Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Proscar ile Propecia Arasındaki İlginç Fark!

SaçımınDoktoru Üyesi

Exclamation Proscar ile Propecia Arasındaki İlginç Fark!

Bugün dikkatimi çeken bir site de bir yazı gördüm kesinlikle benim yazım ve düşüncelerim değildir fakat bana bazı söyledikleri mantıklı geldi.
    Propecia ile Proscar arasında bizim fark edemediğimiz bir fark var. Evet maliyeti daha ucuzdiye Proscar tercih ediliyor ama bu çok tehlikeli bir hap ve tedavi yöntemi.

İşte o yazı:

"
    5 mg finasterid içeriyor ki bu prostatlilar için düşünülmüş.
    kellik için bir ilaca fikir kaynağı oluyor onun adi da propecia( 1 mg finasterid iceriyor) ki ayni firmanin ürünü. propecia 140 lira proscar 40 lira. çünkü proscar bir hastalığa care ararken prospecia kozmetik gibi farkli bir alana hitab ediyor. hem vergiyle devlet hem firma fiyatı istediği gibi manipüle edebiliyor.
    bu sebeple fakir ve bilgisiz insanlar proscari 5 e bölüp iste bu da bir nevi prospecia diye yutuyorlar.

amaaa zurnanin zit dediği birkac nokta mevcut;

1-etken maddesi finasterid(yani vucuda verilmek istenen madde. haptaki diğer maddeler talidir ikincildir) bu iki ilac da farklı oranlarda var proscarda 5 mg prospecia da 1 mg.

soru; bunun etkisi nedir farkı yok mudur? elbette vardir ama ne kadar.

2-finasterid dht yani dehidrotestesteron oluşumunu engelliyor. bu testesteron ve alfa 5 reduktaz gibi bir şeydi organik bilesiklerinin birleşmesi ile oluyordu ki işte finasterid bunu engelliyor bir şekilde. (soru peki buradan şuraya giden arabayi nereye sevkediyor acaba işlevsiz mi kiliyor yoksa vücudun başka bir yerine mi sevkediyor)

bu soru iki ilaç için de geçerli.

3-bir hap içinde finasterid eşit yani homojen bir şekilde mi dagilmistir. eğer öyle degilse beşe bölme isleminiz çok zararli sonuclar verebilir. bir parcada bütün finasterid bulunurken diğer parcalarda finasteridi dengeleyen maddeler bulunabilir.

bu başka bir sikintiydi.

4-dht oluşmasıni engelleyerek erkeklerde bir takim sonuclara sebebiyet veriyir. bunlardan bazilari isteniyor (or; sac diplerine zarar veren dht azaltılıyor) bazilari istenmiyor(or; göğüste kadin tipi yağ artışı ve doku genişlemesi)

kadin tipi doku artışına jinekomasti deniyor erkelerde. ameliyatla çözülüyor. ben bu ameliyati biliyorum az buçuk izledim sayilir(yapmasini değil yüzeysel bilgisini). doku aliniyor ama ya tekrar hormanol tepki dokuyu artırmak ister ama ortada doku bulamazsa diye bir soru var ama bu konunun biraz dışında

5-karaciğer için bu ilacın normal kullanimi bile kötü etkileri varken bunu basit ve ilkel bölme hareketleri ile kimyasal dengesi bilinmeyen parcalara çevirmek ve yutmak hangi akla hizmet eder?

uzman görüşüne muhtaç sorular bunlar. bu tanimi bir uzman doktara(alani olmasi lazim ayrıca) sorup editleyecegim inşaallah.

edit; bu ilaç sektörünü anlamiyorum: film elestirmeni var kitap elestirmeni var ilaç elestirmeni yok. bir doktor çıkıp seyyapsa iyi olacak neyse.
    saç dökülmesine önlem olması için proscar kullanmanin uygun olmadığını düşünmemi sağlayan bir kaç bilgi kırıntısı var. ama kesin değiller, tasdik edilmiş değiller.
    saç sağlığı için proscar kullanmak bugün bakınca çok saçma geliyor ama doğrudan bir uzman görüşü yok elimde.
    kısaca proscari beşe bölüp kullanmak bana göre uygun değil akla zarar bir hareket.
    ımkaniniz varsa propecia kullanabilirsiniz çünkü en azından sorumluluk alabilecek birilerinin elinden çıkıyor."

diye yazmış.

Siz ne düşünüyorsunuz?

