dökülme tam anlamıyla durmadaı ama baya baya azaldı. Önceden günlük 200-250 arası dökülen saçım 40-50 arasına düştü oransal anlamda %80 azalma sağladı. Bu şekilde devam edicem. Tabi dökülme mesele değil önemli olan saç çıkışı. Yeni saçlar çıkmadıkça saç yoğunluğu azalacak. Saçlarımdaki enkazı görmemek için kısaltmıyorum bazen seyrekliği ve açılmaları aynada görünce nolmuş bana diye üzülüyorum. Derdi veren dernanıda vermiştir diyerek sabır ve şükürle yoluma devam ediyorum. Kafamda şu var “nasılsa miracle var” diyerek seyrekliği takmamaya çalışıyorum. Çoğu insanda saç çıkartan bu losyonlara ve bu sitenin kurucusuna olan güvenim beni psikolojik olarak rahatlatıyor. Teşekkürler Miracle.

Bu Konudaki Etiketler