Neresinden tutsan elinde kalıyor çok cahil siteyi bilmeyen “dışarıdan” biri olduğu kesin ekşideki bilgi fukaralarına benziyor...
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Çok güzel bir konu olmuş eline sağlık. Ben katılmıyorum ancak yazılanlara. Dediğin gibi propecia kozmetik bir amaç taşıdığı için fiyatı çok daha pahalı. Uluslararası piyasada çok büyük kozmetik ilaç şirketleri propecianın satım haklarına sahip. Bu iddiaların da bu şirketlerin PR çalışması olduğunu düşünüyorum. Çünkü yıllık kullanımda yüzde 10 maliyete denk geliyor. Diğer taraftan bu firmalar 10 katı kar kaybediyor. Dağılım konusunda da sanki 1 Mg tabletler tam 1 Mg mı sanki. Hepsinde oynamalar olur. Total sonuçlara bakmak lazım ve proscarı bölen arkadaşlarda gördüğüm kadarıyla aynı sonuçları alıyor.

Mantıklı olabilecek nokta şurası "ımkaniniz varsa propecia kullanabilirsiniz çünkü en azından sorumluluk alabilecek birilerinin elinden çıkıyor" ama şunada değinmek lazım ilacı kullananlar arasında kaç kişi hekim reçetesiyle alıp kullandı. Normal şartlarda Propecia reçeteli bir ilaçtır o yüzden hukuki boyutu tartışmaya açıktır. Ayrıca iki ürünüde kullanmış biri olarak kendi adıma yan etkilerin kendini en çok gösterdiği dönem propecia kullandığım dönemdi.

SaçımınDoktoru Üyesi
    yazida cidden sacmalamislar finasterid magdurlari die deyurtdisi amerikan kaynakli bir site var ordada adamlar bagis diye para topluyorlar hic samimi gelmiyor bana propecia kullanimini artirmak icin ilac pazarlama taktigi bos isler ya propecia iyi proscar kotu. Bu kistasla ilaclaf da muadil var biri yuz lirayken digeri 20 lira etken ayni o yuzden bu mantigi birakmak lazim. Bos bir yazi olmus bosuna ugrasilmis. Miracle ustadin da dedigi gibi eksi de yazi yazan zebilyon tane cahil cuhela oraya yazilinca kendini bilgili sanan aptallar suruyle var . Bu sitede kimse zaten oral ilac tavsiyesi verilmiyor. Arti oral ilaca karsi bu site zaten.
    minox+cell losyon+proscar
    not:velluslar papilla olana kadar bu siteden ayrilmayacagim.

Mantıktan uzak bir yazı olmuş.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neresinden tutsan elinde kalıyor çok cahil siteyi bilmeyen “dışarıdan” biri olduğu kesin ekşideki bilgi fukaralarına benziyor...
    Tahmin ettiğiniz üzere ekşiden alıntılanan bir yazıdır.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı sennedersen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yazida cidden sacmalamislar finasterid magdurlari die deyurtdisi amerikan kaynakli bir site var ordada adamlar bagis diye para topluyorlar hic samimi gelmiyor bana propecia kullanimini artirmak icin ilac pazarlama taktigi bos isler ya propecia iyi proscar kotu. Bu kistasla ilaclaf da muadil var biri yuz lirayken digeri 20 lira etken ayni o yuzden bu mantigi birakmak lazim. Bos bir yazi olmus bosuna ugrasilmis. Miracle ustadin da dedigi gibi eksi de yazi yazan zebilyon tane cahil cuhela oraya yazilinca kendini bilgili sanan aptallar suruyle var . Bu sitede kimse zaten oral ilac tavsiyesi verilmiyor. Arti oral ilaca karsi bu site zaten.
    +1 ben daha ağırını yazacaktım. Bilimsel olmaya çalışırken sıvamaktan ibaret bir yazı olmuş.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam bir sorum var. Propecia 0.5 mg 2'ye bolup 0.25 mg kullanarak baslamak hem etki ve yanetkiyi gorup ona gore baslamak daha mantikli degil mi? Bir de DHT bloklama orani kac olur 0.25 mg kullandigimizda?

Yeni Üye
    Yan etkinin ne zaman geleceğini bilemezsinki 0.25 de hiç birşey yokken 0.50 de karşına çıkabilir. 0.25lede başladan bu ihtimalin olduğunu bilmelisin. Kullanmak sana kalmış önerilebilcek bir ilaç değil zaten anca psikolojik olarak bu ilaca çok takılanların bir çok makalede daha hızlı yan etki gördüğüni idda ettiklerini okumuştum. Bunuda düşünerek karar verirsen senin icin daha iyi olur dostum

Sayfa 1/2 12 SonSon